Грип 2019 г.

  • 72 767
  • 245
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 868
И аз бих искала да разбера с какво подсилвате имунитета, защото миналата година от януари до октомври не можех да се оправя, сега май пак така ще се случи, защото няма лекар , нито болница, където да ме вземат и изследват. Сега искат 150 лв да платя сама да си пускам изследвания. До момента съм дала над 300 лв, само за месец и половина, а миналата година над 1000 дадох и пак беше същото. Вече нямам никаква възможност да пускам каквито и да е изследвания, за съжаление последната белодробна, при която бях, беше частен преглед и тя ме изпрати в болница. Там не ме взеха и сега тя иска да си пускам всичко платено -рентгенова, изследвания, храчка. А личната ми е дала направление на 5 февруари и не иска да ми дава поне за рентген. И общо взето сега съм без нищо, защото от ердомед се изригнаха и ми биха урбазон , но температурата си стои субфебрилна, кашлицата не изчезва и всичко плюс пъпките е на лице. Наистина ако е възможно някой да ми каже какви препарати взема за подсилване на имунитета, но които не пречат на щитовидната жлеза.

# 151
  • Мнения: 24 467
Ние взимаме с детето сутрин на гладно по 50 мл от това:
http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Berry-Nectar_bg.htm
От октомври до март, без прекъсване, защото няма смисъл, плюс комплексни витамини.
http://www.flp.bg/bg/P_Kids_bg.htm
/за детето/
http://www.flp.bg/bg/P_ForeverDaily_bg.htm
/за мен/
Когато започнем да пием алоето, не боледуваме изобщо или и да хванем нещо, то е леко и безпроблемно. Ако го забавим, например почвали сме го през декември, до тогава изкарваме по нещо по-сериозно.
С години караме така. При болки в гърлото има едно за пръскане - директно пръскаме в гърлото и капем в носа:
http://www.flp.bg/bg/P_First_bg.htm
В хубавото време събота и неделя сме на разходки навън - вървене с километри по екопътеки. Лично мен това много ме зарежда.
И всъщност е това. До АБ не стигаме от доста години - и с големия син и сега, с малкия.
...
Определено смятам, че темата предполага да се споделя в нея, не на лични. За да има полза за хората.
Има една вярна приказка - видиш ли добро - сподели го с хората. Може да помогне и на тях.

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 10:02 от Judy

# 152
  • Мнения: 4 868
Ние взимаме с детето сутрин на гладно по 50 мл от това:
http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Berry-Nectar_bg.htm
От октомври до март, без прекъсване, защото няма смисъл, плюс комплексни витамини.
http://www.flp.bg/bg/P_Kids_bg.htm
/за детето/
http://www.flp.bg/bg/P_ForeverDaily_bg.htm
/за мен/
Когато започнем да пием алоето, не боледуваме изобщо или и да хванем нещо, то е леко и безпроблемно. Ако го забавим, например почвали сме го през декември, до тогава изкарваме по нещо по-сериозно.
С години караме така. При болки в гърлото има едно за пръскане - директно пръскаме в гърлото и капем в носа:
http://www.flp.bg/bg/P_First_bg.htm
В хубавото време събота и неделя сме на разходки навън - вървене с километри по екопътеки. Лично мен това много ме зарежда.
И всъщност е това. До АБ не стигаме от доста години - и с големия син и сега, с малкия.
...
Определено смятам, че темата предполага да се споделя в нея, не на лични. За да има полза за хората.

Много благодаря за това, че изказахте Вашето лекарство, защото не всеки иска да го прави

# 153
  • Мнения: X
И аз смятам, че трябва да се споделя в темата, все пак това й е целта.
Аз не смея да препоръчам нищо за имунитет, защото ние от октомври до януари се скъсахме от болести и не сме най - точния пример. До декември миналата година не взимахме нищо щото и аз вярвах, че добрата храна, разходките и т.н. са достатъчни, но съм била много наивна.
След като декември мъжът ми го изписаха от болницата след пневмонията и аз приключих третия си АБ реших, че със сигурност ще взимаме добавки.
Започнахме и ние алоето на Форвър, показано от Judy и пчелното им млечице. Взимаме ги вече два месеца. Отделно мъжът ми пие комбинирани витамини и рибено масло.
Всички пием пробиотици и витамин Д.
Рано е да се говори за резултати, само за 2 месеца, така че ще пиша след време дали са дали резултат, засега се чувстваме добре. Смятам да пробваме и други продукти.
Иначе пулмулог ми препоръча клеева тинктура, сутрин на гладно по 30 капки в чаша вода, но още не съм си взела.

# 154
  • Мнения: 24 467
Сигурна съм, че ще усетите подобрение. С алоето, например, е добре минимум три месеца да се взема всяка сутрин, за да има ефект.
И друг път съм споделяла как го открих. Малкият ми син имаше ужасни лишеи по лицето, когато беше в детската градина. С какво ли не сме ги третирали. Кожни лекари обикаляхме. Мазахме. Дори едната пряко ни заяви, че това или се оправя само, или с нищо. Било въпрос на имунна система.
Препоръчаха ни от алоето с червената боровинка за детето, но заради гърлото и той го почна. На първата седмица още лицето му се зачерви, кърваво червено стана. А там, където бяха лишеите, като рани на цвят. Не го болеше. Просто беше ярко червено. Така беше няколко дни и постепенно изсветля. И лишеите изчезнаха. Идея си нямах, че ще има такъв бърз и дълготраен ефект това чудо и то за точно този проблем. И си реших, че ще си караме с този продукт. Вече може би 7 години станаха, откакто го ползваме всяка зима. А ако съм внимателна и не забравя, както писах - почваме от октомври и тогава ефектът е още по-добър.

