Грип 2019 г.

  • 72 837
  • 245
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 68 629
Защо да е пневмония? Не може ли бронхит да е...?
На трима лекари сте ходили...не знам.
Черно на бяло къде пише диагноза?

# 121
  • Мнения: 4 868
Защо да е пневмония? Не може ли бронхит да е...?
На трима лекари сте ходили...не знам.
Черно на бяло къде пише диагноза?

Само на изследването пише бактериална пневмония. Иначе на снимките от 4 януари и 11 е остър бронхит. Но може и да е станало понеже нямам друга снимка след това. И щом оплакванията дори с антибиотик от антибиограмата не отшумяват

# 122
  • Мнения: 68 629
Едва ли на микробиологията пише диагноза...секрет се изследва и се посочва бактерията, която е изолирана.
ЛЛ е този който поставя диагноза в амб.лист...предвид резултата от микробиол.изследване.
Лаборантите НЕ поставят диагнози.
Стрептокок пневмоние живее и в носа и гърлото....не значи непременно пневмония....поради името му.

Не знам...ня мен не ми се връзват нещата.
Говорете пак с ЛЛ..
Левкоцити високи..висока утайка и црп...такива неща не виждам при вас...

# 123
  • Мнения: 4 868
Едва ли на микробиологията пише диагноза...секрет се изследва и се посочва бактерията, която е изолирана.
ЛЛ е този който поставя диагноза в амб.лист...предвид резултата от микробиол.изследване.
Лаборантите НЕ поставят диагнози.
Стрептокок пневмоние живее и в носа и гърлото....не значи непременно пневмония....поради името му.

Не знам...ня мен не ми се връзват нещата.
Говорете пак с ЛЛ..
Левкоцити високи..висока утайка и црп...такива неща не виждам при вас...

Ами кръвното изследвание от 15 януари показа:
СУЕ 15
Левкоцити 9.2
цРП 1.66
Аст 57
Глюкоза 6.00

# 124
  • Мнения: 68 629
Не са повишени.

# 125
  • Мнения: 4 868

Затова и личната не можеше да повярва как е възможно да имам стрептококи и защо имам още болки и температура

# 126
  • Мнения: 123

Затова и личната не можеше да повярва как е възможно да имам стрептококи и защо имам още болки и температура

Според мен още утре си направете още една снимка. Ако случайно се е развила пневмония след последната ви снимка,няма как да не се види,дори и да не се чува на слушалки от специалисти.
Наличието на тези бактерии не означава,че имате пневмония. Чувала съм обаче,че са доста упорити и трудно се премахват. Мисля,че ще се наложи по-комплексно лечение,обърнете се към специалист,а не към личната ви лекарка.
И още нещо. Знам,че сте притеснена,това е напълно нормално,но прекомерния стрес ви влияе много лошо и със сигурност няма да помогне да се оправите по-бързо. Опитайте се да мислите повече за хубави неща и не се вглъбявайте само в симптоми,изследвания и възможни заболявания. Просто намерете добър специалист във вашия град,който да ви предпише правилните лекарства. Успех!

# 127
  • Мнения: 4 868

Затова и личната не можеше да повярва как е възможно да имам стрептококи и защо имам още болки и температура

Според мен още утре си направете още една снимка. Ако случайно се е развила пневмония след последната ви снимка,няма как да не се види,дори и да не се чува на слушалки от специалисти.
Наличието на тези бактерии не означава,че имате пневмония. Чувала съм обаче,че са доста упорити и трудно се премахват. Мисля,че ще се наложи по-комплексно лечение,обърнете се към специалист,а не към личната ви лекарка.
И още нещо. Знам,че сте притеснена,това е напълно нормално,но прекомерния стрес ви влияе много лошо и със сигурност няма да помогне да се оправите по-бързо. Опитайте се да мислите повече за хубави неща и не се вглъбявайте само в симптоми,изследвания и възможни заболявания. Просто намерете добър специалист във вашия град,който да ви предпише правилните лекарства. Успех!

Аз написах, че и при пулмолог ходих, но тя само ме прослуша и каза, че дишането ми било чисто без хрипове, че това не е температура и ме отпрати с либексин. След това й звънях да й кажа за бактерията и тя само каза, личния лекар вече. Но снимка ще направя

# 128
  • Мнения: 2 863
Аз продължавам да мисля, че ви няма нищо и се чувствате отслабена и с повижена темп. на стресова основа. А стрептококи,както са споменали, не са симптом на пневмония. Снимайте се пак, въпреки,че не е ок да се облъчвате. Но съм сигурна,че няма да излезе нищо и на рентгена.

