Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LIII

  • 87 643
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 726
Аз съм на ретро-трилър вълна. Знае ли човек, някой може да е пропуснал нещо за гледане Simple Smile
"Deja Vu / Дежа Вю (2006)"
"Enemy Of The State / Обществен враг (1998)"
"Taking Lives / Крадец на животи (2004)"
"Flightplan / Летателен план (2005)"
"The Bone Collector / Колекционерът (1999)"
"Fracture / Пропукване (2007)"
"Perfect Stranger / Перфектната непозната (2007)"
"The Girl with the Dragon Tattoo / Мъжете, които мразеха жените (2011)", ако някой знае откъде може да се изтегли шведската трилогия, да сподели, моля. Отдавна съм я гледала и не я намирам по торентите.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 140
Намерих филма, за който споменах, че също много ми е харесал - "Тъмната страна" - "La cara oculta".

Tова, което не ми хареса е как свърши - очаквах нещо по-интересно, както и че основната мистерия се разкри някъде по средата на филма. Обаче въобще не успях да разгадая какво точно се е случило, преди да го разкрият. Имах доста предположения, но нито едно не се оказа вярно.  Simple Smile

Доста идея имаше вложена в този филм, но както ти спомена, по средата тя напълно се изгуби. Свърши доста зле, определено.

# 242
  • Мнения: 2 218
Свети Винсент много ме трогна!
В Нетфликс са качили последния сезон на Homeland,мисля,че днес ще му дам газ.

# 243
  • Мнения: 2 545
Да ви върна отнова на вълна испанско кино Simple Smile .

Имаше един филм за гениално момче-шахматист, което се оказа психопат и накрая извърши съвсем хладнокръвно убийство в името на усхпеха си. Някой може ли да се сети за заглавието, че ми се иска да си го изтегля и да го гледам отново.

# 244
  • Мнения: 3 402
Вчера изгледах Force majeure. Интересен замисъл, обаче много муден, дълъг филм. Не мога да кажа, че ми хареса, не мога да кажа и противното, но определено не бих го гледала отново.
Contratiempo ме натовари, в един момент се изгубих в теориите. Мъжът ми пък доста рано разкри финала 🤔
Най-лошият ми избор за последните дни, обаче, е The Seagull.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 140
Да ви върна отнова на вълна испанско кино Simple Smile .

Имаше един филм за гениално момче-шахматист, което се оказа психопат и накрая извърши съвсем хладнокръвно убийство в името на усхпеха си. Някой може ли да се сети за заглавието, че ми се иска да си го изтегля и да го гледам отново.

Този ли е?  https://www.imdb.com/title/tt5732530/

# 246
  • София
  • Мнения: 2 701
И аз изгледах Green book и много ми хареса. Много позитивен и леко поднесен, от началото до края беше прекрасен. Виго Мортенсен се справя страхотно. Много харесвам такива положителни филми, наистина напомня на Intouchebles. Тежка тема поднесена леко и забавно 😊

# 247
  • София
  • Мнения: 6 062
Да ви върна отнова на вълна испанско кино Simple Smile .

Имаше един филм за гениално момче-шахматист, което се оказа психопат и накрая извърши съвсем хладнокръвно убийство в името на усхпеха си. Някой може ли да се сети за заглавието, че ми се иска да си го изтегля и да го гледам отново.

Мисля, че това е филмът - Fill de Cain (Son of Cain)
Доста добър е и той.
https://www.imdb.com/title/tt2090497/

# 248
  • София
  • Мнения: 22 923
Този последният би трябвало да е, на мен пък не ми допадна.

# 249
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Mary Queen of Scots - много исках да ми хареса, но за съжаление, единственото хубаво нещо в този филм, бяха двете актриси, прекрасни жени!

Всичко друго е пълна глупост и измислица, като се започне от историческите неточности, които са доста сериозни, какъв е смисълът да се прави исторически филм, като няма да следват историята точно?
Чернокожите, които в Европа дори не са виждали, а само са чували за тях по това време, както и гейовете-принцове.. дори няма да коментирам.

Жалко. 4/10

# 250
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Минавам да споделя мнение за три филма, които ми харесаха в различна степен, но никой не е нещо велико Simple Smile

Serenity (на български преведен като "Фатално затишие") - аз съм die-hard фен на Матю Маконъхи и гледам почти всичко с него. Този филм дори се вдигнах да го видя на голям екран. Средно ниво е, оценката в IMDB е горе-долу реална. Маконъхи изнася цялата лента на гъбра си, както можеше да се очаква. Ан Хатауей е красива и фатална, но няма много какво да се изяви в ролята си, злодеят е 100% злодей без никакви светлосенки. Към края има един туист, за който се досетих предварително и все още не мога да реша дали придава оригиналност на историята или по-скоро е тъпо пришит. Гледайте го, ако сте фенове на Маконъхи. Иначе може да се пропусне.

Lizzie - попадна ми съвсем случайно докато търсех други неща. Нищо не бях чувала за него, никой около мен не го беше гледал. Не е никак лош, по действителен случай за жестоко убийство на семейство през 1892 г. Леко бавен, за да нагнетява напрежение, атмосферен, зловеща къща, скърцащи подове, сещате се. Кристен Стюарт е окей в едната главна роля. По изключение вечната ѝ физиономия на изпитваща остри коремни болки, тук съвпада с това, което трябва да изиграе Simple Smile

The Little Stranger - тук отново имаме зловеща къща, но тя е в основата на действието със странните неща, които се случват в нея. Честно казано очаквах повече. Не е трилър като трилър, не е и класически хорър или криминална история. Атмосферата е най-доброто в целия филм. Спокойно може да се пропусне, освен ако не сте големи почитатели на сюжетите с тайнствените къщи и имате време за губене.

# 251
  • Мнения: 7 149
Прекрасен, просто прекрасен филм: Till det som är vackert (2010)
https://www.imdb.com/title/tt1483753/

# 252
  • Мнения: 2 545

Не, не е този. Филмът, който предлагаш е интересен, но за съжаление няма БГ субтитри Sad

# 253
  • Мнения: 2 545
Да ви върна отнова на вълна испанско кино Simple Smile .

Имаше един филм за гениално момче-шахматист, което се оказа психопат и накрая извърши съвсем хладнокръвно убийство в името на усхпеха си. Някой може ли да се сети за заглавието, че ми се иска да си го изтегля и да го гледам отново.

Този ли е?  https://www.imdb.com/title/tt5732530/

Да, този е. Много благодаря! bouquet

# 254
  • Мнения: 289
Не мога да се сдържа да не препоръчам "Povere ma ricchi", аз съм фен на всичко италианско, а езикът им е просто музика за ушите ми. Много свежа и забавна комедийка за събота следобед ми дойде точно.

Общи условия

Активация на акаунт