# 155
  • Мнения: 4 868
При мен лошото е, че заради тия усложнения от гриповете тези две години развих тироидит , както и в момента явно бактерията не е умряла. И явно без антибиотик  пак няма да мина. Но сега са ми забранени всякакви лекарства, защото съм с уртикария. И съм на антихистамини. А те ми вредят на сърцето, направо нямам думи, едно пия, друго заминава. А нищо още не съм усетила да ми се е оправило. Тази субфебрилна температура се надявам да е само от бактерията, защото ако се окаже и друг причинител за нея, нямам идея сега без финанси как ще разбера какво да правя. Те лекарите като видят, че един човек плати на частно и веднага си казват, той е богат и го карат да си плаща всякакви неща

# 156
  • Мнения: 20
При мен лошото е, че заради тия усложнения от гриповете тези две години развих тироидит , както и в момента явно бактерията не е умряла. И явно без антибиотик  пак няма да мина. Но сега са ми забранени всякакви лекарства, защото съм с уртикария. И съм на антихистамини. А те ми вредят на сърцето, направо нямам думи, едно пия, друго заминава. А нищо още не съм усетила да ми се е оправило. Тази субфебрилна температура се надявам да е само от бактерията, защото ако се окаже и друг причинител за нея, нямам идея сега без финанси как ще разбера какво да правя. Те лекарите като видят, че един човек плати на частно и веднага си казват, той е богат и го карат да си плаща всякакви неща
Никой не може да го накара ти решаваш мила. От толкова лечение с какво ли не, не уртикария, бъбреците ти ще отидат на кино и черен дроб,да не говорим за жлъчката колко е важна е тя. Започни да чистиш организъма с билки от отровите,спри да мислиш за болести,има без брой доказателства как хора се оправят ако решат да послушат природата и да следват нейните съвети.

# 157
  • Мнения: X
Тиреоидит не се развива само като усложнение на грип. Това е много разпространено заболяване в днешно време. А уртикарията най - вероятно е от него. Както и субфебрилитета. Какви са сотйностите на МАТ и ТСХ? Аз също имах уртикария, кандида, цистити и други проблеми преди години, преди да открия, че имам Хашимото. Щом хормоните влязоха в норма и антителата се смънаха и другите ми здраволсовни проблеми изчезнаха.
На тове място бих насочила усилията си натам.

# 158
  • Мнения: 4 868
Тиреоидит не се развива само като усложнение на грип. Това е много разпространено заболяване в днешно време. А уртикарията най - вероятно е от него. Както и субфебрилитета. Какви са сотйностите на МАТ и ТСХ? Аз също имах уртикария, кандида, цистити и други проблеми преди години, преди да открия, че имам Хашимото. Щом хормоните влязоха в норма и антителата се смънаха и другите ми здраволсовни проблеми изчезнаха.
На тове място бих насочила усилията си натам.

Тсх 1.7
Мат 127.6

# 159
  • Мнения: X
Тиреоидит не се развива само като усложнение на грип. Това е много разпространено заболяване в днешно време. А уртикарията най - вероятно е от него. Както и субфебрилитета. Какви са сотйностите на МАТ и ТСХ? Аз също имах уртикария, кандида, цистити и други проблеми преди години, преди да открия, че имам Хашимото. Щом хормоните влязоха в норма и антителата се смънаха и другите ми здраволсовни проблеми изчезнаха.
На тове място бих насочила усилията си натам.

Тсх 1.7
Мат 127.6

Добри са. Това със или без хормон? Ако искаш пиши на ЛС за да не спамим тук, че няма връзка с грипа.

# 160
  • Мнения: 1 381
МАТ-а не е ли висок? Той се мени всеки ден, но все пак.. иначе ТСХ е супер. Относно витамините, които пием вкъщи за имунната система: Immuno mix plus. Личната ми ги препоръча и съм доволна.

# 161
  • Мнения: X
Висок е, но не кой знае колко. Има си Хашимото де...

# 162
  • Мнения: 4 868
Сега съм само на фортекал, за да махна уртикария и на витамин ц с калций. Урбазон ми удариха само вчера

# 163
  • Мнения: 973
Днес например четох ,че сока от бъзак е много полезен от септември до края на зимата за защита и имунитет при грипни епидемии и не само.
Днес взех на малката едно шише и й давам с по една капка клеева тинктура ( на 2 е ) , за да я подсиля след зимата.

Това за сока от бъз е доказано и с изследвания , за прополиса се знае, аз се лекувам ударно с тинктура, прашец и пчелно млечице като стане проблем,

# 164
  • Мнения: 1 381
Днес например четох ,че сока от бъзак е много полезен от септември до края на зимата за защита и имунитет при грипни епидемии и не само.
Днес взех на малката едно шише и й давам с по една капка клеева тинктура ( на 2 е ) , за да я подсиля след зимата.

Това за сока от бъз е доказано и с изследвания , за прополиса се знае, аз се лекувам ударно с тинктура, прашец и пчелно млечице като стане проблем,
И ние пием сок от бъз. Само да кажа, че от него пада кръвното и честно казано аз го избягвам Expressionless

Общи условия

Активация на акаунт