# 129
  • Мнения: 2 041
Бубулина, снимай се непременно!
В момента ме лекуват в болница - снимката показа обструктивен бронхит и петно пневмония.
Изследванията ми иначе бяха чудни - 6 левкоцита, CRP в норма, СУЕ 24 /при норма 20/.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 08:55 от bubkab

# 130
  • Мнения: 24 467
Пневмония не съм имала, но съм карала тежка гнойна ангина с перфектни кръвни изследвания - утайка, левкоцити - всичко в норма. Но сливиците си се виждат и с просто око, за разлика от белите дробове.

# 131
  • Мнения: 4 868
Ще се снимам още днес и ще видя какво ще излезе

# 132
  • Мнения: 68 629
Левкоцитите остават в норма при вирусни инфекции...Качват се  при бактериални.

# 133
  • Мнения: 9 276
Току що изпратихме майка ми в болница с пневмония. Sad

От събота е с 38+ температура и кашлица, потене, не яде нищо и едвам става от леглото.  Ходи два пъти до някакъв дежурен доктор, той и предписал авирон рапид  и я слушал със слушалка и й казал, че всичко е чисто, да ходи вкъщи и да си почива. Днес сутринта по мое настояване отиде при личната лекарка и даже нямаше нужда да я моли за снимка, тя веднага я изпрати на рентген, където всичко се видя. По-късно излязоха и кръвните, където почти всичко беше извън нормите, а CRP 290...

Този дежурния доктор според мен е объркал симптомите на пневмонията със симптомите на плотичащо вирусно заболяване, тя наистина беше болна миналата седмица от нещо уж леко с хрема, но явно е развила усложнение. Децата ходят на ясла и носят много вируси оттам вече доста дълго време, а ние се виждаме често, така че и тя е в контакт и явно всички тези вируси й сринаха имунната система.

Както и да е като поука от цялата история само искам да кажа, вие най-добре познавате собственото си тяло, ако усещате, че нещо не е наред настоявайте и се борете да ви бъдат направени изследвания, по-добре едно излишно изследване, отколкото да пропуснеш нещо важно.

# 134
  • Мнения: 4 868
Току що изпратихме майка ми в болница с пневмония. Sad

От събота е с 38+ температура и кашлица, потене, не яде нищо и едвам става от леглото.  Ходи два пъти до някакъв дежурен доктор, той и предписал авирон рапид  и я слушал със слушалка и й казал, че всичко е чисто, да ходи вкъщи и да си почива. Днес сутринта по мое настояване отиде при личната лекарка и даже нямаше нужда да я моли за снимка, тя веднага я изпрати на рентген, където всичко се видя. По-късно излязоха и кръвните, където почти всичко беше извън нормите, а CRP 290...

Този дежурния доктор според мен е объркал симптомите на пневмонията със симптомите на плотичащо вирусно заболяване, тя наистина беше болна миналата седмица от нещо уж леко с хрема, но явно е развила усложнение. Децата ходят на ясла и носят много вируси оттам вече доста дълго време, а ние се виждаме често, така че и тя е в контакт и явно всички тези вируси й сринаха имунната система.

Както и да е като поука от цялата история само искам да кажа, вие най-добре познавате собственото си тяло, ако усещате, че нещо не е наред настоявайте и се борете да ви бъдат направени изследвания, по-добре едно излишно изследване, отколкото да пропуснеш нещо важно.

Аз мога да кажа, че след 6 дневен прием на антибиотика днес не вдигнах 37 температура. Стои ми под 37. Кашлица имам още, също така и болки, но дали са невралгични или от кашлицата не знам. Но тази лекота по мускулите на ръцете и краката още и още не минава. Пия витамин ц, д , магнезии, но няма стягане на мускулите. Особено на ръцете, стоят все едно са леки като перце. От днес ми се появи хрема, която била добър знак или поне така чух, че от антибиотика и синуси се отпушвали. При мен всичко започна с лекота и тази лекота още си я има. Утре ще си направя снимка да видя какво е положението, защото последната ми снимка е от 11 януари, на която беше остър бронхит.

Общи условия

Активация на акаунт