Детски ясли и градини Варна - прием 2019/2020

  • 39 505
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 3 019
Как така детето ви ще получи място като е на 1.8 г, няма начин това да стане, освен ако не е нещо за яслена група. Трябва да си кандидатства с набора си.

# 226
  • Мнения: 54
Как така детето ви ще получи място като е на 1.8 г, няма начин това да стане, освен ако не е нещо за яслена група. Трябва да си кандидатства с набора си.
Да, яслена група е.
Искаме да посещава определена ДГ и там ми казаха, че най-рано април 2020 можем да кандидатстваме и съответно да започне от септември 2020, когато ще е на 1г 8м.  Кога е наборът й, при положение, че е родена януари 2018? Досега не сме кандидатсвали.

# 227
  • Мнения: 25 675
Ако детето ми получи място от септември 2020 (тогава ще е на 1г 8м), не може ли направо да влезе в ДГ от януари 2021, когато ще навърши 3г?
Как решихте, че ще получи място от септември?

# 228
  • Варна
  • Мнения: 3 019
Но сте яслена група в друга градина явно или чиста ясла Simple Smile. Правилно са ви казали, 2020 април си кандидатствате за която си градина искате пак за яслена група, ако ви приемат. За детските градини има само едно класиране и то е април. Почват септември. А април 2021 може да кандидатствате за 1 група в избраната от вас градина.

# 229
  • Мнения: 54
Ако детето ми получи място от септември 2020 (тогава ще е на 1г 8м), не може ли направо да влезе в ДГ от януари 2021, когато ще навърши 3г?
Как решихте, че ще получи място от септември?

Това беше имагинерната ситуация, която ми представиха от ДГ, в която искам. Разбира се никой не ми гарантира, че ще стане така.

# 230
  • Мнения: 54
Но сте яслена група в друга градина явно или чиста ясла Simple Smile.

Честно да ви кажа много не разбрах какво имате предвид. На мен цялата тази работа с ясли/градини ми е мъгла. Всички ми казваха да кандидатствам април 2019, но аз бях сигурна, че няма да пусна детето преди март 2020 и затова не го направих. Сега оставам с впечатление, че ако януари 2020 има места, те няма да са в заведения, които са ми удобни и ще трябва да чакам регистрацията април 2020.

# 231
  • Мнения: 25 675
Ако детето ми получи място от септември 2020 (тогава ще е на 1г 8м), не може ли направо да влезе в ДГ от януари 2021, когато ще навърши 3г?
Как решихте, че ще получи място от септември?

Това беше имагинерната ситуация, която ми представиха от ДГ, в която искам. Разбира се никой не ми гарантира, че ще стане така.
Разбрах.
За градини не мога да дам мнение, но ако искате догодина да започне ясла, то януари ви е кандидатсването.

# 232
  • Мнения: 54
Ако детето ми получи място от септември 2020 (тогава ще е на 1г 8м), не може ли направо да влезе в ДГ от януари 2021, когато ще навърши 3г?
Как решихте, че ще получи място от септември?

Това беше имагинерната ситуация, която ми представиха от ДГ, в която искам. Разбира се никой не ми гарантира, че ще стане така.
Разбрах.
За градини не мога да дам мнение, но ако искате догодина да започне ясла, то януари ви е кандидатсването.

А април? Късно ли ще е? Вие получихте ли място? Прочетох темата и видях, че за детето ви не се е получило на първо класиране...

# 233
  • Варна
  • Мнения: 3 019
Вижте, първо трябва да разберете какво е детското заведение, което искате, разбрах, че е едно определено. Ако е чиста ясла пускате документи януари, но може и по всяко време на годината, ако е ОДЗ с яслена група или ДГ за 1 група направо, документи се подават само април месец.

# 234
  • Мнения: 25 675


А април? Късно ли ще е? Вие получихте ли място? Прочетох темата и видях, че за детето ви не се е получило на първо класиране...
И април, може. Или когато точно е отворена системата, ще следите догодина.
Не, не е приета. А в желаната ясла обявиха 1 свободно място за второ класиране.  Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 54
Вижте, първо трябва да разберете какво е детското заведение, което искате, разбрах, че е едно определено. Ако е чиста ясла пускате документи януари, но може и по всяко време на годината, ако е ОДЗ с яслена група или ДГ за 1 група направо, документи се подават само април месец.

Благодаря! ДГ с яслена група е. Simple Smile

# 236
  • Мнения: 54
И април, може. Или когато точно е отворена системата, ще следите догодина.
Не, не е приета. А в желаната ясла обявиха 1 свободно място за второ класиране.  Rolling Eyes

Много странно!

# 237
  • Варна
  • Мнения: 3 019
Значи подавате април, но ако не ви огрее, защото обикновено местата за яслени групи са ужасно малко оставате чак за 2021 да се пробвате пак. Ако ви е належащо връщането на работа, на ваше място бих пуснала документи и за чиста ясла да изкара детето там до 1 група на ДГ.

# 238
  • Мнения: 25 675
И април, може. Или когато точно е отворена системата, ще следите догодина.
Не, не е приета. А в желаната ясла обявиха 1 свободно място за второ класиране.  Rolling Eyes

Много странно!
Не, не е странно. Просто има много деца и недостатъчно места в яслите. И това е за чиста ясла, където имаше 100 места обявени. В ОДЗ където кандидатсвах, има 1 яслена група и там сме 186 резерва.

Моя съвет от личния ми опит да не се ограничавате с 1 ОДЗ само. Кандидатсвайте във всички които системата позволи.

# 239
  • Мнения: 635
Здравейте дами. Детето ми 2020 април месец ще навърши 2г. Ако кандидатствам януари месец за яслена група в ОДЗ и ни приемат , то тогава кога може ли да тръгне веднага на ясла или чак септември?

Общи условия

Активация на акаунт