Октомврийски бебета 2018

  • 61 160
  • 758
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 630
Моята сама се издига до седнало положение. Сама все още не може да седи. Аз иначе я държа седнала понякога, но не за дълго. И аз се чудя за летния кош.

# 466
  • Мнения: 988
Моята госпожица е на 5месеца +1седмица и вече се возим в летния кош.При нас все още няма признаци за зъби,на баткото чак на 10тия месец му избиха долните два.

# 467
  • Мнения: 304
Аз я държа седнала върху гърненцето, скоро ще станем на 5 месеца и я държа така от около месец, че и повече. Тя не седи сама, аз я придържам под мишниците и е само колкото да се изака. Да питам вашите бебенца кога почнаха да се обръщат, мойто тепърва схваща механизма и се е обръщало няколко пъти, обаче после от корем по гръб не може, нещо не схваща какво да прави с ръцете.
Вчера за пръв път падна,  и то от височко,  и ми е много кофти на мен, но на бебето нищо му няма, да ми е живо и здраво, паднало е по най благоприятния възможен начин и не се е наранило. Но това ще ми е обеца на ухото, че вече е подвижна и не мога да я оставям така.

# 468
  • Мнения: 630
Моята госпожица е на 5месеца +1седмица и вече се возим в летния кош.При нас все още няма признаци за зъби,на баткото чак на 10тия месец му избиха долните два.

В каква позиция я слагаш да се вози?

За обръщането - моята се обръща от третия месец. А аз да питам - как я учиш на гърне? Аз разбирам моята кога ще ака като вече го прави Simple Smile за пишкането не мога да разбера. А и дори и да усетя, че скоро ще ака, докато да я събуя и ще е свършила работата.

# 469
  • Мнения: 988
Когато спи в легнала позиция,когато е будна в полулегнала.Седнала я държа само в мен когато реши сама да се изправи за кратко.
Върти се на ляво и дясно легнала по гръб от два дни,но все още не може да се обърне от корем по гръб.

# 470
  • Мнения: 304
Кате, бях решила, че ще я уча на гърне още от раждането. Така и направих, в момента, в който се изнесоха бабите. В началото само наблюдавах кога ще си свърши работата. Ако е постоянно с памперса и я оставяш да вършиш друга работа обаче наблюдението се проваля. После почваш да пробваш и известно време само се ядосваш че нищо не се получава. После се получава случайно и казваш браво браво, поощряваш. После продължаваш да наблюдаваш и тепърва откриваш закономерности. Чак накрая се сещаш да попрочетеш по темата, понеже досега не си имал време. И накрая успяваш да хванеш повечето акита в гърнето, а не в памперса и дори се стига до там, че детето те изчаква и стиска докато го събуеш и донесеш гърнето. Много е занимавка обаче, ако имаш много други задължения през деня се проваля всичко. Аз два месеца писах дипломна работа и нямах никакъв напредък, но сега вече е успешно Simple Smile

# 471
  • Sofia
  • Мнения: 263
Chipunche, много ме заинтригува, даже не ми беше минало през акъла, че мога да го правя това, днес с интерес ще чета по темата.
За обръщането, моята както не се въртеше, изведнъж стана страшно, постоянно иска да го прави, включително и докато й сменям памперса на повивалника, борба сме голяма там, върти се като червейче, аз съм в паника да не падне и я барикадирам, но няма да я опазя за дълго.
Смених кошовете пък ще видим, иначе майка ми си купи количка Quinny zapp, за малката когато й я водя, тя е подчертано лятна количка и бебе се чувства добре в нея, но тя само вътре си я ползва, сега ще видим с моята как ще е.

# 472
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Личното ми мнения е, че гърнето трябва да почака до самостоятелното сядане поне, ама пак казвам - лично мнение.
Педиатърката ни беше категорична, че сядане целенасочено с подпиране поне 6+ месеца. Той се набира да седи напред в мен, не го спирам. Откакто се обърна няма спиране - не се заддържа на килимчето за игра, като тюлен пълзи ама се придвижва Grinning
Още сме със зимния кош, ма скоро ще сменяме, че отеснява.
Вчера бяхме на консултация и педиатърката препоръча да се реваксинираме за коклюш ние с баща му, че той още нямал пълен имунитет пък имало доста случаи. Аз и Хепатит А обмислям за себе си. Като не е за него, мен колкото желаят могат да ме бодат.
Даде ни направление за ПКК и урина.
При Желязков ще ходим.

