Любими имена

  • 12 240
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Аз харесвам дълги имена с хубаво значение

Вероника                             Виктор
Катерина                             Мануел
Елеонора                            Кристиан
Елисавета
Изабела
София
Кристина

От българските  имена
Дарина                            Пресиян
Милана                          Преслав        
Камелия                         Симеон
Калина                                Росен       

# 16
  • Мнения: 84
Аз имам само по едно любимо. За момиче - Никол, а за момче - Александър.. Но определено от всички възможни имена, Никол ми е фаворит.

# 17
  • Мнения: 410
Елица, Жасмина, Елена, Явор, Борил, Витомир. .... Мога да кажа,че харесвам имена ,в които има повече гласни букви. Не си падам по дългите имена като примерно Светослав. Но ми харесват Радомир и ВитОмир.

# 18
  • Мнения: 18 552
Любимо ми е името на дъщеря ми-Изабела.
В топ 3 женски слагам още и тези:
Анджелика
Елизабет
Луиза

Харесвам чуждестранни, царски дълги и нежни женски имена, класически с международно звучене,но и леко нетипични за нас.
Харесвам още Ема,Емилиана, Елвира, Магдалина, Джулия, Каролина, Лорена, Анастасия и Катрин. Бих дала всяко едно от тези имена на детето си.

Топ 3 мъжки:
Юлиан
Велин
Алексей

И още-Емилиан, Максимилиан, Велизар.
Съжалявам,не мога да се огранича само с 3. Макар,че от мъжките много малко ми допадат.
 Не харесвам типични български и много разпространени в последните години имена и такива с Р и Ц в тях. Също и съставни,завършващи на слав и мир. В повечето случаи.

# 19
  • Мнения: 14 489
Топ 3 нямам, Гергана и Иван май ми харесват най-много. Андрей също.

# 20
  • Мнения: 475
Ние скоро очакваме момиченце и още не можем да стигнем до консенсус с мм относно името. Аз предпочитам българските имена, той - старобиблейски, английски, странни за мен. Първоначално мислех да я кръстя на сестра ми, тя почина преди 9 г. После разбрах, че не е хубаво да се кръщава на починал, затова сега нямаме ограничение по буква. Това обаче още повече ни затруднява. Големият избор не винаги е за добро. Simple Smile За сега тези имена одобрихме потенциално: Дария\Дара, Тамара, Карина, Изабела... Имаме още месец до голямото събитие. До тогава вярвам са сме открили точното име. Може да помагате и вие с предложения.
Доротея.
Хубаво е и на бг, на английски си го има Dorothy.
Косара е също много интересно, различно.
Дара или Дария е буквално навсякъде, иначе прекрасен смисъл.
Моите фаворити са Белослава, Каталина, Лилия...
За момче - Калоян, Тома, Богомил

# 21
  • Мнения: 308
За момиче - Екатерина, за момче - Симеон

# 22
  • София
  • Мнения: 5 946
Смятам че дете трябва да има сериозно имe, по - дълго, не 3 буквено. За да може като възрастен човек да звучи добре. Да пасва на фамилията и да звучи добре заедно с нея. Не харесвам имена на момичета производни на мъжки имена, смятам че не е добре и сякаш орисваме момичето  да стане мъжкарана. Трябва да е нежно , женско име.
Добре е детето да има имен ден. Не е задължително, но ми харесва
И никакви прекалено изчанчени имена не харесвам. И прекалено западно звучене ( да речем име което звучи странно с българска фамилия)

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 14:34 от Yangdze

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 140
За момиче не мога да кажа, че имам любими имена, но ми допада Ния. За момче - Ивайло, Стефан, Мартин, Даниел, Калоян.

# 24
  • Мнения: 6 554
Любимото ми доскоро беше Рая, но напоследък стана много масово и вече не ми харесва толкова.
Сега фаворити са Йоана, Яна, Мария
мъжки - Деян, Йоан, Иван

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
За момичета винаги си казвах, че неискам да присъства буквата Р в името, понеже ми звучи много грубо. Също така исках името на детето ми да има задължително хубав умален вариант. Държах също, децата ми да имат имен ден на голям празник, като Йорданов и Иванов ден, Димитров ден, Цветница и т.н. Сега чакаме момиченце и всички тези неща ми се струват далечни, а ми изникват първосигнално имена, които са в тотално обратно на това което си мислех Simple Smile. Като че ли се спираме с мм на кратките женски имена с максимум 4-5 букви:
За момиче - Дария, Рая, Христа/ Криста, Теа и Кая
За момче - Николай, Калоян, Кристиян, Борис и до тук

# 26
# 27
  • Мнения: X
Борис, Николай и Йосиф
Ирина, Йоана и Християна

П.П.Не харесвам чужди и кратки имена.
Рая, Кая, Тея и др. ми звучат подходящи за домашни любимци.Дори имам куче с едно от гореизброениете имена.Това е личното ми мнение и не целя да обидя никого.

# 28
  • Мнения: 126
За момичета винаги си казвах, че неискам да присъства буквата Р в името, понеже ми звучи много грубо. Също така исках името на детето ми да има задължително хубав умален вариант. Държах също, децата ми да имат имен ден на голям празник, като Йорданов и Иванов ден, Димитров ден, Цветница и т.н. Сега чакаме момиченце и всички тези неща ми се струват далечни, а ми изникват първосигнално имена, които са в тотално обратно на това което си мислех Simple Smile. Като че ли се спираме с мм на кратките женски имена с максимум 4-5 букви:
За момиче - Дария, Рая, Христа/ Криста, Теа и Кая
За момче - Николай, Калоян, Кристиян, Борис и до тук
И ние сме в същото положение. Скоро чакаме момиченце и превъртяхме всички имена, които сте споменали. Първото предложение на мъжа ми беше за Кая. Аз се стресирах. Честно да си кажа, искам име, което да мога да превръщам в умалително и гальовно. Веднага си представих как казвам "Кайче, маме..." Ако само от мен зависеше, името щеше да е Мария... Уви. Въпреки, че имаме 100% основания за това име...

# 29
  • Мнения: 12 003
Познавам една Калина-Мария. Викат й Ками.

Общи условия

Активация на акаунт