Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 57 924
  • 772
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 18 685
Всичко съм и слагам отдолу в количката.На дръжката по~малко.То трябва баланс.

# 301
  • София, България
  • Мнения: 3 577
То триколка или не, ако дръжката се натовари с много багаж все ще тръгне да се обръща Simple Smile
Всичко по-тежко в багажника и дори и той има някакъв капацитет от сорта на 3-4-5кг.

# 302
  • Мнения: 242
Аз говорих с вносителите, казаха ми , че се предпочитат триколките на косато, защото са по-леки , а по маневреност не отстъпват на тези с четири колела.
Мисля , че марката се предпочита заради лекотата и десените Simple Smile
Не знам дали има по-лек вариант от 10 кг ( зимен плюс рама).
Пак въпрос на приоритети.
Моя приятелка я купи заради това, че асансьорът им е толкова малък , че друга не могла да се побере.

# 303
  • Мнения: 2 891
Здравейте,

Моля за отзив за Nuna Mixx 2 и Mutsy iGO & EVO?

Благодаря!

За Нуната няма мнения. Не е популярна в БГ. Аз търсех мнение и за Нуна Тави, обаче нищо. Единствено, ако чете някоя американска майка, може да получиш мнение. Нуната в кой магазин я гледаш?

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 23:33 от jj okocha

# 304
  • Мнения: 2 170
Здравейте,

Моля за отзив за Nuna Mixx 2 и Mutsy iGO & EVO?

Благодаря!
За Мината няма мнения. Не е популярна в БГ. Аз търсех мнение и за Нина Тави, обаче нищо. Единствено, ако чете някоя американска майка, може да получиш мнение. Нуната в кой магазин я гледаш?
Една колежка използва Nuna mixx и е много доволна , но не знам как ще се справя на бг терен. Иначе всичко и харесва. Изглежда удобна.

# 305
  • Мнения: 2
Здравейте! И ние вече се оглеждаме за количка, макар и малко рано. Днес изчетох цялата тема, гледах вече какви ли не модели, тестове и класации. Бях се спряла на Peg Perego Book , но забелязах, че в немските класации Bergsteiger Capri е на челните места. Цената също е много добра, особено като се има предвид, че идва с всякакви възможни кошове, кошници и аксесоари. Някой случайно да има отзиви за въпросната количка?

# 306
  • Мнения: 1 102
И аз гледах класации за най-продаваните и излиза, че най-продаваните са и най-евтините, което не значи, че пък са най-добрите. Май ще се търси най-добро качество спрямо бюджета. А и си е въпрос на вкус за мен peg perego имат ужасен дизайн, може да са мн функционални или удобни но никак не ми харесват на външен вид, но въпрос на вкус.

# 307
  • Мнения: 1 150
За Нуната няма мнения. Не е популярна в БГ. Аз търсех мнение и за Нуна Тави, обаче нищо. Единствено, ако чете някоя американска майка, може да получиш мнение. Нуната в кой магазин я гледаш?

Не съм я виждала във физически магазин, за сега я гледам като опция онлайн.

С първото си детенце ползвах Stokke Xplory и отчитам безброй функционални недостатъци, но дизайнът ми е много на сърце. Не мога да намеря друга количка, която да ми хареса така.

# 308
  • Мнения: 2 891
Бях се замислила за Нуна mixx 2, но асансьора ни е много малък и не ми се рискуваше. Тавото също е добър бюджетен вариант.
https://youtu.be/Vna8D3E1DD8

# 309
  • London
  • Мнения: 6 732
На картинка има някои хубави на Косато, но откакто видях две на живо и ми отпаднаха от листата. Много шарения сякаш....и едната дето видях беше и захабена та съвсем ме отказа.

Вчера видях и Бебекар бяла, мамата ми даде да я побутам. Много е маневрена, стабилна, изобщо стил и качество, но захабеното бяло и при нея стоеше кофти. Та за бяла количка не бих помислила определено.

Аз май клоня към кожена било зелена каки или синя....нещо такова. Имам 2-3  марки я главата, но до април имам време да мисля, тогава ще купувам.😂

# 310
  • Мнения: 17
Здравейте, мами. Нова съм във форума. Предстои ми закупуване на количка за първи път. За момента съм се спряла на тази

https://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebes … -max-caramell-nio

S-max NIO. Бебето ще е пролетно На теория има всичко, на което държа- кошът има напълно легнало положение, големи гуми, комарник, дъждобран, всички видове кошове. Някоя ползвала ли е такава? Не мога да преценя лека ли е или тежка? Всякакви съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря Ви Simple Smile

# 311
  • Мнения: 1 471
Не съм виждала количката на живо. Но от описанието може да добиеш долу горе представа за килограмите-
Тегло на рама - 6.4 кг, Тегло на колела - 3.5 кг, грубо 10 кг ти е шасито и като се добави кош/седалка става около 15 кг. Ако нямаш асансьори, стълби и други неща, с които са се съобразяваш/ габарити багажник на кола/ и да я носиш си я вземи.
Има доста по-леки колички, но зависи ти какви критерии имаш.
Ако имаш възможност да я видиш и на живо, още по-добре. И да сравниш с някой друг модел -така ще придобиеш представа за маневреност,лекота и т.н.

# 312
  • Мнения: 6
Здравейте дами!
Изчетох няколко теми назад , които много ми помогнаха да се ориентирам.
Но все пак ще помоля за препоръка от вас , тъй като сте с висшо за детски колички .
Бебчето ми е почти на 3 месеца. И още нямаме количка.
Излизаме въпреки това...
Категорично не исках от големите колички със сменящи се кошове...
И така искам количка, която да е комфортна на бебчето , да му вози меко и да е удобна за него.
Това ме навява на мисълта, че гумите трябва да са големи , но да не са помпащи защото не ми се помпи насред улиците.
Желая и да не е много тежка до 10 кг не повече.
Имаме и асансьор и кола, но въпреки това като бутам из парка или по улиците не искам да ми тежи.
За сгъването нямам претенции.
Иска ми се да е с пълно легнало положение, защото сме малки ,но и като сме по-големи и заспим, да е удобно.
Сенника да е голям и закътан . Ако е по -хладно или подухва на дребния да не му пречи.
От всички тези неща се насочих към количката стоки скут.
Тежи 10кг има големи не помпащи гуми, легнало положение и закътан сенник.
Другия ми вариант е Чико ли те уей, която е още по лека и има легнало положение и хубав сенник, но ме притесняват гумите, които са малки , и сигурно ще друса.
Триколка не искам, страх ме е да не се обърне .
Сещате ли се за друг вариант да отговаря на критериите ми? Големи гуми/ сенник до 10кг...
И четох за сайтове от Англия ,че поръчвате ,

за стоки нищо не намирам освен в официалния сайт , където е поизчерпана и няма почти никакъв избор на цвят ....
Благодаря

# 313
  • London
  • Мнения: 6 732
Белите пръчки ще станат много бързо черни при едно ужулване тук и там.

# 314
  • Мнения: 1 150
Здравейте отново,

Общо взетох сведох избора до няколко колички и моля за помощ към коя да наклоня везните, като имаме време до юли, живот и здраве Simple Smile
Държа в конфигурацията да има кош за новородено, после седалката да има пълно легнало положение (изключва "излятите" седалки, търся плоскост, основно за смяна на памперс и преобличане), дълбок сенник, щедра кошница за багаж и разбира се - да е лека, маневрена и лесно сгъваема количка.
Цената не е фактор.

Гледам тези, но събирам и други идеи:
Cybex Balios
Mutsy Evo
Mutsy iGo
Nunna Mixx

Благодаря!

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 12:23 от Gaggi

Общи условия

Активация на акаунт