Майчинството счетоводно-79

  • 47 502
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 472
Ако имаш стаж, може да се възползваш от борса за 2 год. Но трябва да си провериш нещата точно как ще са организирани.

# 466
  • Мнения: 99
Здравейте,
Бях на борсата 5 месеца след като ме съкратиха с 4 заплати обезщетение, после имам трудов стаж от юли до декември 2018- 6 месеца на БЗ 1950лв и сега се прехвърлих на малко по-голяма заплата. Хипотетично си сметнах ако изляза майчинство февруари 2020г и имам  стаж от юли 2017 до декември 2019 18 месеца в Кик калкулатора и ми излезе 560лв обезщетение. Нали се взимат среднодневните възнаграждение 2 години назад и се изчислява 90%? Нещо не ми излизат сметките

# 467
  • Мнения: 256
Здравейте,
Бях на борсата 5 месеца след като ме съкратиха с 4 заплати обезщетение, после имам трудов стаж от юли до декември 2018- 6 месеца на БЗ 1950лв и сега се прехвърлих на малко по-голяма заплата. Хипотетично си сметнах ако изляза майчинство февруари 2020г и имам  стаж от юли 2017 до декември 2019 18 месеца в Кик калкулатора и ми излезе 560лв обезщетение. Нали се взимат среднодневните възнаграждение 2 години назад и се изчислява 90%? Нещо не ми излизат сметките
Въведете сумите ръчно, няма как да очаквате системата да ви въведе бъдещи още доходи. При такова положение си въвежда минималната заплата по подразбиране.

# 468
  • Мнения: 99
това и направих. въведох си всички заплати от юли до 2018 до декември 2019 общо 18 месеца и си ми дава 560лв. Дали ако нямаш пълни 2 години те реже по някакви параграфи?

# 469
  • Мнения: 41
Добър ден,

В момента съм в болничен 30 дни от ЛКК, който изтича на 14.03. Терминът ми е на 03.05, а 45-дневния ми болничен трябва да започне на 19.03. Въпросът ми е в същия ден в който започват 45-те дни ли трябва да отида на преглед, т.е. на 19.03 или преди това един-два дни. Аз на 12.03 имам час при АГ, когато той трябва да ми даде болничен за 4 дни, от 15.03 до 18.03, защото това е периода преди започването на 45-дневния болничен.

Питам, защото за лекаря ми се записват часове един месец по-рано, и ако отида на 12.03 и ми каже, ела другата седмица на 18.03 или 19.03 да издадем болничен за 45 дни преди термин,  няма да има свободни часове.

Извинявам се за дългия пост, но гледам в интернет ,че часовете за 18.03 и 19.03 почти са запълнени, а с лекаря не можах да се свържа да го питам кой от двата дни ще трябва да отида за болничния преди раждане.

Поздрави,

# 470
  • Мнения: 320
tsvetya според мен нещо не попълваш като хората. Дай скрийн шот да видим.

diabolicaa, трябва да се консултираш със следящия те АГ. Моя 45 дневен болничен преди раждане го издадоха по-късно със задна дата, не е имало проблем, но навсякъде процедират различно. Винаги можеш да си оставиш картона и да отидеш на деня само да си го вземеш, няма да му отнеме чак толкова време, а и предвид, че това с болничните го прави сестрата/акушерката.

# 471
  • Мнения: 1 472
Така или иначе ще отидете на преглед на датата, която сте запазили, на който ще съобщите, че ви изтича болничния и след 2 дни ще ви се издаде този за периода до 45 дневния. На деня за 45 дневния ще се издаде нов

# 472
  • Мнения: 41
Благодаря ви!

# 473
  • Мнения: 10
Здравейте, искам да попитам нещо относно социално майчинство. Тъй като се иска доходът на член от семейството да не надвишава 350 лв.   Какво се има в предвид? В смисъл това заплатата , която получава ли е? Ако е минималната заплата 560 лв, значи ли че се надвишава доходът? Неясни са ми тези неща.

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да попитам нещо относно социално майчинство. Тъй като се иска доходът на член от семейството да не надвишава 350 лв.   Какво се има в предвид? В смисъл това заплатата , която получава ли е? Ако е минималната заплата 560 лв, значи ли че се надвишава доходът? Неясни са ми тези неща.

Гледа се дохода на член от семейството за период 12 м назад.Ако сте майка,баща+бебето,сте трима.Събираш доходите ви бруто 12 м назад,делиш на 12,полученото делиш на 3 и виж колко ще се получи.

# 475
  • Мнения: 99
tsvetya според мен нещо не попълваш като хората. Дай скрийн шот да видим.

diabolicaa, трябва да се консултираш със следящия те АГ. Моя 45 дневен болничен преди раждане го издадоха по-късно със задна дата, не е имало проблем, но навсякъде процедират различно. Винаги можеш да си оставиш картона и да отидеш на деня само да си го вземеш, няма да му отнеме чак толкова време, а и предвид, че това с болничните го прави сестрата/акушерката.

# 476
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Нанеси и нетно възнаграждение в таблицата.

# 477
  • Мнения: 320
Като напишеш брутото, натисни върху калкулаторчето и автоматично ще се попълнят другите колонки.

# 478
  • Мнения: 1 212
Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тук, извинете ако не е така, но можете ли да ми кажете имам ли възможност да взема продукт на изплащане, когато съм по майчинство? Не става въпрос за нещо мега скъпо, и искам за 3 месеца примерно да го изплатя. В момента си карам третия болничен след раждане (родих на 30.12.2018г.) Ще съм благодарна за мнение Blush

# 479
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тук, извинете ако не е така, но можете ли да ми кажете имам ли възможност да взема продукт на изплащане, когато съм по майчинство? Не става въпрос за нещо мега скъпо, и искам за 3 месеца примерно да го изплатя. В момента си карам третия болничен след раждане (родих на 30.12.2018г.) Ще съм благодарна за мнение Blush
Не е за тук:) Изцяло зависи от банковата или кредитната институция.
Ползвала съм веднъж ТВI ... никой не ме попита дали работя на цял ден или съм в отпуск да гледам дете.

Общи условия

Активация на акаунт