Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ян. 2019, 17:46 ч.

Грип 2019 г.

• 43 864
  • 241
  •   1
Отговори
# 225
нямам температура около 37 ми е може ли пак да има пневмония.Не чувствам болка в гърдите никога не съм имала пневмония не се ли усеща по някакъв начин че е нещо такова. Бях на лекар преслушаха ми и нищо съществено не ми изписаха.
Само посочвам опасността.Личният лекар би трябвало да прецени. По принцип кашлицата, която следва гърлобола е много упорита и продължителна.

# 226
Здравейте, поддържам субфебрилна температура вече трета седмица. Открих случайно, защото синът ми беше болен и пробвах термометъра на мен. Първият път нямах и няколко дни по-късно 37,3. Бях много стресирана покрай неговото боледуване и го отдадох на това. След няколко дни вдигнах до 38 градуса, както и болки в очите, но след три дни отшумяха. Обаче продължавам да поддържам 37.1-37.5 денонощно. Правих кръвни изследвания и СУЕ- нормални, вече започвам да се притеснявам какво ми е. Пих Аугументин 7 дни и нищо. Като цяло се чувствам добре, единствено имам хроничен ринит уж от алергия, но вече се чудя дали не идва от там проблемът😬

# 227
Здравейте, поддържам субфебрилна температура вече трета седмица. Открих случайно, защото синът ми беше болен и пробвах термометъра на мен. Първият път нямах и няколко дни по-късно 37,3. Бях много стресирана покрай неговото боледуване и го отдадох на това. След няколко дни вдигнах до 38 градуса, както и болки в очите, но след три дни отшумяха. Обаче продължавам да поддържам 37.1-37.5 денонощно. Правих кръвни изследвания и СУЕ- нормални, вече започвам да се притеснявам какво ми е. Пих Аугументин 7 дни и нищо. Като цяло се чувствам добре, единствено имам хроничен ринит уж от алергия, но вече се чудя дали не идва от там проблемът😬

Това става при понижен имунитет, както и от прием на аб

# 228
И аз от 3 дни съм със 37.00-37.1.. 🤔 На какво може да се дължи. Чувствам се добре, дали е възможно от наближаващ МЦ(който е чак след седмица)..

# 229

Това става при понижен имунитет, както и от прием на аб

Аз започнах антибиотика на своя глава, защото мислех, че съм с бактериална инфекция. Не съм пила последната година други антибиотици. Видях, че и вие сте посдържала такава температура. Сега нормализира ли се?

# 230
При мен се усложниха много неща, не ми се говори. Моят съвет е, не пийте аб, освен ако не е крайно необходимо. Всеки аб понижава имунната система с до 30 процента. Понякога се появява втоерична бактериална от тях, защото се наслоявява аб и при падналия имунитет, се появява нова и нова бактерия, тогава имунната се бори да повиши температурата, за да избие бактериите, но не успява повече и тази температура е подходяща да виреят микробчетата и да се развиват. Почнете спорт и витамини

# 231
Bubulina_baby, благодаря за отговора. Дали е възможно тази температура да е вследствие на стрес? В момента се притеснявам да нямам някое сериозно заболяване като левкемия и др. Но пък кръвната ми картина е нормална. Утре ще правя и изследване за коронавирус, защото когато личният лекар чуе температура и изпраща на тест.

# 232
Стресът също е включващ фактор, но щом е дошла след антибиотика е именно от него. Паднал ви е имунитета. А вие пиехте ли пробиотик, по време на ползването

# 233
Стресът също е включващ фактор, но щом е дошла след антибиотика е именно от него. Паднал ви е имунитета. А вие пиехте ли пробиотик, по време на ползването
Не сте ме разбрала правилно. Аз започнах антибиотика, когато температурата не спадна вече 5 дни, защото помислих, че имам инфекция. Няколко дни по-късно пуснах кръвните изследвания. Температурата е преди антибиотика. Започнах да вдигам докато синът ми беше болен.

# 234
Не съм пила Пробиотик.

# 235
Запо9чвайте и курс с пробиотик, защото след антибиотика се нарушава и чревната флора. Да не стигнете до дисбактериоза, а и пробиотиците също засилват имунната. Да, очевидно сте развили някаква инфекция щом е станала внезапно, само че не се пият аб без антибиограма. Така можете единствено да си доведете резистентност към медикаменти

# 236
37.1-37.2 е нормална температура при някои хора. Ако се чувствате добре, няма нужда да се прави нищо, това не е повишена температура.
С какъв термометър мерите? Ако е електронен и безконтактен дава големи отклонения. На мъжа ми и детето почти никога не показва под 37.3-37.4 дори когато са напълно здрави.

# 237
37.1-37.2 е нормална температура при някои хора. Ако се чувствате добре, няма нужда да се прави нищо, това не е повишена температура.
С какъв термометър мерите? Ако е електронен и безконтактен дава големи отклонения. На мъжа ми и детето почти никога не показва под 37.3-37.4 дори когато са напълно здрави.
Здравейте, меря с термометър Браун 7 за ухо и показва 37.1-37,5, точен е, защото го пробвах и на още двама човека, които нямат температура. Моята температура по принцип е 36,6, такава беше преди да започне всичко. Интересното е, че днес измерих със спиртен термометър за подмишница и там показа 36,7, но му трябваха около 15 минути за този резултат. Вярвам на термометъра за ухо даже май повече, но в същото време тази разлика ме смущава. Започвам да си мисля, че температурата е на стресова основа, защото когато започна бях под голямо напрежение и стрес, но ме притеснява че продължава толкова дълго😐

# 238
Запо9чвайте и курс с пробиотик, защото след антибиотика се нарушава и чревната флора. Да не стигнете до дисбактериоза, а и пробиотиците също засилват имунната. Да, очевидно сте развили някаква инфекция щом е станала внезапно, само че не се пият аб без антибиограма. Така можете единствено да си доведете резистентност към медикаменти
Аз вече се съмнявам за инфекция, защото утайката от кръвните ми изследвания е нормална, а и температурата продължава въпреки 7 дневният курс антибиотик. Просто се интересувам какви други изследвания мога да направя и дали някой е имал същият проблем.

# 239
И все пак препоръчително е да направите 10 дневен курс с пробиотик, щом сте пили антибиотик. Трябва да си оправите стомаха. И не е лошо 10 дневен курс с витамини

Общи условия

Активация на акаунт