Въпросче за ябълковото пюре?

  • 1 142
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 10 309
От тази седмица давам на бебка по малко ябълково пюре, досега беше само на кърма. Давих и пюренце на Hipp, но си мисля, че домашното ще е по-полезно! В закотвените рецепти пише че се прави като пасираш хубаво плода, но не трябва ли ябълката да се обработи по някакъв начин? Целулозата да не навреди на нежното стомахче?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ами не. Алекс е на 5м2с според лентичката. Аз на 6м давах сурова ябълка пасирана - това е разликата на късното захранване, че едно е на бебе на седмици да му буташ пюре, друго е на половин годинка.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 309
Благода, Боо, за бързия отговор! А на 1 или 2седмици да въвеждам новите храни?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ако няма фамилна обремененост и има интерес - на 1.

# 4
  • Мнения: 3 042
аз също не съм варила плодови пюрета, пасирам и давам.

# 5
  • Мнения: 3 927
аз обаче имах кофти опит със суровата ябълка и я варих известно време. иначе за протокола я дадох на 6 мес и нещо. принидих се да давам и готови пюрета и след месец вече минахме на суровите плодове.

всичко си е твърде индивидуално. пробвай и ако няма неприятноизглеждащи памперси, давай нататък.....все пак целулозата си е груба "работа"...като знам колко възрастни имат проблеми с нея, какво остава за едно бебче...

а коя храна подред ви е плодовото пюре?

# 6
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Taneto
а коя храна подред ви е плодовото пюре?


1ва, мислех да почна с каши, но ще ги ограничим, че на 5,5 месеца сме 9кг. другата седмица мисля да дам картофче.

# 7
  • Мнения: 3 379
Тане, какви проблеми имахте със суровата ябълка?

Аз давам също сурова, но не я иска на пюре, а я цедя на сок. Иначе ако я добавя като пюре (т.е. рендосана, не я пасирам) към кашата или към картоф, си го хапва.

Аз въвеждам по-начесто новите храни. В началото внимавах - първата седмица само тиква, после банан, след около 3-4 дни ябълка, след 2-3 дни оризова каша, след още 2-3 дни круша, и т.н Но Гогата яде по толкова малко, че не знам някога ще стигна ли до "цяла" доза, демек бурканче. Не че искам да заместя хранене, но се будех...

# 8
  • Мнения: 3 927
Цитат на: nad_tab
Цитат на: Taneto
а коя храна подред ви е плодовото пюре?


1ва, мислех да почна с каши, но ще ги ограничим, че на 5,5 месеца сме 9кг. другата седмица мисля да дам картофче.


не яе съм спец, но не мисля, че сурова ябълка е добра за първа храна....

# 9
  • Мнения: 3 927
SZA, някъде на 5-6-я ден от даването на настъргана ябълка бебка напълни два ужасни памперса и аз малко се стреснах (дори се оплаках тук). така почнах с готово ябълково пюре - беше ОК, после кипвах малко ябълката и така я пасирах; банана го давам суров. аа, крушата също я дадох 2-3 пъти варена.
после постепенно увеличавах суровия плод за сметка на варения и ела да видиш сега бебка как омита на закуска по 1 банан + 1/2 ябълка или обратното Simple Smile и майка й е доволна Grinning

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Taneto
SZA, някъде на 5-6-я ден от даването на настъргана ябълка бебка напълни два ужасни памперса и аз малко се стреснах (дори се оплаках тук). така почнах с готово ябълково пюре - беше ОК, после кипвах малко ябълката и така я пасирах; банана го давам суров. аа, крушата също я дадох 2-3 пъти варена.
после постепенно увеличавах суровия плод за сметка на варения и ела да видиш сега бебка как омита на закуска по 1 банан + 1/2 ябълка или обратното Simple Smile и майка й е доволна Grinning


Тане,а кога даваш плода,между храненията или за следобедна закуска?И само плод ли и още нещо?

# 11
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Taneto
Цитат на: nad_tab
Цитат на: Taneto
а коя храна подред ви е плодовото пюре?


1ва, мислех да почна с каши, но ще ги ограничим, че на 5,5 месеца сме 9кг. другата седмица мисля да дам картофче.


не яе съм спец, но не мисля, че сурова ябълка е добра за първа храна....


Писах, че съм почнала първо с готово пюре на Hipp, то не е сурово! Затова и пуснах темата за да видя дали да продължа със сурова.

# 12
  • Мнения: 3 379
Мерси. Аз се зачудих дали онези обирви, за които писах и тук, на Гошко не са свързани с ябълката и даването й в суров вид. Нямам друго обяснение засега  Embarassed , затова  Cry

# 13
  • Мнения: 3 927
nad_tab, прочетох за Хип-а, не съм го прескочила Simple Smile . все още мисля, че е по-добре да вкараш още нещо и тогава суров плод......или поне дай банан и после ябълка. и аз много държах на нея, ама на, сега друга песен пея Wink

Shali, az не правя никакви междинни яденета. не знам дали е правилно, но с 5 яденета на ден си е предостатъчно заето стомахчето на бебка, остава и да я храня още.......поне аз така мисля.
ето моето меню:
7:00 ад. мляко;
10:30 плодово пюре домашно, засега  1 банан + 1/2 ябълка или обратно, чат пат малко круша и малко готово шипково; друг плод не давам;
14:00 мл. зел. пюре;
17:30 каша  1/2 банан или ябълка (което мие останало от сутринта); в момента минавам към овесени ядки, давам овесена каша на Беби;
21:00 мляко


откраднала съм малко от Афродита, дано не ми се сърди Simple Smile ....аз 'щото съм мара-подробната, като прочета нещо интересно тук, си го копирам, после принтирам и съм си направила нещо като "събрани съчинения от форума". така ако зацикля и нямам идеи, прелиствам и все намирам по нещичко....

# 14
  • Мнения: 3 927
Цитат на: SZA
Мерси. Аз се зачудих дали онези обирви, за които писах и тук, на Гошко не са свързани с ябълката и даването й в суров вид. Нямам друго обяснение засега  Embarassed , затова  Cry


и аз съм сега така: бебка има малки пъпчици по едната буза, мисля, че са от банана. спрях го, но пак излизат и се чудя какво да правя?! лекарката мисли, че е по-чувствителна кожата й......не знам?!

# 15
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Taneto
Цитат на: SZA
Мерси. Аз се зачудих дали онези обирви, за които писах и тук, на Гошко не са свързани с ябълката и даването й в суров вид. Нямам друго обяснение засега  Embarassed , затова  Cry


и аз съм сега така: бебка има малки пъпчици по едната буза, мисля, че са от банана. спрях го, но пак излизат и се чудя какво да правя?! лекарката мисли, че е по-чувствителна кожата й......не знам?!


Ми и нашата лекарка смята, че му е чувствителна кожата и затова е така, каза да го мажа с линола фет, за да не изпръхва... Дано е наистина от това.

# 16
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Taneto

Shali, az не правя никакви междинни яденета. не знам дали е правилно, но с 5 яденета на ден си е предостатъчно заето стомахчето на бебка, остава и да я храня още.......поне аз така мисля.
ето моето меню:
7:00 ад. мляко;
10:30 плодово пюре домашно, засега  1 банан + 1/2 ябълка или обратно, чат пат малко круша и малко готово шипково; друг плод не давам;
14:00 мл. зел. пюре;
17:30 каша  1/2 банан или ябълка (което мие останало от сутринта); в момента минавам към овесени ядки, давам овесена каша на Беби;
21:00 мляко


откраднала съм малко от Афродита, дано не ми се сърди Simple Smile ....аз 'щото съм мара-подробната, като прочета нещо интересно тук, си го копирам, после принтирам и съм си направила нещо като "събрани съчинения от форума". така ако зацикля и нямам идеи, прелиствам и все намирам по нещичко....



а-а-а-а-а ясно,мерси!

# 17
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Taneto
ето моето меню:
7:00 ад. мляко;
10:30 плодово пюре домашно, засега  1 банан + 1/2 ябълка или обратно, чат пат малко круша и малко готово шипково; друг плод не давам;
14:00 мл. зел. пюре;
17:30 каша  1/2 банан или ябълка (което мие останало от сутринта); в момента минавам към овесени ядки, давам овесена каша на Беби;
21:00 мляко

Тане, а колко е голямо детенцето ти?
Аз бях останала с впечатление, че плодовете не заместват ядене и че плодовото пюре се дава между храненията.
Но ме убеди за ябълката, ще поизчакам. Утре може да и дам сокче, той май се понася по-леко!

# 18
  • Мнения: 3 927
Цитат на: nad_tab
Тане, а колко е голямо детенцето ти?
Аз бях останала с впечатление, че плодовете не заместват ядене и че плодовото пюре се дава между храненията.
Но ме убеди за ябълката, ще поизчакам. Утре може да и дам сокче, той май се понася по-леко!


на 10.12. бебка почва 10-я сеи месец. захранена е малко по-късно от бг-схемата и малко по-рано от тукашните препоръки: през втората половина на 5-я месец, първо с оризова каша, после картофеното пюре и на края плодовете (ябълката я дадох на 6 мес и нещо (май се повтарям, сори)).

и аз така съм чела, че плодовете не заместват млечно ядене. в началото слагах по 1-2 л. мляко и към плодовете, но после спраях. сега остана сутрешното, вечерното мляко и това, което слагам в зел. пюре и кашата. НО нямам никакво намерение да ограничавам млякото на бебка или да я минавам на кисело (освен ако тя не откаже категорично). тя сама мина от 6 на 5 яденета и когато реши да минава на 4 все пак ще оставя едното мляко, сигурно вечерното.....ще видим, тя сама си знае.

обаче аз не иска да те убеждавам за нищо. само споделям, че моето бебе не понесе изведнъж суровия плод, а не вярвам да е единственото такова Wink

успех!

# 19
  • Мнения: 5 713
aide i az da se vklu4a, vupreki 4e ne sme vse o6te na nikakvi pureta, no mnogo razpitvam, 4eta i se interesuvam. po vuprosa dali plodovete zamestvat edno xranene: pitax v4era edna moja prijatelka, na kojato deteto i e ve4e na 2 godinki i pove4e kak tja e procedirala. ta tja mi kaza 4e sutri6noto hranene v 10h su6to go e zamestvala izcjalo s plodovo pjure sled zahranvaneto. taka 4e....

# 20
nad_tab ,ако до сега не си давала нищо друго на бебо, освен  мляко въвеждай новите храни постепенно и по- малко.През една седмица време, две абсолютно нови храни за бебо,може и да са му в повече и да има стомашни проблеми.Ако забележих промяна в акото и чести изхождания, може и да ти се наложи да спреш.
И аз възнамерявам да започна да давам тия дни картоф или тиква.Досега съм давала сок и малко пл. пюре между храненията за разнобразие и то не редовно,но това не е замествало хранене Първо смятам да давам по няколко лъжички и ще го кърмя след това, и така докато заместим цялото хранене на обед.Не смятам да давам нищо друго за един месец,докато свикне.... Grinning

# 21
  • Мнения: 485
Това горе бях аз ,извинете забравих да вляза...

# 22
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Anonymous
nad_tab ,ако до сега не си давала нищо друго на бебо, освен  мляко въвеждай новите храни постепенно и по- малко.През една седмица време, две абсолютно нови храни за бебо,може и да са му в повече и да има стомашни проблеми.Ако забележих промяна в акото и чести изхождания, може и да ти се наложи да спреш.
И аз възнамерявам да започна да давам тия дни картоф или тиква.Досега съм давала сок и малко пл. пюре между храненията за разнобразие и то не редовно,но това не е замествало хранене Първо смятам да давам по няколко лъжички и ще го кърмя след това, и така докато заместим цялото хранене на обед.Не смятам да давам нищо друго за един месец,докато свикне.... Grinning


Vase, по 1 храна на седмица мислех че е достатъчно плавно за малката.... аз след два месеца се връщам на работа и няма да успея да я захраня ако цял месец и давам само една храна.......
Специално пуснах темата да събера отзиви за суровата ябълка, да видя как е подействала при другите  Thinking

# 23
  • Мнения: 485
Никой не те упреква, мила.Ако нещо си се засегнала,това са само съвети....
Да захраниш значи да заместиш едно от храненията с друга храна, освен мляко.Плодовото пюре не се води за захранване, това по- скоро е добавка.
Като тръгнеш на работа нали някой друг ще ти гледа детето ,той ще му дава останалите храни?!
Можеш да пробваш много неща,като следиш акото и да няма пъпчици.
Тук понякога има много крайни мнения,дано  и моето не ти се сторило такова.
Успех и поздрави!!!
 newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 3 900
Ябълката не му понася на Боби. Изобщо не я иска - нито сама, нито в каша или пюре. А веднъж направих опита да му я сваря - щеше да се наповръща от отвращение. Не знам защо така. Та караме на банан и райска ябълка за сега.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Vase
Никой не те упреква, мила.Ако нещо си се засегнала,това са само съвети....
Да захраниш значи да заместиш едно от храненията с друга храна, освен мляко.Плодовото пюре не се води за захранване, това по- скоро е добавка.
Като тръгнеш на работа нали някой друг ще ти гледа детето ,той ще му дава останалите храни?!
Можеш да пробваш много неща,като следиш акото и да няма пъпчици.
Тук понякога има много крайни мнения,дано  и моето не ти се сторило такова.
Успех и поздрави!!!
 newsm10


За мен захранване значи, даването на каквото и да е различно от мляко и не бързам да замествам ядене. Направила съм резерв от кърма и смятам и като тръгна на работа, да се постарая да има по малко на всяко папкане.... пък докъдето стигне  #Puppy dog
Благодаря ви момичета, че споделихте как ви е понесла ябълката, явно ще изчакам с нея и ще я включа по-късно! Щом има и най-малка вероятност да не и понесе на бебка предпочитам да изчакам!

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Мая понесе добре сурова ябълка (беше на 6 или 7 месеца). Сега вече не я яде на пюре, но не защото не й понася, а просто не иска... Само банан и ябълка на резенче.

# 27
Цитат на: nad_tab
но не трябва ли ябълката да се обработи по някакъв начин? Целулозата да не навреди на нежното стомахче?
Да,аз я изпичам във фурната - слагам я цяла,без да я беля /2 средни ябълки стават на около 150 гр. пюре/  и когато леко почернее отгоре вече е готова и я пасирам.Естествено махам люспата и семките.Става много бързо-за около10-15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт