Детски спомен жив...

  • 3 651
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 874
Детството го свързвам основно с песента „Илюзия“ на Георги Христов. Heart Любима ми е и до днес, вече близо 25 години.
Имахме я записана на касета и я превъртах постоянно, докато един ден касетофонът не я съсипа... Confused Много ми беше гадно тогава. След години я открих в интернет, а сега мога да си я слушам постоянно и навсякъде. Имам я на лаптопа, на флашка, на телефона... Най-хубавата песен е за мен! Heart Ако някой ден се омъжа, ми се иска на нея да ми е първият сватбен танц. Heart Eyes



Друга песен, която имахме на касета и също много харесвам:



И още една, която май по телевизията видях за пръв път:



Вероятно има и други, но тези са ми в ТОП 3, когато стане дума за песни, които ми напомнят за детството.

Джуд, бащата на дъщеря ми е върл фен на рока, но покрай мен е чувал някоя и друга песен от попфолка и е казвал, че е хубава. Но и самият попфолк вече не е какъвто е бил през 90-те, така че според мен е нормално някои песни да допадат на хора, които принципно не слушат този стил.
По другия въпрос - не мисля, че има значение с каква музика си „закърмен“. Аз слушам наистина всякаква, според настроението ми. Във всеки стил има и хубави, и лоши песни. Затова не се влияя от стила, а от самата песен. Ако тя ми допадне, другото няма никакво значение. Съвсем сама съм си формирала вкуса, около мен повечето хора слушат по един-два стила и нищо друго извън тях.

# 16
  • Мнения: 2 048
Благодаря много и на всички, които отговориха и на моите чуденки. Аз просто откривам, че нещо, което съм обикнала в ранна детска възраст - филм, герой, песен... просто няма изтриване. Каквото ще да е то.

# 17
  • Мнения: 7 006
Какче,спешъли фор ю!






А на Прошка и събора на майчиното ми село,винаги се слушаше и тази песен..



Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 20:06 от Какво?

# 18
  • Мнения: 25 586

Благодаря, ама не съм чак толкова древна. За Робертино Лорети само съм слушала от родителите си, не присъстваше в моето детство.  Laughing
Моята „героиня“ вече я споменах – Анита Хегерланд.  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 38 472
Аз съм израснала с Beatles и ABBA.
И това:



Айде поздрав:

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 22:39 от Free Agent

# 20
  • Мнения: 7 006

Благодаря, ама не съм чак толкова древна. За Робертино Лорети само съм слушала от родителите си, не присъстваше в моето детство.  Laughing
Моята „героиня“ вече я споменах – Анита Хегерланд.  Simple Smile

Начи съм по-древна от теб.. hahaha hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 9 532
Страхотна тема!
Една от любимите ми песни в по-късното детство беше тази.

# 22
  • Мнения: 7 006
Припомних си бурните тинейджърски години...




 
Песента се казва "Безсъние" ,и се изпълнява от Чочо Владовски,а е записана от Тангра, в края на '80-те,след като той напуска групата.

# 23
  • DE
  • Мнения: 9 068
Капките ме върнаха в детството.
Големите в махалата слушаха Deep Purple съответно бяхме Пърпъл махала Mr. Green
https://m.youtube.com/watch?v=wZuW3YvHHLU

Общи условия

Активация на акаунт