Октомврийски бебета 2018

  • 61 166
  • 758
  •   1
Отговори
# 450
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Образуват се разни кистички на венеца, бели и твърди.. в тази възраст.
Да не е такова?

ами не зъб си е

# 451
  • Мнения: 5 108
Кътник толкова рано звучи странно. Обаче не при всички деца вървят по познатия ред. На баткото първо излязоха централните долу, после двата странични горе (вторите зъби) и чак тогава централните горе. Известно време беше като вампирче Joy

# 452
  • Мнения: 59
Здравейте, мами! Захраних и аз с тиква и морков, но като гледам как вървим, скоро няма да заместя хранене Simple Smile По - голямата част от пюрето отива на лигавника Simple Smile
Решихте ли къде ще водите бебоците за ехограф на коремни органи?

# 453
  • Мнения: 988
Здравейте,майчета!Все още не съм захранила,но започваме и ние скоро с морковите.Вие кога мислите да въведете месото?Вашите бебчета будят ли се все още за папкане или спинкат цяла нощ?
ice_vaiper, на нас никой не ни е препоръчвал ехограф на коремни органи.Би ли споделила малко повече,с каква цел се прави изследването?

# 454
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
На 6 месеца се правят изследвания ПКК и урина + направление за нефролог (мисля, че се води) за ехограф на коремни органи.
Утре сме на консултация, та ще видим кой ще ни препоръча.
А месо и жълтък ще ги мисля като видим резултатите от ПКК. Да минем сега зеленчуците, после безглутенови каши и плодове и ще мислим.
Дребен не се буди нощем за ядене от преди да направи 2 месеца, ама последните нощи е много неспокоен и се буди... зъби може би въпреки че нищо не усещам на пипане.

# 455
  • Мнения: 5 108
Sunshine, ехографията се полага на 6-месечна възраст профилактично, както ортопеда на 1 месец.
Ние още сме само на кърма. Близо месец пропускаше нощното кърмене, сега от 2-3 дни ме буди към 4-5 ч за кърмене.
На 4 месеца беше 7550 гр и 68 см (за 18 дни беше качила 350 гр и 3 см, грамчетата ми се сториха малко, но педиатърът каза че е екстра).
Скоро и аз ще започвам захранването, приготвила съм едни пюренца от ранен морков, малката а изглежда готова.

# 456
  • Мнения: 988
Благодаря ви за споделеното,Вълшебство и purpletka!🤗При нас не се правят тези изследвания стандартно и затова ми стана интересно.
За съня,ние сме горе долу с режим на новородено,рядко прави по-големи интервали от 5-6 часа сън.
По същата схема се захранвахме и ние с баткото,месото чак след безглутеновите и плодчетата.Сега лекаря препоръчва да не се бавим много заради желязото и да го въведем горе долу месец след като съм захранила със зеленчук,затова съм в чуденка.

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 263
И аз захраних, въвела съм тиква и картоф, за моя голяма изненада се приеха от нея доста добре. Изяжда си всичко, не плюе, даже ми се сърди, че се бавя с кусането.
Аз също ще захранвам по схемата зеленчук - каша - плод - месо/жълтък, та още бая време имам до месото.
Но не мога да си обясня от три дни малката се буди в 3 нощно време с глад, където тя отказа нощното хранене на няма и два месеца?! Изяжда си всичко и като се събуди сутринта не иска да яде близо час след като е станала. Иначе няма промяна в нищо, режимът ни е бетон.

# 458
  • Мнения: 813
 Захранихме се днес с тиква. Не изглеждаше никак доволен от новото нещо Grinning да видим по-нататък ще яде ли.
 И нашия режим е като на новородено през нощта Confused но като е гладно детето, да яде, какво да прави, никога до сега не е пропуснал да се събуди за кърмене. А интересно през деня като сме навън откарва и по 4 часа да не яде.
 Иначе днес правим 5 месеца и сме 7.6кг.

# 459
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
И аз захраних, въвела съм тиква и картоф, за моя голяма изненада се приеха от нея доста добре. Изяжда си всичко, не плюе, даже ми се сърди, че се бавя с кусането.
Аз също ще захранвам по схемата зеленчук - каша - плод - месо/жълтък, та още бая време имам до месото.
Но не мога да си обясня от три дни малката се буди в 3 нощно време с глад, където тя отказа нощното хранене на няма и два месеца?! Изяжда си всичко и като се събуди сутринта не иска да яде близо час след като е станала. Иначе няма промяна в нищо, режимът ни е бетон.

И нашият младеж се буди в 3, ама не е гладен, просто си се буди. Ако хванеш на време да го поклатиш заспива, ама от нататък спи супер неспокойно до сутринта.

# 460
  • Мнения: 45
Нашия младеж вчера навърши 5 месеца. Днес бяхме на консултация - 68 см, 8,400 кг.

# 461
  • Sofia
  • Мнения: 263
Има ли вече бебета, които се возят в летния кош? Днес много се зачудих дали да не го сменя, малката изобщо не иска да се вози в зимния, само се надига  и се размотаваме в столчето за кола, но не ми е много ок да седи там за дълго.

# 462
  • Мнения: 316
Ние в събота ще станем на пет месеца и сме още само на АМ, но мисля и аз да започна с тиква. В зимния кош е, през повечето време спи в него. Не съм сигурна дали вече трябва да ги слагаме да сядат, много противоречиви мнения чета, а вече съм забравила. Ако някой е на ясно да сподели. Има ли някой зъбки?

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 263
За сядането ни е рано, но в полулегнало положение примерно, не си го представям още, сега го сглобих коша и ще я тествам като се събуди, след 2 часа. Ортопедът ни каза, чак след 6 месец да я слагаме седнала за малко и полека да увеличаваме времето.
Зъби нямаме още, но ще си изядем ръцете и точи лиги като ротвайлер.

# 464
  • Мнения: 5 108
От 4.5-5 месеца може да се слагат да седят, просто трябва на да е в по-наклонена позиция. Нормално седнало положение аз знам че може когато бебето започне да седи само.
И аз се замислям за летния кош. Зимният вече е на ръба, хем е доста голям, ама тя сигурно е 70 см вече. Освен това ако не спи постоянно се мъчи да се надигне. Летният ни кош има пълно легнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт