Октомврийски бебета 2018

  • 61 146
  • 758
  •   1
Отговори
# 495
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 848
Теорията е, че картофът е много трудно смилаем заради голямото количество скорбяла, което съдържа.
Аз го дадох като втори.

# 496
  • Мнения: 630
Какви са критиките към Маги Пашова относно захранването?

# 497
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 848
Сещам се за теорията й, че амилазата която разгражда зърнените храни започва да се произвежда в детския организъм към 9ти месец и според нея има връзка с първите зъби. Теория, която няма общо с реалността. Синтезът започва след 20 г.с., а към 6 месец достига нивата на възрастен индивид.
Също идеята й, че зърнените храни са "празни".
Абе като цяло, не е библията на захранването колкото да има такива претенции.

# 498
  • Сливен
  • Мнения: 14
На моята книга пише, че е второ обновено и допълнено издание, не знам Вие коя книга сте чели, но в тази още през първите месеци на захранване се включват зърнени храни, не оспорвам ничие мнение и не налагам модел на захранване, просто споделих коя схема ползваме ние и исках да видя дали има и други майки, които са я следвали.

# 499
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 848
Просто споделих критките, които се сещам на прима виста по повод творчеството на Маги Пашова.
Това по повод картофа. Иначе не претендирам да съм права или не.

# 500
  • Мнения: 304
Има един блог - Наука и критично мислене. Там прочетох критиките към Маги Пашова. Едно от нещата беше точно това, което вълшебство каза за амилазата. Аз нищо не разбирам от биология, храни и т.н, затова гледам да чета от различни източници на информация. Общо взето съвсем се обърках и ще чакам да дойде време за следващата консултация с педиатърката да ми даде тя схема за захранване,че аз вече се отчаях от четене Grinning

# 501
  • Мнения: 5 108
До колкото помня според нея глутена трябва да се въведе след 1 г, май пак беше в контекста на това което Вълшебство спомена. А до колкото аз съм коментирала с лекари, прекалено късното въвеждане на глутен има отношение към развиването на непоносимост.
По спомени от баткото педиатрите дават захранване с глутен към 7-8 месеца, от култури с ниско съдържание към пшеница.
Също не ми харесват залитания към "модерни" течения. Като гледах програмата ѝ за нов позход към храненето съставките бяха от типа авокадо, кокосово масло, киноа и т.н.
А кокосовото масло не е по-полезно от кравето, няма причина да се замества традиционното за нас.
Не съм фен и на зачерквавето на млечните без наличие на непоносимост. А това е тенденция при "нутриционистките".

# 502
  • Мнения: 548
Общо взето в световен мащаб все повече навлиза схващането, че късното въвеждане няма отношение дали ще даде реакция или не.

Аз започнах днес с цял банан.
И ей тъй наминах да ви видя как сте 😉

# 503
  • Мнения: 128
Има ли мънинки като нас.... На 1ви ще навърши 6м и тя тежи 6400кг с ръст 63см....

# 504
  • Мнения: 316
Има ли мънинки като нас.... На 1ви ще навърши 6м и тя тежи 6400кг с ръст 63см....
Да, ние на 16 ставаме на шест месеца и още няма седем килограма. Колко се родих те, все пак е дама трябва да е елегантна.

# 505
  • Мнения: 988
И ние сме толкова.

# 506
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ние също сме малко 6400/68 см., при родена 2600/47см., на 19.04 правим 6м., но изобщо не ме притеснява  това. Важно ми е, че е здрава и е на пружина.

# 507
  • Мнения: 316
Идеални сте😋

# 508
  • Мнения: 128
Има ли мънинки като нас.... На 1ви ще навърши 6м и тя тежи 6400кг с ръст 63см....
Да, ние на 16 ставаме на шест месеца и още няма седем килограма. Колко се родих те, все пак е дама трябва да е елегантна.
Родена е 2900 и изписана 2760кг...с ръст49сн

# 509
  • Мнения: 128
A започнах те ли да сядате? Във фейс групата виждам бебета, които вече седат самостоятелно без подкрепа а моята още се накланя... Тя сигурно по-късно ще седне... Иначе се обръщаме отгръб на корем и обратно... Правим кръг в леглото с помощта на ръцете и дупето по корем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт