Високо ЦРП и температура

  • 42 017
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Детето ми е на 3 годинки вече близо 2 месеца подържа висока температура и високо ЦРП. В момента сме в болница трети престой за тези два месеца.До момента сме приемали 9 различни венозни антибиотика за няколко дни се подобрява и след това пак се качва ЦРП.Направили сме всички възможни изследвания: хематологични,кардиологични,хемокултура,ядрено-магнитен резонанс и какво ли още не... и всичко му е ок. Докторите твърдят че е някаква инфекция но немогат да открият къде точно е огнището на тази инфекция! Моля ви ако сте имали такъв или подобен случай пишете!

# 1
  • Мнения: 10 598
9 различни антибитика на база един единствен симптом? Други симптоми има ли, освен температурата? Колко висока е температурата? Може ли да изредите хронологично кои са тези антибиотици?

# 2
  • Мнения: 13
Здравейте,първо започнахме със зинат (11 дни) след влошаване постъпихме в Токуда,бяха му направени изследвания,които показаха единствено високо crp 104,смениха антибиотика със сулперазон (10 дни),при което ни изписаха с Црп 5,5 и антибиотик ксимебак в къщи,на следващия ден отново постъпихме в токуда с црп 94 и назначиха меронем (10 дни) и ни изписаха с црп 9,5 и антибиотик ципринол за в къщи. Още на същата вечер детето започна да повръща и отново вдигна висока температура 39 и пак бяхме приети,продължиха с ципринол,обаче венозно като на седмия ден от приема включиха втори антибиотик метронидазол заедно с ципринола,црп спадале,но не в норма,като на интервал от 3-4 дни той пак повишаваше температурата на 10- тия ден от приема на ципринол той вдигна температура 38,3 и бяха заменени двата антибиотика с нови два ( цефепим и планитек) от тези два црп спадна до 4,като на 7-мия ден отново повиши температура 37,8 като сам я свали и сега продължаваме с последните два и црп отново скочи на 50. Направихме имунологични,хематологични изследвания като резултатът беше нормален и от двете, водихме го на детски кардиолог също беше всичко наред,правихме ямр на глава и корем нищо не показа,единствения завишен показател е црп на кръвната картина и нисък хемоглобин,който спадна до 94,а сега е 104.

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Не мога да помогна , но ми е много тъжно , че минавате през това . 
Предполагам , че са направени всички възможни изследвания , ревматоидните  и за бъбреци в това число .
Когато моята дъщеря побърка тукашните лекари с кръвни показатели , които се влошаваха вместо да се оправят , се изказа мнение , че е някоя бактериална пневмония , пневмокок ...
Буквално през ден ту скачаха , ту падаха левкоцитите и . Приеха ни с 27 , а ДКК бе ужасно  , спаднаха на 15 и ни изписаха с 20 . Същата вечер детето беше отново с температура . Пи антибиотици повече от месец .
Но при нас се виждаше пневмония , колкото 5ст , детето бе на 3г , като единствено симптом бе , че легна и се събуди с 41гр температура , чакайки пред кабинета повърна храчки , а тя не кашляше и аз бях буквално в шок от къде идва това .

# 4
  • Мнения: 13
Гледаха го 3 пъти на ефограф,не само в Токуда,а и в Исул също,всичко е нормално,днес правихме втори път ямр също всичко е наред,вече два месеца приема антибиотици и ту се подобрява, ту се влошава. Искахме да го преместим в инфекциозна болница,говорихме с Мангъров и категорично ни отказа, след това искахме среща с п- р Стефанов от детска  специализирана клиника и той отказа да се заеме с нашия случай. Забравих да спомена,че завеждащ отделението педиатрия в Токуда д-р Лисички е ревматолог и е категоричен,че не е и ревматологично заболяване. Всичко отпада,но детето не е добре,вече се замисляме дали да не го караме в Турция!

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
И в крайна сметка , някой нещо , диагноза , предположение поне , насоки ...
Егати ....


# 6
  • Мнения: 13
Диагноза няма поставена,според докторите е съмнение за инфекция,която не могат да открият къде е и каква е, като тези съмнения са единствено на база температура и високо црп

# 7
  • Мнения: 10 598
през цялото време говорите, че се ръководите от ЦРП. Левкоцити/лимфоцити как са? С температурата какво се случва? Хемоглобина за 3-годишно 104 се ядва. И, в крайна сметка, други симптоми няма ли?

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 16:51 от amy_nka

# 8
  • Мнения: 13
Левкоцитите бяха завишени съвсем малко,но от много време са в норма,лимфоцитите също са в норма. От всички изследвания,които сме направили,единствено црп не е в норма и хемоглобина. Желязото също спадна,но при последното изслеване вече веше в норма! Жизнен е,хапва доста, няма никакви други симптоми,освен температурата,която повишава,като до 38 нищо не давам и в повечето случаи под 38 темп сам я сваля

# 9
  • Мнения: 10 598
През колко време пускате ПКК?А, пускате ли и урина заедно с ПКК? Посявка на урина пускали ли сте? Според мен предположенията са две: вирусна или бактериална инфекция. А, на въпрос къде и за какво да се изследва: 1. уринарен тракт, 2. менингит, 3. инфекция на кръвта, 4. ревматология, 5. бели дробове, 6. УНГ, 7. паразитология и стомашно-чревен тракт, 8. имунология. Споменахте, че е повърнал веднъж. Какво е повърнал?

Ваксините всичките поставени ли са?

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 17:24 от amy_nka

# 10
  • Мнения: 13
Всичко от това е изследвано най-малко по вда пъти,урина,аки,абсолютно всичко,няма нищо тревожно,ако има завишения или понижения те са съвсем малки,в рамките на лабораторна грешка,ПКК имаше в понеделик,само црп и хемоглобин бяха извън норма.Взимаха му кръв при висока температура пак това показа,при имунологията всичко беше в норма,при хематологията и при двете изследвания пак нямаше нищо,бъбреци,черен дроб,апандесит,сърце всичко е нормално. За утре имаме назначена ПКК и на база резултати ще вземат решения дали да спрат антибиотиците,защото са му дали всички възможни. Има алергия към пеницилин и антибиотиците с пеницилин са ни забранени

# 11
  • Мнения: 13
Да,всички ваксини са поставени.

# 12
  • Мнения: 10 598
Виждам, че почти всичко сте изследвали, но със сигурност има още неща за изследване. И добре че казахте за пеницилина. И аз щях да ви питам защо само цефалоспорини "на сляпо"... Simple Smile

След като малко почетох из чуждестранните сайтове за фебрилните състояния без обяснение в педиатрията, защото казусът ми е интересен, предавам какво прочетох. Най-често срещаната причина при деца от 1 до 36 месеца за подобно фебрилно състояние с риск от скрита бактериална инфекция е: пневмококова инфекция, менингит, или салмонела. Втората най-често срещана причина е инфекция на пикочните пътища. А, третата най-често срещана е автоимунно заболяване. При над 80% от скритите бактериални инфекции етиологичният агент (т.е., първоначалният причинител) е пневмокок. По принцип, развитието от подобна скрита инфекция е добро, но 5% от казусите могат да прерастнат в менингит.

Хемокултурата и ПКК щом са в норма, значи няма признаци за скрита бактериална инфекция. В ДКК се гледа общия брой на левкоцити и неутрофили. Общ брой на високи левкоцити означава висок риск от скрита бактериална инфекция. Общият брой на левкоцитите не трябва да надвишава 15.000 левкоцити/mm3. Други признаци на риск от скрита бактериална инфекция са общия брой на полиморфонуклеари над 10.000/mm3, неузрели неутрофили над 1.500/mm3 и индекс на девиацията на ляво >0,2 при деца под 2 години.

CRProtein (CRP) - над 30 mg/L е признак за бактериална инфекция. При вас ЦРП е дадено в други стойности. Диагностичната стойност на ЦРП е по-голяма от тази на лимфоцитното броене. ЦРП се покачва през първите 6-12 часа при контакт с инфекциозен стимул, като стойността се удвоява на всеки 8 часа, докато достигне максималната си стойност след 36-50 часа. ЦРП се смята за добър показател за развитието на инфекцията.

Прокалцитонин (PCT): друг показател, който би показал наличие на инфекция, тъй-като се държи в норма при вируси и възпалителни процеси без наличие на инфекция.  При бактериалните инфекции ПКТ се покачва умерено през първите 3-4 часа и достига максимум след 6 часа, като нивото му не се променя през следващите 24 часа. Стойностите са: <0,5 ng/ml: незначима (банална) патология; 0,5-2 ng/ml: локализирана инфекция; >2 ng/ml: скрита бактериална инфекция.

Също се правят бързи тестове за изключване на S. pneumoniae, N. meningitidis и някои вируси - Influenza, Enterovirus y Adenovirus.

Пускайте ДКК, ЦРП, ПКТ и урина задължително. Пуснете и посявка на гърлен секрет, ако не сте. Коксаки вируса, между другото, може да се отрази по подобен начин. Имаше една тема (ще се опитам да ви я намеря) пак за продължителна температура с болки в ставите обаче, която накрая се оказа коксаки. Друга тема имаше за продължителна температура единствен симптом - накрая се оказа варицела.

Стискам ви палци малкия да оздравее по-бързо. Това, че има апетит и тонус, въпреки температурата е добър показател, при всички случаи.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 22:15 от amy_nka

# 13
  • Мнения: 13
Благодаря ви за изчерпателния отговор,пускали сме мисля окло 4 пъти и стерилна урина и гърлен секрет,няма нищо и там. Днес праеихме костно мозъчна пункция и резултатът нищо притеснително не показа. Обмислят да спрат антибиотиците,като днес включиха урбазон и постепенно всичко ще спрат. Много сме притеснени относно урбазона,въпреки,че сме под лекарско наблюдение и дозата е определена от тях,има много странични ефекти от прилагане му. Сутринта пак вдигна темперратура,като този път превиши 38,3 и се наложи да му дам противотемпературно. Незнаем вече какво да правим и какво да изследваме! Пуснахме преди месец пълни изследвания за имунитета в Александровска, всичко беше в норма!

# 14
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Как е малчо ?

# 15
  • Мнения: 13
В същото положение сме,спряхме антибиотиците и сега сме на урбазон,лежиме още в болницата и незнаем вече какво още трябва да направим.Диагноза още няма,защото резултатите от всички изследвани,които сме правили са добри инемогат да открият къде е проблема

# 16
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Урбазона , по мое мнение е , за да спре температурата .
Преди доооста години , ме изпратиха в Медицинска Академия , защото тук в Бургас не знаеха защо вдигам Т и имам кръв в уринаха .
Бръкнаха ми навсякъде , буквално и нищо !
Накрая ме метнаха на вливки с Урбазон и ме изписаха , като дори ме мислеха за симулант .
Буквално 20дни след като се прибрах по спешност ме оперираха от киста , изяла яйчника , колкото портокал ,пред пукане ,   а ме пращаха на АГ там в Майчин дом и нищо не се видя .
Надявам се не ви плаша с това лично отклонение ,  стискам ви палци много скоро да си отдъхнете !

# 17
  • Мнения: 13
Кистата е образувание,а ние два пъти правехме ЯДР ако имаше някакво образувание ще се види. Толкова сме притеснени незнаем вече какво да правим

# 18
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
О далеч съм от мисълта да ви насочвам към подобна диагноза , мисълта ми беше , че в случая спряха аб с които ме лекуваха за евентуална инфекция и ... се показа къде е проблема .

Дръжте се , подкрепяйте се със съпругата ви , детето ще се оправи , сигурна съм  Hug и ще бъдете много щастливи  !