# 473
  • Мнения: 5 108
Според това, което съм чела, коментирала с детски психолог и педиатър и опита ми с баткото, гърнето трябва да дойде тогава, когато детето може да разбере какво трябва да прави там. Преди това за мен е дресиране, както се дресира кученце. И дори да успявате да хващате вкяко акане, това не значи че детето се е научило.
До сега не съм видяла дете "научено" рано-рано на гърне, което в някакъв момент да не започне да се изпуска. В яслата на баткото имаше един куп дечица, които тръгнаха със свален памперс, всичките до едно си ги прибираха с по няколко напишкани дрешки, въпреки че госпожите ги слагат и питат и подканват много често. Не случайно има ясли, където изобщо не слагат децата на гърне, въпреки че според мен и тази крайност не е ок.
Аз намирам за нармално на 6 месеца да започне да се слага детето, хем да седи, хем да свиква с гърнето, но да не се залагат цели и т.н.
Баткото свали сам памперса на 2 г и малко. Стана ужасно лесно и безгрижно. Преди това обаче бабите ме бяха извадили от кожата ми сто пъти с коментари, а детето за малкото случаи в които са го гледали, го бяха докарали до истерия само като тръгнем към тоалетната.

# 474
  • Мнения: 813
 И аз да споделя опита си с гърнето - пак казвам, само споделям - под голям натиск на моята майка, започнах да слагам каката на 6 месеца, след обедното хранене, резултата беше врещене, изпъване на краката в началото, после хванахме няколко пъти цаката, после пак спря да иска и реших да не я мъча повече. След като проходи и започна да разбира горе долу, сама започна да си иска гърнето, като се пипаше по памперса и й стана неприятно да е наакана. На 2 години вече нямахме памперс, даже и през нощта.

# 475
  • Мнения: 6
Здравейте, мами ! Съжалявам за рядкото включване, просто с това диване нямам време за нищо 😂 на 5 месеца и 1 седмица сме, бяхме на консултация миналата седмица и дунда е 8.300кг. и 67см. Захранвам я от миналата събота, въвеждам зеленчуци по 3 дни, като започнах с тиква, след това картоф и тиква, а от 2 дни картоф и тиквичка, които ненавижда такива физиономии прави, но и хванах цаката смесвам с малко тиква и всичко е ок. Все още не се е обърнала, но се набира постоянно и иска да е седнала, не я лишавам държа я седнала в мен, но не и самостоятелно, нон стоп мрънка и ръцете са и в устата и точи лиги, много е игрива. С летния кош сме от около 3 седмици и е страшно доволна от този факт. Та, това е от нас за сега. Хубав и приятен ден на всички !😊😊

# 476
  • Мнения: 630
Ползвате ли подложки за летния кош?

# 477
  • Мнения: 988
Ползвате ли подложки за летния кош?
Аз лично не.Пробвах с подложката,но позата и без нея е по естествена,подобна на тази на шезлонга и столчето за кола.

# 478
  • Мнения: 1 333
Да се отчетем и тук - днес сложихме последната шествалентна ваксина, остава само още една Синфлорикс другата седмица.
На 5 месеца и половина вече е 7800гр и 71см. Обсъдих с педи проблема, че от няколко седмици се буди често нощем и спи неспокойно, явно не му стига храната. Разликата с миналия месец е 500гр, ноо той днес беше ял преди прегледа.. така че не е качил много 😒
В тази връзка педи каза в следващите дни да въведа 2-3 плода, за да може да вкарам и кашите след това.
В началото на 5ти месец започнах да захранвам със зеленчуци и вече има въведени тиква, картоф, пащърнак и карфиол. Давах и морков, но от него получи обрив по коремчето и ще пробвам пак след около месец.
Иначе се радваме на хубавото време и често излизаме на дълги разходки - вече с летния кош 😊

# 479
  • Мнения: 316
Да се отчетем и тук - днес сложихме последната шествалентна ваксина, остава само още една Синфлорикс другата седмица.
На 5 месеца и половина вече е 7800гр и 71см. Обсъдих с педи проблема, че от няколко седмици се буди често нощем и спи неспокойно, явно не му стига храната. Разликата с миналия месец е 500гр, ноо той днес беше ял преди прегледа.. така че не е качил много 😒
В тази връзка педи каза в следващите дни да въведа 2-3 плода, за да може да вкарам и кашите след това.
В началото на 5ти месец започнах да захранвам със зеленчуци и вече има въведени тиква, картоф, пащърнак и карфиол. Давах и морков, но от него получи обрив по коремчето и ще пробвам пак след около месец.
Иначе се радваме на хубавото време и често излизаме на дълги разходки - вече с летния кош 😊
Браво! Добре е детето. Ти колко искаш да качва? Вече стават по-енергични, движат се, нормално е 500-600 грама. Аз знам че на 5 месеца трябва да си е удвоило килограмите от раждането. Например, ако е родено 4,трябва да е е 8. Това ми го каза педиатър по повод едноседмично разтройство, което имахме. Бях притеснена да не отслабнем. И сантиметри те ми са добре. Ние сме на 5 месеца 64см. И 6500кг. Не изглежда нито слаб, нито нисък. И аз започнах да захранвам вече четвърти ден.

Общи условия

Активация на акаунт