Лична бъркотия

  • 38 358
  • 852
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Разводите са рядкост при мюсюлманите. Много по-голяма рядкост, отколкото при нас. Проблемите се "решават" в семейството, най-често с упражняване на някаква форма на насилие върху жената - това с подкрепата на всички роднини, а те не са малко, защото семействата им са големи и живеят заедно. Ако все пак стане развод, рискът майката да загуби децата си е многократно по-висок, отколкото при другите бракоразводни дела. Не че е законно, просто така си уреждат нещата.
Ти наистина ли искаш да изложиш тази "най-красива жена" на такива рискове? Да бъде бита, ограничавана или изгонена от дома си без децата си? Наистина ли не си струва според теб да потиснеш желанията си в името на нейното добро?
Казваш, че семейството й е религиозно. Тези хора никога не биха приели християнин в своята среда. Искаш да я обречеш на отхвърляне от всичките й близки?
Тя може да не разсъждава разумно, може да е заслепена, но ако ти не видиш всички потенцилни вреди, значи си наистина страшен егоист.

Да, може да се съберете накрая, но след като изгубите децата си. Струва ли си цената? Няма ли да се намразите взаимно?

Не се сравнявай с Анонимната. Тя е жена, християнка, при развод децата по правило остават с майка си. Тя е запазила всичко, което е било ценно за нея, и се е освободила от едно излишно бреме. Нещата не са така за тебе, а още по-малко - за потенциалната ти любовница.

# 61
  • Мнения: 580
Връзката ви няма бъдеще и ти го знаеш. Сега си хлътнал и пропуска много червени лампи. Жената ясно ти е казала, че няма да си развали семейството. Ти си мислиш, че не е проблем религията ѝ, но е. Ако тя реши да се раздели с мъжа си, тя ще бъде отритната от семейството си, а може и да изгуби децата си. Почти няма жена, която да предпочете мъж пред децата си. А и за мъж, който държи на семейството, такава жена става непривлекателна . Ако не бяха религиозни, щяха да се разделят като нормални хора и точка. Казваш, че тя не говори за чувства. Възможно ли е да няма такива, а да вижда в теб възможност да избяга? Една отчаяна жена е готова на всичко, за да избяга от мъж насилник (физически и/или психически). Ти си на път да развалиш семейството си и го знаеш. По-страшна е емоционалната изневяра. Иначе, ако беше за едното......., щеше да забравиш, докато си обуеш гащите. Та или прекратяват всичко, или си разваляш семейството. Ако семейството ти не е достатъчен стимул, помисли за риска на който я подлагаш. Съвета ми е да прекратиш всякакви отношения. "Далеч от очите, далеч от сърцето."

# 62
  • Мнения: 10 682
Само майка и/ баща и като и кажат да не ходи на гроба им като умрат, защото са се отрекли от нея, щото ги е опозирила и се е хванала с неверник и рязко пеперудите в стомаха и ще умрат. И не говоря на изуст, с очите си съм го видяла...

# 63
  • Мнения: 193
Наистина не съм обърнал никакво внимание на религията, а се оказва, че за всички ви това е най-големия проблем. Ами тя си яде тайно свинско, пуши пак тайно, ходи с много къси поли, гримира се и хич не и дреме за религията. Явно обаче си е проблем, да му се не види в тези времена нещо такова. Ще помисля в тази насока, наистина.

# 64
  • Мнения: 6 444
Ключовата дума е " тайно".

# 65
  • Мнения: 10 682
Наистина не съм обърнал никакво внимание на религията, а се оказва, че за всички ви това е най-големия проблем. Ами тя си яде тайно свинско, пуши пак тайно, ходи с много къси поли, гримира се и хич не и дреме за религията. Явно обаче си е проблем, да му се не види в тези времена нещо такова. Ще помисля в тази насока, наистина.

Абсолютно познато.. Момичето беше много ларж, сервотьорка по баровете, яде си свинско, пие си и то не тайно, но като техните казаха да го махаш тоя българин, иначе на гроба ни не стъпвай и гледай как рязко приключи всичко. А в твоя случай историята е още по-заплетена. И наистина „тайно” е много ключова дума.

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839

Не се сравнявай с Анонимната. Тя е жена, християнка, при развод децата по правило остават с майка си. Тя е запазила всичко, което е било ценно за нея, и се е освободила от едно излишно бреме. Нещата не са така за тебе, а още по-малко - за потенциалната ти любовница.

Да, не бива да се сравнява с анонимната, но с новия ѝ мъж, може.
Също като него ще си изгуби децата, които твърди, че много обича и ще се освободи от едно излишно бреме.
Но пък, ще започнат начисто с новата- без деца от предишните семейства, само с общо, което да запълни всички липси.

