Безнаказаността и наглостта на циганите

  • 51 936
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 945
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 408
При всички положения явно принадлежи към техния клан и контингент...

Има още някаква прокуратура и нормалност в тази държава. Доколкото разбрах от новините, Анков е обвинен в предумишлено убийство и опит за две други убийства. Сега тези, които не живеят в Ервопата, ще се чудят защо го пиша това...

# 946
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Той защо в такъв случай се разхожда свободно навън, вместо да е в затвра?
Или данъкоплатците да му осигурим санаториум?

# 947
  • Мнения: 1 004
Защото по този начин се създава и поддържа евтин многоброен електорат, който за 20 кинта и тройка кебапчета ще гласува за когото му кажат.

# 948
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Защото по този начин се създава и поддържа евтин многоброен електорат, който за 20 кинта и тройка кебапчета ще гласува за когото му кажат.

Вмъквам още един цитат.....

" На 20 февруари 1901 година идва на власт правителство с министър-председател Петко Каравелов.
Първата работа на новият кабинет е да изготви Закон за изменение на избирателният закон. В него
е записана поправка с която се забранява на циганите да гласуват. Мотивът- тегните гласове се ку-
пуват най-лесно"........и те така, та до сега!

# 949
  • Мнения: 1 559
Защото по този начин се създава и поддържа евтин многоброен електорат, който за 20 кинта и тройка кебапчета ще гласува за когото му кажат.

Вмъквам още един цитат.....

" На 20 февруари 1901 година идва на власт правителство с министър-председател Петко Каравелов.
Първата работа на новият кабинет е да изготви Закон за изменение на избирателният закон. В него
е записана поправка с която се забранява на циганите да гласуват. Мотивът- тегните гласове се ку-
пуват най-лесно"........и те така, та до сега!
Недей, че защитниците на преливането ''от пусто в празно'' или така наречената интеграция на ромите, още не са обвинявали и Каравелов в дискриминация. Интересно как ли е стигнал до тоя извод, като тогава е нямало кой да създава митове за ромите?

# 950
  • Мнения: 12 221
Недей, че защитниците на преливането ''от пусто в празно'' или така наречената интеграция на ромите, още не са обвинявали и Каравелов в дискриминация. Интересно как ли е стигнал до тоя извод, като тогава е нямало кой да създава митове за ромите?

Мисля, че по онова време не са били много хората, които са се радвали на правото на глас - със или без Каравелов, на различни основания и не само в България. Жените у нас априори са били лишени от това право, ромите-нехристияни и без постоянно жителство наистина чак  Каравелов се е сетил да изключи.

# 951
  • Мнения: 1 004
Аз в никакъв случай не съм защитник на циганите. Но не е като да не прави впечатление мотивът на Петко Каравелов- "техните гласове се купуват най-лесно". Явно и тогава е имало някой, който е купувал гласове. И този някой май не е бил циганин, а бял българин. Бай Ганьо е името му. Та, добре е освен срещу циганите, които лесно продават гласовете си, да се вземат мерки и срещу бай Ганьовците, които купуват гласове. Защото, точно тези, купуващите гласове имат изгода циганите да са евтини полуживотни. Това че съсипват държавата и живота ни малко ги интересува Ганьовците. 

# 952
  • Мнения: 12 221
.Но не е като да не прави впечатление мотивът на Петко Каравелов- "техните гласове се купуват най-лесно".

Съгласна съм изцяло с поста, че ако някой продава, значи някой купува. Не съм си играла да търся стенограми, но тук има една статия с цитати от нея за мотивацията.
https://www.24chasa.bg/Article/3236391

# 953
  • Мнения: X
Толкова се смях на това, че чак корема ме заболя.
/Не знам как да го сложа в скрит текст/

из "Обяснение на автопроизшествие"

