Отглеждам си малък звяр

  • 1 740
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 379
Ама наистина Гошко е станал дзвер направо  Confused

Значи хапе с четирите си зъба каквото дохване. Като е играчка или книга - хубаво, не ги боли, ама като ми дохване бузата или друга част на тялото, малеее, как боли ако знаете. Тези зъби са като щипци  Cry Ми беше се ухапал една нощ сам - събуди се с рев, гледам кръв му тече от ръката - а то се отбелязали две зъба, горен и долен, на едното пръстче. Сега вече не се хапе сам, а и не ме хапе кат ого кърмя, но иначе - гледай кво става като те дохване с тези зъби...

Освен това дере, щипе и скубе. Подстригах се заради скубането му (е, не само, ами започна и да ми пада косата). Но яко скубе и то само мен, на баща ис му хваща косата, но не дърпа  Close , а мен ме тегли кат омагаре. Щипе всички (тук таткото не се оттървава) и то доста силно, а и дере яко - режа му ноктите час по час дето се вика, но пак има - остават отстрани едни острички, дето много дерат  Cry

Цялото това "дзверско" поведение всъщност обикновено е израз на радост или на игар, но все пак и ние сме хора.

Вашите малки зверчета как са?

# 1
  • Мнения: 2 489
Ама ти е голям сладур! Пу-пу, да ти е жив и здрав!

# 2
  • Мнения: 1 038
Спомням си,4е и ние имахме такъв период,беше на около 11месеца,ау какво 4удо беше неискам да си спомням. #Cussing out Държеше я няколко месеца,по-едно време реших,4е никога няма да и мине,а сега ве4е е на две години и е,много мили4ка Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Дано да е само период и да мине скоро newsm10

# 3
  • Мнения: 400
О-о-о, юнака си го бива. Моят син е на същата възраст, но засега проявява характер само, когато го принудя да лежи по гръб заради някаква манипулация - отсега "не пада по гръб". Дано не вземе ината на баща си, че от сега в чудо се виждам.

# 4
  • Мнения: 96
Цитат на: SZA
Ама наистина Гошко е станал дзвер направо  Confused

Значи хапе с четирите си зъба каквото дохване. Като е играчка или книга - хубаво, не ги боли, ама като ми дохване бузата или друга част на тялото, малеее, как боли ако знаете. Тези зъби са като щипци  Cry Ми беше се ухапал една нощ сам - събуди се с рев, гледам кръв му тече от ръката - а то се отбелязали две зъба, горен и долен, на едното пръстче. Сега вече не се хапе сам, а и не ме хапе кат ого кърмя, но иначе - гледай кво става като те дохване с тези зъби...

Освен това дере, щипе и скубе. Подстригах се заради скубането му (е, не само, ами започна и да ми пада косата). Но яко скубе и то само мен, на баща ис му хваща косата, но не дърпа  Close , а мен ме тегли кат омагаре. Щипе всички (тук таткото не се оттървава) и то доста силно, а и дере яко - режа му ноктите час по час дето се вика, но пак има - остават отстрани едни острички, дето много дерат  Cry

Цялото това "дзверско" поведение всъщност обикновено е израз на радост или на игар, но все пак и ние сме хора.

Вашите малки зверчета как са?


Това все едно аз съм го писала Grinning
И при нас е същата история.Чудя се вече какаво да правя Thinking
Като го кърмя не ме хапе( да чукна на дърво),но по всяко друго време е ужассссс!
А пък за скубането да не говорим!Ама аз съм упорита и все още не съм се подстригала.Но дори и да си вържа косата ползата е никаква- намира си начин и пак скубе яко.
А сега в последно време се е научил да ме щипе докато суче,с две пръстчета(палеца и показалеца) като раче - с едната ръчичка по гушата ( имам белези вече),а с другата отсрани по "любовните дръжки" Laughing
При хапането обаче най-лошото е това,че хапе и другите деца- както си играят и току захапе някой,или поне прави опити...особено ако някой му вземе играчката Laughing  Embarassed Много е смешен,ама в същото време му се ядосвам,че прави така и незнам как да го отуча?винаги му се карам,но явно без полза. Вече ме е срам от майките на другите деца:(  
Та такива ми ти работи - и ний дзвер си отглеждаме в къщи.
Все се надявам да го израсте някога(дано скоро). Praynig

# 5
  • Мнения: 3 479
И Матей прави така. Има само два зъба, но уверявам ви и с тях е много опасен. Най ми е смешен като се ядоса за нещо (напр. че не му давам нещо или искам да го отместя) и започва да ми налита с отворена уста. Едва се отървам без последствия. Дано скоро да премине, че е много неприятно. Praynig

# 6
  • Мнения: 3 379
Хм, мен ъпк докато го кърмя и ме щипе по цицата, но поне не хапе.

# 7
  • Мнения: 3 379
Цитат на: sunny_zt
Ама ти е голям сладур! Пу-пу, да ти е жив и здрав!


Е, да, това го спасява Simple Smile

Мерси  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 680
И нашия Жорко беше и е голем дзвер.
Само едно ще ти кажа: Дано имаш железни нерви.
Иначе е голееем сладур и да ти е жив и здрав.

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: svetlaa
И нашия Жорко беше и е голем дзвер.
Само едно ще ти кажа: Дано имаш железни нерви.
Иначе е голееем сладур и да ти е жив и здрав.


Те явно Жорковците са такива  Wink  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 341
Същата работа сме, само дето имаме само два зъба. Нашите приятели са кръстили дъщеря ми "терминатор". А най-лошото е, че когато й се карам тя мисли, че си играя с нея  и се смее. Естествено и на менми става смешно и тя става еднаааа

# 11
  • Мнения: 2 529
Звяр, звяр, ама сладък, сладък, сладък newsm53

# 12
  • Мнения: 3 379
Цитат на: kiki27
Звяр, звяр, ама сладък, сладък, сладък newsm53


Хи хи, мда, ще му се разминава още дълго време  Laughing  Stuck Out Tongue

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хахаха, като прочетох заглавието на темата ми хрумна "и аз!". Моят син хапе рядко (има само 2 зъба, но и от тях боли яко), ала скубе и щипе.Почти съм го научила да не издевателства върху мен, почти... понякога забравя... Но докопа ли баща си - ужас, щипе, удря, бърка в носа, скубе и се бие, ама то си боли  Laughing . Мен ми е смешно, но днес на два пъти ме ощипа и аз пищях от болка  Embarassed , мисля че е временно, по-скоро се надявам, че е до време  Grinning  и ще им отмине периодът на побой.

# 14
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
а мен моята беба ме хапе зверски от няколко дни докато я кърмя и аз спирам и се изцеждам:(Как се справихте с този проблем?

# 16
  • Мнения: 8 163
Ама, не разбирам, защо позволявате да ви щипят, хапят и прочее? Подобно поведение, ако не бъде санкционирано веднага, значи бива толерирано и така децата ви няма да имат разбирането, че и другите хора имат чувства!
Моля, не ме разбирайте погрешно. Под "санкционирано" не разбирам да пердашите детето си. Просто му/й покажете, че ви боли (напр. като кажете "Ох!") и хванете ръката му/й, като след това сериозно обясните, че така мама я боли.
Не, че тази тактика ще проработи незабавно. Но ще има ефект!

# 17
  • Мнения: 7 821
Ох, Дани не хапе и не скубе, но напоследък като докопа някаква по-масивна играчка и веднага отива и удря брат си по главата с нея  Cry . Удря си бая силно и си мисли, че е някаква игра, смее се и се радва, а Вики палче  Sad . Много ми е мъчно. Никога не съм си мислила, че ще защитавам големия от малкия. Уча го Вики да се пази, но се страхувам, че това е началото на боевете в къщи. Само една малка крачка ни дели от това Вики да му шибне някой и да го постави на мястото му малкия досадник. Чудя се как да се намесвам в ситуацията  Rolling Eyes , разбира се обяснявам и правя забележки и взимам оръжието, но ....
Абе да са ни живи и здрави и това ще отмине  Grinning (поне се надявам).

# 18
  • Мнения: 277
SZA и моят Пепино е същото зверче, така спорд мен си изразяват любовта малко мечешки ама те по друг начен незнаят да го направят. Аз процедирам така когато почене да ме щипе и дере му казвам че мама я боли и после му показвам как да ме погали и так всеки път. За скубането той си мисли че косата ми е играчка и само като я види и се радва адски много,  аз имам дълка и чуплива, но откакто се е родил винаги съм вързана.
Циците също ги мачка и щипе, но понеже прави така и когато го храним с шише си мисля че е част от ритуала за папане.
За хапането и ние сме с четири зъба и мисля че те хапят защото това е нещо ново и интересно за тях, което не значи че не трябва да се санкционира кротко но категорично.

# 19
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Abadjieva
Ама, не разбирам, защо позволявате да ви щипят, хапят и прочее? Подобно поведение, ако не бъде санкционирано веднага, значи бива толерирано и така децата ви няма да имат разбирането, че и другите хора имат чувства!
Моля, не ме разбирайте погрешно. Под "санкционирано" не разбирам да пердашите детето си. Просто му/й покажете, че ви боли (напр. като кажете "Ох!") и хванете ръката му/й, като след това сериозно обясните, че така мама я боли.
Не, че тази тактика ще проработи незабавно. Но ще има ефект!


Ако знаеш колко "ох" и "ах" е чул, заедно с "боли" и "аууу". Надявам се да има ефект. А да не му позволявам да го прави, означава да не се доближавам до него.

# 20
  • Мнения: 3 379
Цитат на: jen
SZA и моят Пепино е същото зверче, така спорд мен си изразяват любовта малко мечешки ама те по друг начен незнаят да го направят. Аз процедирам така когато почене да ме щипе и дере му казвам че мама я боли и после му показвам как да ме погали и так всеки път. За скубането той си мисли че косата ми е играчка и само като я види и се радва адски много,  аз имам дълка и чуплива, но откакто се е родил винаги съм вързана.
Циците също ги мачка и щипе, но понеже прави така и когато го храним с шише си мисля че е част от ритуала за папане.
За хапането и ние сме с четири зъба и мисля че те хапят защото това е нещо ново и интересно за тях, което не значи че не трябва да се санкционира кротко но категорично.


Мда, и Гого като яде от шише пак го мачка и щипе Simple Smile Косата и на него му е много интересна - само като види кичур и почва да пищи от удоволствие и да се опитва да я докопа. Ох, надявам се да отмине Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 195
И ние бяхме така.Сега ме хапе още Rolling Eyes ,но само когато не му дам нещо,или му се скарам.Така ми отмъщава Wink

# 22
  • Мнения: 6 155
Ох, и аз имам зверче вкъщи Sad  Зъби няма, обаче така щипе и дере и скубе, че не за разправяне. Ходя постоянно издрана по лицето и врата - все едно котка ме е драла Twisted Evil Лошото е, че е много бърз - изневиделица перва през лицето или защипва цица Shocked  А от няколко дни започна с  издевателствата и над пишката си - само да махна памперса и започва едно щипане, дърпане, мачкане, разтягане.... #Puppy dog Направо се чудя дали ще остане нещо цяло от този мъжки атрибут Rolling Eyes  Отгоре на всичкото не дава да му сложа памперса. Дърпа се, рита ме, вика "нееее" и продължава да се самотерори  #Crazy

Не искам и да си помислям какво ще е като излезнат зъбите.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт