Великобритания - Тема 77 Зимно Пролетна

  • 43 104
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 25
Здравейте! Имам един въпрос свързан с Lycamobile. Дъщеря ми има карта на този оператор, ваучера беше валиден до днес. Преди два дни обаче тя трябваше да отиде до България и днес аз купих ваучер, изпратих кодовете, тя ги зареди. Отчете сумата, която е заредена, но когато искаше да изпрати код до 3535 за да зареди плана, който ползва, не може да се извърши операцията и не го праща. Имате ли идея защо? Дали защото е извън UK или би могла да е друга причината? Благодаря предварително

# 346
  • Мнения: 1 474
Какво се случи тази вечер в парламента?

Пак ли нещо е ставало? Аз нещо съвсем изпуснах какво се случва, особено след като ходи до Брюксел. След 29.3 щеси покаже.

# 347
  • Мнения: 3 214
summerdream не би трябвало да е проблем това, че е в чужбина. Свържи се с тях за съдействие.

eklektus,  при доставка единствено трябва да въведеш адреса за доставка. Те вече си имат вътрешно разпределение от кой магазин или техен склад ще направят доставката. Не винаги е най-близкия до вас.

# 348
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
В новия сериал на ббс от снощи 'Baptiste' - ролята на румънския гангстерски главатар се играе от наш Захари Бахаров. 

# 349
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
И аз го гледах вчера. Но в имдб пише, че е само за един епизод. Зарових се за повече информация , защото се оказа, че Баптист е продължение на друг сериал The missing, но никъде не съм го срещала.

# 350
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Надявах се да са повече. Радвам се на нашите актьори.

# 351
  • На острова
  • Мнения: 1 271
За 3 годишните вече може да се ползват 30 часа безплатни за nursery, нали? Някой възползвал ли се е от 30-те часа? Знам, че е от скоро и май не всички градини ги предлагат. Трябва да питам на място май 🧐 . То има още време дотогава, но аз да се подготвя от рано.
Синът ми като беше малък беше на 15 часа.

# 352
  • UK
  • Мнения: 2 817
Виж в сайта на общината и на gov. UK.
Мисля, че вече почти всички общини ги приеха. Има условие за минимален доход на седмица и максимален годишен 100к. Имаше и нещо да си работил поне от година май, но аз не се класирам така че не задълбавах много в условията.
Върнах се да погледна пак, това за годината важало за селф имплой, да са стартирали бизнеса най-малко 12 месеца преди да подадат документи.
Иначе се регистрираш на сайта, получаваш код с който отиваш в градината или чайлдмайндера.

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 23:59 от GreenP

# 353
  • Мнения: 3 214
За 3 годишните вече може да се ползват 30 часа безплатни за nursery, нали? Някой възползвал ли се е от 30-те часа? Знам, че е от скоро и май не всички градини ги предлагат. Трябва да питам на място май 🧐 . То има още време дотогава, но аз да се подготвя от рано.
Синът ми като беше малък беше на 15 часа.
Моят син миналата година беше с безплатните 30 часа. Могат да се вземат и от двама доставчика на услугата. Аз така направих. Училището предлагаше само 26 часа и останалите 4 часа ги приспадаха в целодневната градина.

Целодневните градини са по-гъвкави и почти всички предлагат услугата, но в училищата нещата са по-сложни и повечето (информацията ми е до юли месец за нашия район) имат само 15-часовите пакети разделени на две смени сутрин и следобед. Та в този случай питай на място. Съответно в училищата се кандидатства от по-рано. В нашето беше май/юни месец за цялата следваща учебна година и още септември се знаха децата започващи градината съответния семестър. Други пък имат изискване да е семестър по-рано. За това най-добре разпитай всички налични градини, училища и детски центрове около вас.

# 354
  • Мнения: 8 880
Момичета, следите ли историята на Шамима? Силно раздвоена съм аз. Голяма глупачка е, дори не ѝ стига акъла да поизлъже и да се примоли малко. Но тя е резултат на тукашни пропуски и прекомерна толерантност и лишаване ѝ от гражданство няма да ограничи радикализиране на деца тук. В същото време колко ли мъже, които са били там бойци и са убивали, са се върнали безпрепятствено.

# 355
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не знам..Не ми харесва, че тя не съжалявала...Всичко ми прилича на едно театро, някак не ми се вярва isis да я оставят да говори, да дава интервюта и т.н. Има нещо гнило за мен.

# 356
  • Мнения: 3 214
Не знам..Не ми харесва, че тя не съжалявала...Всичко ми прилича на едно театро, някак не ми се вярва isis да я оставят да говори, да дава интервюта и т.н. Има нещо гнило за мен.
Същото смятам и аз. Много добре направиха, че й отнеха гражданството. Много по-твърда политика трябва в това отношение. Подкрепям и Блу - много е глупава девойката, ама много.

Как сте, дами? Детето е във ваканция и аз съм с него у дома да си използвам останалата отпуска преди нулирането април. Но нещо не случихме на време. Цял ден вали днес. Онзи ден щеше да ни отвее...При мен винаги е така - изляза ли от офиса и слънцето се скрива Grinning 

# 357
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Не знам..Не ми харесва, че тя не съжалявала...Всичко ми прилича на едно театро, някак не ми се вярва isis да я оставят да говори, да дава интервюта и т.н. Има нещо гнило за мен.
Същото смятам и аз. Много добре направиха, че й отнеха гражданството. Много по-твърда политика трябва в това отношение. Подкрепям и Блу - много е глупава девойката, ама много.

Как сте, дами? Детето е във ваканция и аз съм с него у дома да си използвам останалата отпуска преди нулирането април. Но нещо не случихме на време. Цял ден вали днес. Онзи ден щеше да ни отвее...При мен винаги е така - изляза ли от офиса и слънцето се скрива Grinning 

Следя историята на Шамима и не,  няма място в УК за  нея. Ако се беше усетила на 6 м/1г откакто замина ОК , но сега.не. Радикализирана е отвсякъде, плюс да иде в затвор пак данъкоплатците ще й плащаме.

Ваканцията я карам чудесно, ски в Италия .😀

# 358
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
За мен тя е потенциален терорист и няма място да се връща.

Ммм че хубави ваканции Simple Smile моето дете е градинарче, ваканции догодина ще мислим като стане ученичка  Joy

# 359
  • Мнения: 9 583
По темата със “заблудената” девойка. Не смятам, че изпитва разкаяние, съжаление или каквото и да било подобно чувство. Самата тя го каза. Въпреки усилията на семейството й дори не изглежда тя да осъзнава какво им е причинила и какво все още им причинява. Помоли само да продължават с усилията си да я върнат тук, което за мен е повече от нагло. Заяви, че съпругът й й липсва и иска да го види, макар да не вярва, че ще е възможно. 
Там е от четири години, вече е загубила две (или повече) деца, тогава никой не е знае за нея и не е бил загрижен, а сега изведнъж изгря в медийното пространство, което за мен в странно и леко ... подозрително.
Не вярвам и на една нейна дума и бих предпочела такива като нея да са далеч от Острова.

Общи условия

Активация на акаунт