Не зная дали сте потърсили информация за консултация в Турция ,  аз наистина нямам опит с това , но има кой да питам как стои въпроса ,  много ми се иска ако мога с нещичко да ви помогна ...

# 19
  • Мнения: 13
Всъщност ние също мислим за консултация в чужбина,намерихме клиника в Одрин,там ни насочи наша позната. Изчакваме,за да видим какво ще покажат изследванията в понеделник след като е спрян антибиотика,ако всичко продължи по старо му ще отидем в Одрин да се лекуваме. Благодаря ви за отговорите!

# 20
  • Мнения: 10 598
Урбазона е противоалергично, с цел да подтисне инмунологичната реакция. От 38,3 бързо ли качва или се задържа? До колко стига температурата? На алерголог ходихте ли? ЦРП спада ли? В Турция ще ви трябва преводач.

# 21
  • Мнения: 13
Температурата е 38,3-38,5 след което му даваме противотемпературно лекарство.На алерголог не сме ходили,а ЦРП откакто сме на урбазон(4 дни) не сме го изследвали.Най-вероятно утре ще го изследват да видим как ще е ЦРП

# 22
  • Мнения: 122
Как е детето? Оправи ли се?

# 23
  • Мнения: 2
Имаме подобен проблем, от средата на февруари сме в болници. Първо бяхме в детско отделение, не можаха да ни помогнат, след това ни изпратиха в инфекциозно, там ни откриха пневмококи в гърлото и ги лекува ха. 11 дни след като излязохме от болницата, детето пак започна да вдига Т 38.1-38.3. Пак по лекари и по болници. Никой не може да разбере какво и е на детето, само казват че й е високо СРП, което означавало възпалителен процес, но никой не знае къде е. Чувствам се изнемощяла вече

# 24
  • Мнения: 10 598
Дано да не е хванало в инфекциозно нещо друго.

# 25
  • Мнения: 2
Ами не, правихме още консултации с инфекционисти и други лекари. Пускаме всякакви изследвания каквито кажат, резултатите са добри, но има възпалителен процес и не могат да открият къде е

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте,чета  ви сега,защото сме в абсолютно същата ситуация.Бихте ли споделили,какъв всъщност беше проблема при вас

# 27
  • Мнения: 47
И моето дете е с високо CYE и CRP e 58. Беше с 40 традуса дни наред. Сега е по добре ,но СRP е високо.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 114
Поискайте изследване за нива на B12.

# 29
  • Мнения: 3
Здравейте ние сме във същото положение.Може ли да кажете какво стана във Одрин и детенцето добре ли е Simple Smile

Здравейте.Детето ми е на 2г.4 месеца.От два месеца поддържа температура 37.5-38.2.Пуснахме ПКК всичко във норма само ЦРП 15 и като вдигне температура към 38 става ЦРП 36.Пускахме урина излезе Ешерихий коли излекувахме го.Носен и гърлен секрет чисти .Хемокултура ,пунктция на костен мозък и скенер на коремни органи чисти .Рентген също чист ,а температурата продължава.5 дена сваля и после 5 дена има .Понякога в сваля сам или ако е над 38.3 давам Нурофен.Вече не знам какво да правим...Имунологичните са добри също.За два месеца три пъти сме лежали във болница и никой нищо не предполага вече Sad

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 05:56 от AnMary

# 30
  • Мнения: 1
Здравейте,и ние сме със същия проблем с високо ЦРП...82 и не могат да открият къде е инфекцията..Изчетох коментарите и дали ви установиха при вас къде е инфекцията...?

# 31
  • Мнения: 4
Здравейте, пиша по темата относно високо ЦРП, понеже племеничката ми е в същото положение,лекува се във Варна, поддържа температура от 38.4 от 6 дена, направени са много изследвания, всичките без резултат, предполагат че е вирусна или бактериална инфекция, но все още няма точна диагноза.Виждам, че има много подобни случаи, моля кажете ми какво е състоянието сега на децата, има ли резултати, каква е причината при вас? Благодаря предварително..

# 32
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Утайка и цеерпе на кръвта вземано ли е? Гърлен и носен секрет?
За мен това е бактериална инфекция и изисква венозен антибиотик.

# 33
  • Мнения: 4
Да, ЦРП е много високо 200,понеже няма още диагноза, пускат 3 различни антибиотика,едвам смъкнаха на 118 и продължава да вдига температура 😟

Гърленния секрет, показва че има гъба, чакаме резултати от посеви на урина и кръв

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 15:54 от AnMary

# 34
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Да, ЦРП е много високо 200,понеже няма още диагноза, пускат 3 различни антибиотика,едвам смъкнаха на 118 и продължава да вдига температура 😟
Само да ти кажа, че детето ми като беше с 200 цеерпе казаха сепсис и веднага започнаха за 14 дена два тежки венозни антибиотика.Щом е 200 не трябва да се чака, говори се за тежка бактериална инфекция на кръвта!!!

# 35
  • Мнения: 4
Да, ЦРП е много високо 200,понеже няма още диагноза, пускат 3 различни антибиотика,едвам смъкнаха на 118 и продължава да вдига температура 😟
Само да ти кажа, че детето ми като беше с 200 цеерпе казаха сепсис и веднага започнаха за 14 дена два тежки венозни антибиотика.Щом е 200 не трябва да се чака, говори се за тежка бактериална инфекция на кръвта!!!
Какви изследвания се направиха

# 36
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
В детска болница София ни ги пуснаха, пълна кръвна, диференциално броене, утайка, цеерпе, чернодробни.По Цеерпето и утайката се познава дали има бактериална инфекция.Щом е паднало при вас на 100 и нещо е пак много и си е инфекция.Сепсиса се развива за часове.От носа взеха ли секрет?Там също е важно да се види.

# 37
  • Мнения: 4
В детска болница София ни ги пуснаха, пълна кръвна, диференциално броене, утайка, цеерпе, чернодробни.По Цеерпето и утайката се познава дали има бактериална инфекция.Щом е паднало при вас на 100 и нещо е пак много и си е инфекция.Сепсиса се развива за часове.От носа взеха ли секрет?Там също е важно да се види.
Още не, чакат кръвните... 😔

# 38
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Значи кръвните стават много бързо.За ЦРП се чака към 1 час.

# 39
  • Мнения: 301
Здравейте, при нас високото ЦРП /136 / и постоянната температура се дължаха на тежък отит и в двете уши. Не знам дали сте били и на УНГ, но Ви съветвам да проверите и ушите. Уточнявам, че синът ми не е проявявал признаци на болка в ушите, но в крайна сметка се оказаха пълни с гной. След 8 дни в болница, парацентеза и антибиотик, включително и след изписване, всички изследвания вече са в норма.

# 40
  • Мнения: 7
Radoslav Mollov 615535 , моля ви да ми дадете насока . Имам същия проблем като Вашия . Високо CRP температура и търсиме инфекцията но.... Моля да пишете на лично съобщение

# 41
  • Мнения: 68 643
Ако Т спада от кортикостероиди, но не се повлиява от АБ - си мисля за т.нар.Пфафа синдром ?
Не съм лекар, просто се сетих за този синдром...
https://www.puls.bg/detsko-zdrave-c-38/pfapa-sindrom-nai-chestot … i-detsata-n-29114

# 42
  • Мнения: 7
CRP спада при лечение с антибиотици ,но след 10 дни отново има качване на температурата и повишение на СRP.

# 43
  • Мнения: 68 643
А Т спада ли от тях?

# 44
  • Мнения: 7
да ,температурата спада при прием на антибиотик

# 45
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
CRP спада при лечение с антибиотици ,но след 10 дни отново има качване на температурата и повишение на СRP.
Не се поставя правилния антибиотик.За колко дена ви го слагат?
И вас ще питам, вземан ли е гърлен и носен секрет като е минало достатъчно време след последния антибиотик?

