За анонимността във форума

  • 4 612
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 095
И във форума, и извън него вреди разнасянето най-вече на невярна информация. Анонимността е невъзможна в наши дни, но е и факт, че интернет важи правилото "Всичко, което кажете може да се използва срещу вас". През години не един и двама неуравновесени потребители са ме преследвали из темите, из  други места в нета, някои и на живо, та съм пределно наясно колко малко трябва на  един болен мозък, за да се възпали,  да ти се лепне и да опитва да ти вреди.

Пък възпитанието не е навредило на никого. Мисля, че е излишно да обясняваме какъв тип информация е грозно да се използва срещу друг, дори да е враг. Въпрос на личен морал е човек да премери това и да се държи цивилизовано.

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Hug Ти специално толкова си се показвала, че и без да сме френдс У фейса ще те позная, поне аз. Laughing
И ще си замълча, да. Sunglasses

 Hug  Laughing

Цеце, ако някога покажеш чужди котаци вместо твоите, веднага ще те разнеса за измама и ще хвърчи козина. Да си знаеш.
Котките при нас не са постоянна величина, а увеличаваща се прогресия.

# 47
  • Мнения: X
Анонимността е вече имагинерно понятие, НО - избрала съм ник точно за обръщение към мен тук. Намирам за ужасно лош вкус и неуважение към моя избор някой да използва името ми, а не ника. Че е близко до акъла как се казвам - ясно.
Също, за мен е опит за избиване на личностни проблеми някой да използва във форума мои мернати някъде лична информация, снимки или каквото и да е, които водят към извънфорумното ми аз. Няма никакво значение дали аз съм ги споделила, или ги е изкопал (столкнал?) някак си. Споделянето в тема има ограниченост по време, актуалност и интерес. Днес ще напиша битието си, може 20 съфорумки да го коментират и да се хапем 2 месеца - окей, но после спираме иши сменяме темата. Обаче след 5 години потребителката Кица го вижда и го развява като байрак в някакъв спор срещу мен в съвсем друга тема - това вече е проблем в нейното поведение.
Никой не вади целенасочено лични данни, споделяния и стари мнения, за да те бравоса и почерпи едно брауни.

# 48
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Изборът на ник също е доста относително понятие предвид факта колко потребители го сменят под път и над път и създават нови профили само и единствено за да се разграничат от глупотевините, които лично са сътворили под една или друга форма. 
Рано или късно обаче става ясно кой кой е и кой е бил, защото поговорката за вълка и козината важи в пълна сила и за хората....

# 49
  • Мнения: 18 958
За пълна неприкосновеност на личните си данни изобщо не трябва да си вързан с интернет, не просто да не използваш социални мрежи, имейл клиенти, форуми, сайтове и облаци за съхранение. И пак не е много сигурно, ако ще ставаме параноични.

Иначе просто решаваш кое би споделил с абсолютно всеки. Ако обичаш да правиш секс с козички, е тъпо да го правиш на неспуснати пердета и щори под носа на любопитните комшии, или да си качваш видеа и снимки на това си "хоби", или да споделяш подробности за него в интернет, разчитайки, че си ги споделил в затворена група, само с "приятели", на лично съобщение или, че си си защитил информацията с парола.

# 50
  • Мнения: X
Чак пък да е невъзможна анонимността, не съм сигурна. Тук много хора пишат предпазливо, гледат да не се набиват на очи и спестяват снимки и лична информация. Никой не ги закача и не им рови в мръсното бельо, следователно са си анонимни, поне моето виждане за нещата е такова.

# 51
  • Мнения: X
Ненормалното не тръгва от нечий кош за пране, а от това, че който не трябва и за каквото не трябва, рови в този кош.
Анонимност няма. Има хора, които не знаят как да разровят.

# 52
  • София
  • Мнения: 12 374
Ненормалното не тръгва от нечий кош за пране, а от това, че който не трябва и за каквото не трябва, рови в този кош.
Анонимност няма. Има хора, които не знаят как да разровят.
Или знаят, но не ги интересува Simple Smile Мен например не ми пука какви са съфорумките, които са ми безразлични. Не бих тръгнала да ровя. За другите знам, щото сме си споделяли.

# 53
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
 Grinning Изобщо не ме интересува кой какви мръсни дрехи има в коша си за пране, така е.
Смешно става, когато от коша тръгваш да прибираш същите дрехи без да са минали през пералнята, а само си ги напудрил малко с евтин парфюм. Mr. Green

# 54
  • Мнения: X
Колко ли трябва да ти е скучно, че да се научиш да ровиш както трябва, там където не трябва? Дори и да ти лази някой по нервите, тук място бол за изясняване на отношенията.

# 55
  • Мнения: X
Имах на морето колега, който миришеше наистина силно. И, нали, няма как да не стане въпрос все някога, стигнахме до шушукане на темата. Да, ние стигнахме, въпреки образованието, супер високото ниво и т.н. На въпрос на колежка кога последно се е къпал този човек, съквартирантът му отговори - 'той се къпе, ама не се пере'.
После обмислях размяната на реплики и че е важно не само да се изпереш и да се пръснеш със скъп парфюм, ами и да се къпеш редовно - и буквално, и преносно.

# 56
  • Мнения: X
С непрекъснатото вдигане на древни теми няма нужда никъде да ровиш.

А и някои скандални изявления просто се запомнят, защото правят силно впечатление.

# 57
  • Мнения: X
Права си, но аз говоря за лични данни, не за форумен образ. То няма как в една тема да ръсиш тъпотии, а в друга да се правиш на света вода ненапита.

Общи условия

Активация на акаунт