Риск за здравето при готвене в наранен тефлонов тиган

  • 1 477
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, от седмица се ровя в нета, понеже искам да си сменя съдовете за готвене. До сега изобщо не съм се замисляла, че може да е толкова вреден наранения тефлонов тиган.Това което четох е ужасно. Рак, безплодие и още много други последствия. Направо не съм на себе си. От месеци моя е поожулен. Имам дете на 2 години което също се храни от общата храна. Имате ли представа какви изследвания мога да пусна?Как да разбера има ли последствия за организмите ни? До какъв лекар трябва да се до питам?Много ще се радвам ако изкаже те мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 419
Ще му пораснат още един чифт уши!
Ти сещаш ли се, че това е съд за храна и ако наистина бяха верни тия ужаси, до сега да са ги спрели въобще.

# 2
  • Мнения: 10 993
купи си нов тиган и не го мисли. Ако има да става нещо лошо, ще стане. Аз почти не употребявам тефлонов тиган.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 685
Купи си чугунени съдове.
Канцерогенно е това,което се отделя от наранени тефлонови съдове.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Привет, виж в тази тема, скорошна е и мисля, че ще ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/?topic=1082665.msg37931709#msg37931709

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Има нещо вярно в тези неща, защото например е вредно за птиците - канарчета, папагали.. не трябва да са в стаята, когато се готви. Това ветеринар ми го е казвал. Наскоро и аз си смених тигана поради същата причина.

Но според мен за по-сериозни поражения у човека, трябва доста време да си бил изложен на това + в немалки количества.
Не мисля, че има повод за притеснение.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 880
Е, ти сега не си разваляй празниците с глупости. Ядем боклуци и навън като хапваме кой знае в какво ни готвят.
Успокой се, нищо не е станало и няма нужда да ходите на лекар за това.

# 7
  • Мнения: 9 276
Не го мисли това, от притеснения и стрес е по-вероятно да си докараш някой здравословен проблем, отколкото от въпросния тиган. То ако четеш в интернет ще откриеш, че всичко е едва ли не отровно. Смени тигана и го забрави, въздухът, който всички дишаме в България през зимата вероятно е в пъти по-отровен и вреден. А на лекар изобщо не трябва да ходите, баш сега в грипния сезон си е направо лудост, още повече, че не сте болни от нищо.

# 8
  • Мнения: X
От всички метали се отделя.
Желязо, чугун, наранен тефлон и т. н. с които се готви. Нали е метал все пак.Най - логично е да сме без съдове 😁
Моя казва, че е най - добре директно на жарта, ама малко ще ми е трудно в апартамента, на терасата освен 😁

# 9
  • Мнения: 25 568
То и печено на жар е много канцерогенно.  Laughing

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Гладни ще умрем до края на темата Grinning

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тефлонът е проблематичен, ако се надвиши позволената Т на нагряване при празен тиган. тогава изпаренията са вредни. мисля беше над 250С

при надрания тиган проблемът е металът: почти всички тефлонови тигани са от алуминий, а той се отделя в кисели и солени храни и може да напакости доста.
същото важи и за алуминиевото фолио.
при алуминия Т не играе толкова важна роля, койтото времето: колкото по-дълъг е контактът с храната, толкова повече алуминий има в нея.

Общи условия

Активация на акаунт