Грип 2019 г.

  • 72 850
  • 245
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 276
Има бързи тестове, които ти казват дали си болен от грип за 10-15 минути, като тестовете за бременност.

А иначе практиката от миналото да се раздават антибиотици като бонбони още от първия ден ще мине доста време докато се изкорени напълно.

Температурата при грип е много чест симптом, но както всичко останало не е задължително всички да я имат, някои карат грип и без температура.

It’s important to note that not everyone with flu will have a fever.
https://www.cdc.gov/flu/consumer/symptoms.htm

# 91
  • Мнения: 24 467
...

Температурата при грип е много чест симптом, но както всичко останало не е задължително всички да я имат, някои карат грип и без температура.

И аз мисля така. Не вярвам за 44 години нито веднъж да не съм грипясвала. Различно реагират организмите на хората. Аз над 38,5 градуса май нямам спомен да съм качвала. И това - хипотетично, понеже нямам спомен и за толкова. На 38 градуса съм се чувствала няколко пъти като умряла. /Не знам какво е да си умрял, но предполагам, че така бих се чувствала... Simple Smile/
... Иначе като дете лъжех по медицинските кабинети какви високи градуси съм вдигала - за бележка, не за друго.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 18:53 от Judy

# 92
  • Мнения: X
И аз не вдигам температура колкото и да съм зле. Миналата година вдигнах 38 за пръв път от 15 години...бях забравила какво е да си с температура. Иначе много пъти съм била със силна отпадналост, болки по цялото тяло, чувствала съм се като прегазена от товарен влак, но без Т...въпрос на организъм.
Щом има хора, които се заразяват с грип, но развиват антитела и въобще не се разболяват или го карат безсимптомно, със сигурност има и такива, които могат да го изкарат по - леко...

# 93
  • Мнения: 2 041
От два дни кашлям сухо и съм отпаднала. Днес темп. 38 градуса и ужасна дълбока кашлица, особено ако легна, направо като хъркане. Като седя е горе долу добре.
Пих парацетамол и се чудя между изопринозин и авирон рапид....

# 94
  • Мнения: 5 666
От два дни кашлям сухо и съм отпаднала. Днес темп. 38 градуса и ужасна дълбока кашлица, особено ако легна, направо като хъркане. Като седя е горе долу добре.
Пих парацетамол и се чудя между изопринозин и авирон рапид....
С подобни симптоми но с по-висока температура вчера минах на преглед в Пирогов и ми изписаха авирон рапид. Пих го вчера. Днес минах през личния за болничен и ми го смени с изопринозин...

# 95
  • Мнения: 2 041
От два дни кашлям сухо и съм отпаднала. Днес темп. 38 градуса и ужасна дълбока кашлица, особено ако легна, направо като хъркане. Като седя е горе долу добре.
Пих парацетамол и се чудя между изопринозин и авирон рапид....
С подобни симптоми но с по-висока температура вчера минах на преглед в Пирогов и ми изписаха авирон рапид. Пих го вчера. Днес минах през личния за болничен и ми го смени с изопринозин...
Мерси! 3 по 2 ли?

# 96
  • Мнения: 1 381
Привет и от мен. Вчера изведнъж на работа ми стана слабо, даже си тръгнах по-рано. Болят ме мускулите и ми е слабо. Нямам температура, нито ме боли гърло или хрема.. Мисля да пробвам 2 3 дена с прахчета и чай.. Мислите ли, че е грип?

# 97
  • Мнения: X
Мен 4 дни много ме боляха мускулите по цялото тяло, ама много. Преди това 8 дни ме боля гърло! В момента, в който ми мина гърлото ме заболяха мускулите. Без никакви други симптоми. Малко ми беше отпаднало, но то е заради недоспиване, детето беше болно и се буди по 5 пъти на нощ. Иначе не съм имала нищо друго.
Мазах се с арника, кармолис, но нищо не помогна. Бях като разглобена няколко дни, но сега от 2 дни вече съм добре. И аз се чудех дали може да е вирус, но без други симптоми малко странно...

# 98
  • Мнения: 5 666
Колко дни е нормално да се поддържа субфебрилна температура. Не е грип, вирус.

# 99
  • Мнения: 68 642
След третия ден е добре да пуснете изследвания и да посетите лл...да изясните от какво е.

# 100
  • Мнения: 5 666
На третия ден ме преслуша лл. Днес е петти ден. Кашлицата намаля значително но температура е почти постоянно 37,2,3. Имам запушвн нос на моменти, а на моменти задна хрема. Какви изследвания мога да пусна утре сутрин, джипито е следобед.

# 101
  • Мнения: X
С какъв термометър мериш? Питам понеже нашия безконтактен никога не показва под 37.1. Редовно ни показва по 37.2 - 37.3 на всички без да сме болни. Ако не е мерене Т със същия термометър поне няколко пъти когато си здрава, това може и да не е повишена Т. Разбира се зависи и как се чувстваш. На мен например не ми трябва термометър, имам ли Т просто винаги знам, дори и да не е много,понеже вдигам веднъж на 15 години. Та ако има отпадналост и други характерни симптоми тогава е притеснително...

# 102
  • Мнения: 68 642
Може би ПКК с утайка и црп.
За пневмония си мисля...не те плаша, само разсъждавам...там има субфебрилна, кашлица, отпадналост и нощно потене.  Не винаги се чува на слушалки. Ако е бактериална..левкоцитите ще са високи. Но по-вероятна е да е вирусна/ако изобщо я има/...та не знам дали на кръвните ще излезе.
Може би да отидеш на пулмолог да те чуе ли?

# 103
  • Мнения: 5 666
Термометърът си мери вярно, когато нямам температура.
Определено не се чувствам много добре, схванато и отпаднало ми е но категорично имам подобрение от това как бях. Силата ми е повече. Отделно не ми се ходи по лекари , където вероятността да забабърша още нещо е голяма.

# 104
  • Мнения: 68 642
То при грип Т си има около 4-5 дена...по детето си съдя..като го кара на 4г...така беше.
Та може и да е нормално. Изчакай още ден два...и следи дали още поддържаш/вдигаш...

Общи условия

Активация на акаунт