Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ян. 2019, 17:46 ч.

Грип 2019 г.

• 40 187
  • 219
  •   1
Отговори
# 210
  • София
Да, болките са много силни.
Обаче при нас мина бързо и без последствия. Даже други вируси са били по-зле - случвало се е да си загубя гласа, слуха...

# 211
Маските не предпазват. И аз в кюпа с грипозните /може би/. Вчера кихнах два пъти и оттам тръгна всичко, други симптоми нямах, че даже и през деня си бях много активна. До през нощта бях с ужасни болки в мускулите до такава степен, че чак стигнах до рев от болка. Днес съм с влажна кашлица и температура от 38.7. В понеделник съм на лекар, а дотогава ще разчитам на познатите илачи поне да сваля температурата, ако мога.

Нурофунът помага за болките до някаква степен. Температурата е хубаво да се остави, за да се бори с вируса. Ако е под 39 градуса аз я свалям само с мокри оценени кърпи на челото.

Може би тук е мястото да попитам. Наскоро четох, че ако краката на болния са студени и го втресе значи ще качва още. Мен като ме втресе преди малко и качих от 38.6 на 39.8 . Та питам има ли връзка или просто си качвам, защото съм болна.

# 212
  • nqkyde tam
Да при вирусна инфекция когато се вдига висока температура крайниците са ледени.

# 213
  • София
Маските не предпазват. И аз в кюпа с грипозните /може би/. Вчера кихнах два пъти и оттам тръгна всичко, други симптоми нямах, че даже и през деня си бях много активна. До през нощта бях с ужасни болки в мускулите до такава степен, че чак стигнах до рев от болка. Днес съм с влажна кашлица и температура от 38.7. В понеделник съм на лекар, а дотогава ще разчитам на познатите илачи поне да сваля температурата, ако мога.

Мускулните болки са брутални и аз не можах да издържа и си поревах.Между другото преди малко си взех прахче аспирин и направо ме отпусна и главата и болките в очите и в мускулите.Дано задържи по-дълго действието,че трети ден го карам и е ад.

# 214

Нурофунът помага за болките до някаква степен. Температурата е хубаво да се остави, за да се бори с вируса. Ако е под 39 градуса аз я свалям само с мокри оценени кърпи на челото.

Може би тук е мястото да попитам. Наскоро четох, че ако краката на болния са студени и го втресе значи ще качва още. Мен като ме втресе преди малко и качих от 38.6 на 39.8 . Та питам има ли връзка или просто си качвам, защото съм болна.

39,8 e сериозна беда! Може би трябва да ви изпишат антибиотик.

Сега се обръщам към всички, които тези дни се оплакват в настоящата тема. Ако имате желание, напишете дали сте ваксинирани против грип.

За пореден път ще припомня какво ми каза доц.Гломб. Каза, че ваксината би могла да помага и при други щамове, които обаче са близки до включените в нея. Ако са далечни-не.

# 215
Не се ваксинираме.
На малкия му мина за два дни. На мен - за 3.
Мина като тежък влак, събори ни за часове, така си и замина. Покрай повръщането не сме пили и лекарства.
При всеки е различно.

# 216
Дъщерята е ваксинирана за грип, но се разболя. Мислих, че ще я подмине, но ден след мен ровлече и нея. Но се оправи доста бързо.  Два дни с висока Т, на 29ти, тоест днес и е 5тия ден и вече е здрава, но още кашля и не знам дали да я пускам навън, а и може още да е заразна.
При ме е по-ниски положението. Шести ден, а още вдигам Т. Вече не толкова, но до 38° и си се задържа.

39,8 e сериозна беда! Може би трябва да ви изпишат антибиотик.

Така го карам. И при ОРВИ вдигам до толкова понякога. До организъм си е -  0оледувам рядко, но качествено. Почти винаги с продължителна и много висока температура. Петък пуснах изследване за вторична инфекция а чакам резултатите утре, за да се види дали ще трябва антибиотична лечение.

# 217
  • Варна
Типична е за грипа температурата около 40 градуса.

# 218
Аз съм ваксинирана, правя го от няколко години. От тогава не съм се разболявала, а бях нон стоп от октомври до май. Сега ме хвана нещо, но какво е не знам. Започна с хрема, мина през гърло 1 ден и днес слезе надолу. Нямам Т, мускулни болки имах, но минаха. Пия Стодал и съм по-добре.

# 219
Ами не е съвсем така. При сина ми започна леко прокашляне, температура 37,1-37,2. На другия ден на обяд теста показа грип тип А.

При дъщеря ми /20г./ също започна така.
Аз заради това в началото помислих, че не е грип. Докато не съобщи, че се чувства като парцал и я боли тялото и кожата... Още с първото вдигане на висока температура над 38 градуса започна Тами Флу. Слава Богу подейства и този път. Два дена я държа по-голямото неразположение. После се появи кашлица, която сега лекува симптоматично.

Не знам от къде се е заразила. Тя е студентка в Пловдив, където сега имаше обявена грипна епидемия. Уж ползваше маска на обществените места..

Така знам и аз.

Общи условия

Активация на акаунт