# 46
  • Мнения: 7
да взет е гърлен секрет,всичко е ок. от антибиотиците се повлиава като бързо сваля CRP, но след около2 седмици отново качва температура с CRP

# 47
  • Мнения: 593
Моят племенник беше на 2 год., когато вдигаше температура. Приеха го в детската болница в София, тази, която е точно до ВМА, на сфетофара, не помня името й. След ред антибиотици, ги спряха, чакаха малко да се изчисти от тях и му дадоха урбазон. Имунно заболяване. Имунната му система атакуваше неговите клетки, обяснено на прост език. След 2 - 3 години спря лекарствата и е добре.
В болниците (първо беше друга, не в София) изкараха около 2 месеца. Редовни контролни прегледи при лекуващия лекар в София. Последно имаше контролен преди няколко месеца. Съмнение, че се всичко се случи след редовна имунизация. Не може да се докаже разбира се.
Надявам се по-бързо да оздравеете. Не искам дори да си спомням колко е тежко да гледаш детенце и родителите в такова състояние.

# 48
  • Мнения: 7
благодаря

# 49
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
да взет е гърлен секрет,всичко е ок. от антибиотиците се повлиава като бързо сваля CRP, но след около2 седмици отново качва температура с CRP
На моя син като откриха сепсис гърления секрет излезе чист, но в носа излезе стафилокок.Много е важно да се вземе едновременно и от гърлото и носа.Много е важно правилния антибиотик, дните също.Вие сте за венозен антибиотик.През устата нищо няма да стане.Ще се разбута стомаха.Ако антибиотика се дава 5-7 дори 10 дена, зависи от състоянието също няма да помогне.Сменете доктора.Нещо някъде се бърка в лечението.
И моя син беше в детската болница до ВМА, там му помогнаха.Дори в Пирогов не се усетиха какво става.

# 50
  • Мнения: 34
Здравейте! Попаднах на тази тема докато търсех информация относно високо СРП при дете. Детето ми е на 3 г и преди 2 дни вдигна 39 градуса. Тъй като вече имаме опит с 2 Пиелонефрити пуснахме пълни изследвания и СРП се оказа 102, но този път бактерия в урината няма. Нито има други признаци на заболяване. Утре ще отидем на нефролог да я види и започнахме прием на Панцеф. Проблемът е че при дъщеря ми СРП винаги скача щом вдигне температура а никой лекар не дава логично обяснение защо е така. Съответно винаги стигаме до прием на антибиотик.Много се стреснах като прочетох за сепсис и т.н. Може ли да споделите при вас какво се оказа и как го открихте? Благодаря Simple Smile

# 51
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Има ли високо CRP, значи има някаква развиваща се инфекция, която е свързана най-вече с бактерия предимно.

# 52
  • Мнения: 246
@Radoslav Mollov 615535 Че е бактериална инфекцият това е сигурно. Боли ли го някое зъбче,има ли афтички в устата - май само там не сте търсили инфекция ,така че можете да направите консултация със стоматолог.
Някой от родителите да пътувал някъде по-на юг от Гърция?

# 53
  • Мнения: 3
Не е задължително като ЦРП се завиши да е бактериална инфекция.Нас ни изследваха отвсякъде и се оказа автоимунно заболяване .Завишаваше се единствено ЦРП и вдигаше температура която не се повлияваше от антибиотици ами само от кортекостероид Simple Smile

# 54
  • Мнения: 68 643
PFAPA синдром ?

# 55
  • Мнения: 3
Да предполагат само Simple Smile Вече и аз не знам понеже няма типичните симптоми за него ..

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте,

Има ли развитие с посочения проблем? Установена причина, лечение, лекарство, клиника в БГ или чужбина?Всякаква информация би била полезна.

Благодаря Ви предварително!

