Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Ива Атанасова ни показва как да си направим лесна и ефикасна маска с кисело мляко и Аспирин, която ще изравни тена и ще направи кожата гладка и сияйна.

Вие правите ли си домашни маски за лице? Споделете ни рецепти!

Останалите епизоди от поредицата "Красиви всеки ден с Ива Атанасова" можете да гледате ТУК.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 19:36 от russev

# 1
  • София
Витаминозна маска за нормална кожа

6-7 зърна бяло грозде се обелват и почистват от семките. След това се намачкват и се смесват с 1 с.л. заквасена сметана. Разбърква се добре и се нанася на лицето. Престоява 20-30 минути.

Овлажняваща грейпфрутова маска

Смесват се 1 жълтък и смляната сърцевина на 2 парчета грейпфрут.  Нанася се на кожата и се държи 15 минути. Отмива се с топла или хладка вода.

Почистваща и освежаваща маска

Смесват се 20 мл нискомаслена сметана, 1 жълтък и ситно настърганата кора от 1 лимон. Маската се държи на лицето до 30 мин.

# 2
  • Милано
Ще я опитам и аз.

# 3
Да смесиш 2 кисели продукта - кисело мляко + аспирин, не разбирам идеята. Тази маска не ми харесва и не ми вдъхва доверие. Прекалено много киселини стават. Аспиринът трябва да се махне - дразни кожата на лицето на много хора. Киселото мляко е напълно достатъчно, стига да е истинско, с живи бактерии. То има много добро действие върху кожата. Подходящо е за мазна кожа, за суха трябва да има масла в рецептата. Освен това има доста други рецепти за домашни маски с кисело мляко, които са много по-удачни.  А има и удачни маски с аспирин, например с мед, при хора, чиято кожа няма непоносимост и към меда.
Има много и добри домашни рецепти с ексфолианти, но ще оставя тази мацка- Ива Атанасова да се порови малко, да потърси и да прочете достоверна информация от сигурни източници, преди да си е прецакала кожата необратимо с такива експерименти.

Оценка: - 1

Vanja77, чудесни рецепти!
Мисля, че в последната маска трябва да се махне лимоновата кора, защото там се съдържа етеричното масло, а то е фототоксично и ползването му върху кожата може да е опасно, особено през лятото. Освен това корите на цитрусите ги парафинират и химията няма как да се измие от кората.

"Почистваща и освежаваща маска
Смесват се 20 мл нискомаслена сметана, 1 жълтък и ситно настърганата кора от 1 лимон. Маската се държи на лицето до 30 мин. "

Ето информация по въпроса: http://www.infarmaciq.com/citrusova-toksichnost-photo/

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 01:27 от Diorela

# 4
  • София-Младост

Diorela
Майка ми навремето само това ползваше...кисело мляко...в момента се колебая за аспирина, трябва да я попитам. И лимонов крем:)
И да ти кажа изглежда много добре в лицето  за възрастта си.

# 5
  • Варна
Аз преди много си правех такава маска. Лицето става супер гладко и меко. Правила съм я и с прясно мляко и с мед. Ползвала съм само аспирин с малко водичка за ексфолиране.
Маската си е чудесна. Ползвах я, когато кожата ми беше проблемна, тогава доста освежаваше. Сега много рядко се сещам да я правя.

# 6
Това го знам от моята баба. Избелваща маска се води.

# 7
  • При елфите ...
Маската с кисело мляко и аспирин (може да се добави и мед) е подходяща за мазна или смесена кожа, правя я често... кожата ми се избистря от нея, почиства порите и леко просветлява кожата, има и противовъзпалително действие... Аспиринът може да се направи на кашичка само с вода или с лимонов сок и така да се нанесе на лицето, важното е да не престоява на лицето повече от 10 - 15 минути...

Общи условия

Активация на акаунт