# 67
  • Мнения: 501
Религията и етносът не са проблем, когато говорим за общуване, приятелство, помощ, подкрепа и т.н. Но когато говорим за любовни отношения между мъж и жена, тези фактори са проблем.Както циганите, така и турците се женят за хора от своя си етнос.Познавам много цигани, познавам и турци, просто това е нещо, наложено от родителите, и го спазват като закон.Изключенията са едно на милион.Не мисля, че вашият случай е изключение, така че прекратете всякакъв контакт с тази жена.

# 68
  • Мнения: X
Авторът жив да го ожалиш каква борба води със съвестта си дето я няма. Дано жена му се светне по-скоро с какъв мухльо се е събрала и да му бие шута посред дилемите му дали да преспи „с най-красивата".
Жалки лъжи, жалък "мъж". Жена му е спала, като е избирала.
Язък за децата.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 027
Наистина не съм обърнал никакво внимание на религията, а се оказва, че за всички ви това е най-големия проблем. Ами тя си яде тайно свинско, пуши пак тайно, ходи с много къси поли, гримира се и хич не и дреме за религиятa...

Не за всички е проблем религията и не всички се концентрират върху този аспект. Извън това ще кажа, че след като човек гледа извън семейството си и не само гледа, но и търси контакт, то крачката до следващия етап от взаимоотношенията е много малка, и ако сега съществуват някакви колебания и чувство за вина, то при следващата появила се най- красива жена задръжките могат и да паднат. Решението само ще те намери, на мнение съм, че когато човек е влюбен критики, набиваме на канче и приказки не вършат работа, + това виждаме най- хубавото в отсрещната страна, пък и във вашия случай рядко се виждате, че да изпъкнат недостатъци. Сигурна съм, че когато си се женил и жена ти е била най- красивата за теб, сега просто е оная вкъщи докато новото, то е интересното.
А това, че въпросната жена тайно върши разни неща, ще те попитам да не си и бил в къщата, че да знаеш как живеят тези хора. Пък и как тайно ще се гримира и тайно ще носи къси поли, едва ли излиза от тях по шалвари и по тоалетните в заведенията  да се преоблича. На мнение съм, че жената си прави живота интересен, скучно и е и на нея.

# 70
  • София
  • Мнения: 24 839
Представям си, как тази жена, в малък град, тайно съблича дългата рокля и скръства гол баджак в кафенето, а около нея минават само непознати........

Стигам до заключението, че авторът е доста наивен и скаран с логиката.

# 71
  • София
  • Мнения: 23 036
Не знам дали ти е известно, но според Корана наказанието за прелюбодейство е пребиване до смърт с камъни.
Според Корана, ай стига бе! Мислех, че е според законите на някои от ислямските държави. Къде в Корана си прочела такова нещо? Не си падам по религии, но трябваше да държа изпит като студентка и не си спомням която и да било религия да призовава към агресия и насилие.

# 72
  • Мнения: 22 343
one more, и ходиш 4пъти на 400км., миткате из някакъв друг град и още не си правил секс с нея?!? Айде бе...че за какъв дявол ходиш тогава. Simple Smile
Само гъз път да види.

# 73
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не знам дали ти е известно, но според Корана наказанието за прелюбодейство е пребиване до смърт с камъни.
Според Корана, ай стига бе! Мислех, че е според законите на някои от ислямските държави. Къде в Корана си прочела такова нещо? Не си падам по религии, но трябваше да държа изпит като студентка и не си спомням която и да било религия да призовава към агресия и насилие.
Скрит текст:
Не искам да влизам в теологичен спор, особено такъв, който най-вероятно ще заключи темата.
http://koranbg.com/sura.php?sura=4 Виж 15 и 16. Наистина, може би точно това с камъните да не е писано изрично (макар че се прилага), но със сигурност изневярата е непростим грях и подлежи на тежко наказание.
Що се отнася до призивите за насилие към неверниците, те са десетки - но няма да ги цитирам.
Някои мюсюлмани приемат религията си по-сериозно от други. И никога не знаеш точно кой аспект надделява в умовете им.
Ама авторът, ако е решил да си чупи главата за сметка на 2 семейства - да дава смело напред. Пък после да не се чуди на последиците.

# 74
  • Мнения: 19 674
Според мен тя е от съвременните мюсюлмани, които не спазват толкова стриктно забраните. Много го правят, живеят и по двете религии (християнска и мюсюлманска).
Но по притеснителното е това "тайно". Ама тя май обича да прави тайнички неща тази мома. Това би ме спряло да се впускам в далечни планове с нея и бих проучила по-обстойно нея, бита ѝ, дали не послъгва, с каква цел и така.

Общи условия

Активация на акаунт