# 57
  • Мнения: 5
Здравейте на всички! Виждам че темата е стара, но в момента сме с подобен проблем, високо црп и температура без отклонения в другите изследвания, всички, които са писали тук дали са намерили решение на проблема, ще съм благодарна, ако някой се включи с мнение.

# 58
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Колко ви е ЦРП-то?

# 59
  • Мнения: 5
73 е црп -то.

# 60
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Правили ли сте гърлен и носен секрет? Има действаща инфекция в момената, нищо че няма температура. Ставите болят ли ви?

# 61
  • Мнения: 2
Здравейте, имам следния проблем: от 10 дни сме с високо CRP, беше 280,260,220 а сега е 160. Минахме на втори венозен антибиотик, но не виждам подобрение. Изследваха ни за какво ли не и нищо не излиза. Поддържаме температура около 39, която се вдига на интервал от около 10 часа. Мисълта ми е, някой имал ли е подобен проблем? Дали да предприемаме други мерки и да ходим към София (от Стара Загора сме) или към Турция? Ще бъда благодарен за всеки един съвет или опит. Благодаря!

# 62
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Синът ми разви сепсис буквално за 3 дена като температурата му беше 39,7, спадаше до 38,7-39 с лекарства и то за час, два и ЦРП му беше 300, ако не се лъжа. Чернодробните също не бяха въобще добре, заради натравянето на кръвта.Аз съм писала в тази тема назад във времето. Самия доктор от нашия град не се досети какво става, но ни прати към София. Ние бяхме на два силни венозни антибиотика наведнъж за 14 дена в болница. Не е шега тая работа. Даже в Пирогов в спешното не се усетиха какво му е на сина ми и му объркаха диагнозата, и ни пратиха в детска болница в клиниката по ревматология .Там разбраха, че е сепсис. Съветвам ви да заминавате за София щом във вашия град не могат да овладеят положението.
Все пак ЦРП ви пада, но с един антибиотик няма да стане.

# 63
  • Мнения: 2
Синът ми разви сепсис буквално за 3 дена като температурата му беше 39,7, спадаше до 38,7-39 с лекарства и то за час, два и ЦРП му беше 300, ако не се лъжа. Чернодробните също не бяха въобще добре, заради натравянето на кръвта.Аз съм писала в тази тема назад във времето. Самия доктор от нашия град не се досети какво става, но ни прати към София. Ние бяхме на два силни венозни антибиотика наведнъж за 14 дена в болница. Не е шега тая работа. Даже в Пирогов в спешното не се усетиха какво му е на сина ми и му объркаха диагнозата, и ни пратиха в детска болница в клиниката по ревматология .Там разбраха, че е сепсис. Съветвам ви да заминавате за София щом във вашия град не могат да овладеят положението.
Все пак ЦРП ви пада, но с един антибиотик няма да стане.

Много Ви благодаря за бързия отговор. Тя сваля температурата за около 10 часа, но се поти доста обилно (сменя по 3 тениски на вечер, което си е доста според мен). Може ли да ни насочите към коя болница/клиника да се обърнем, където докторите ще могат да се справят? Благодаря!

# 64
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Писах Ви на лично. Няма много време за чакане. Коя да е болница вървете, не знам в детската болница Проф. Иван Митев в София дали правят прегледи, ако трябва звънете там.
ето, правят прегледи на друг адрес, вижте синьото поле. Кажете случая, че е спешен.
https://usbaldb.com/?page_id=68
"Записвания на часове за преглед и консултация се извършват в Медицински център по детски болести към лечебното заведение на ул. "Найден Геров" № 2, тел.: 02/952 18 14 "

# 65
  • Мнения: 68 643
Аз знам че може да искате от болницата в която сте, да извикат национален консултант. Знам го покрай близко дете, лекуваха го в местна болница, но не се оправяше. Тогава поразпитах нашия педиатър и тя ми каза за консултанта, каза че явно нещо не се справят в болницата, щом продължава да вдига Т въпреки антибиотиците. Разпитайте ако искаш завеждащият отделението...

Общи условия

Активация на акаунт