Аз, долуподписаният (трите имена) на 12.7.2018 г. се движех с мотоциклет Honda 1000 по бул. Дондуков в посока от бул. Левски към Президентството. На пресечката с ул. Раковски черен Мерцедес G class с номер СА 999999 навлезе съвсем неочаквано и с висока скорост на червен светофар в кръстовището.
Забелязах опасността , натиснах рязко спирачките, завих към десния тротоар и спрях. В процеса на изпълнение на тази маневра чух зад гърба си силен удар.
Обърнах се и видях, че Мерцедесът е ударил автомобила зад мен, като буквално го е смачкал до неузнаваемост. На волана на ударения автомобил забелязах млада жена и веднага тръгнах към нея, за да видя има ли нужда от помощ. Наближавайки автомобила, забелязах, че на задната седалка има детско столче, в което плачеше детенце на около 3 години. Успях да отворя багажника на смачкания автомобил, откъдето извадих детето, а жената я издърпах през счупения прозорец. Заведох ги до тротоара, убедих се, че нямат сериозни травми, извадих от багажника на автомобила им триъгълник и с него обозначих катастрофата. Друг свидетел на катастрофата се обади на КАТ и Бърза помощ.
След това със загриженост се приближих до Мерцедеса да видя дали и в него няма пострадали хора. Затъмненият в черно прозорец на колата се отвори и в колата видях две лица, които официалните власти в България наричат „роми”, но съм чувал в неформални разговори да ги наричат „цигани” и „мангали”, което намирам за грубо и неприемливо.
С абсолютно дружелюбен тон попитах водача на Мерцедеса „СБЪРКАНИ ПЕДАЛИ ли са причината да минете на червено?”. В отговор на любезния ми и загрижен въпрос водачът на Мерцедеса ми нанесе силен удар в главата с дясната си ръка. Изпълнявайки разпоредбите на Закона за движение по пътищата бях с каска, която пое силата на удара. Именно с каската си обяснявам счупените 4 пръста на дясната му ръка, както и част от синините по колената. Веднага след първият удар, шофьорът изскочи от колата и бълвайки вулгарни изрази, които ме е срам да цитирам, ме удари и с лявата си ръка. Това според моите наблюдения беше и основната причина за тежкото счупване на лъчевата кост на дясната му ръка, както и огромния хематом на тила му. В това време пътникът до шофьора на Мерцедеса изскочи от колата, мина в гръб и ме удари по дясното рамо с метална щанга. Не желаех да изпадам в конфликт и с този пътник, затова внимателно го положих да легне на асфалта, където да изчака на спокойствие Бърза помощ, чиито звукови сигнали вече дочувах в далечината. Нямам наранявания от удара с металната щанга, защото мотоекипировката ми е оборудвана с предпазни кори, тип костенурка. Счупеният на три места нос на пътника, както и пукнатата му челюст мога да обясня с това, че еърбеците на Мерцедеса не се бяха отворили при удара с колата на жената и той е наранил главата си в таблото на автомобила.
За скъсаното депутатско удостоверение не мога да дам никакви подробности, защото не са ми известни. Също така няма информация как парчета от Удостоверението са попаднали в устата и дебелото черво на шофьора на Мерцедеса.
Подробности за събралите се на мястото на катастрофата 32-ма мотоциклетисти също не мога да дам, тъй като абсолютно не познавам тези хора и не знам нищо за техния мотоклуб, чието лого по неизвестни за мен причини го има и на якето ми, което жена ми купи в интернет от непознат търговец.
За мое голямо съжаление няма как да съдействам на органите на КАТ, тъй като не разполагам и с информация кой счупи всички стъкла на Мерцедеса, разряза с нож гумите и кожения му салон и сплеска покрива му, превръщайки го в т.нар. „тотална щета”. Като човек и член на нашето общество осъждам строго и неизвестния извършител, който отвори предния капак на Мерцедеса и дълго блъска с металната щанга двигателя му.
Вярността на написаното от мен могат да потвърдят свидетелите и участниците в катастрофата, като например младата жена, човекът, който звънна на Бърза помощ и КАТ, както и други.
С уважение:
Подпис

# 954
  • софия
  • Мнения: 284
ТЕ циганите още малко и те ще се изметат от България

# 955
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
ТЕ циганите още малко и те ще се изметат от България
A, дано.

# 956
  • Мнения: 14 505
Няма да липсват на никой,освен на нпо и политическата паплач,която им плаща по избори.

# 957
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Няма да липсват на никой,освен на нпо и политическата паплач,която им плаща по избори.
Политическата паплач ще си ги прикотка под строй с рейсовете около изборите. Докато са с бг паспорти, всичко е ток.

# 958
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
От известно време съм си цъкнала да следя темата, с идеята да седна и да изчета всичко, но все нямам време.
Сега, след случая, в който учител уж бие ученичка, не се сдържах да не пиша.
Първоначално излиза информацията по други медии, как двете ромки (в тази тема, мога ли да ползвам думата "циганин"?) се бият злобно, а учителя се чуди как да ги разтърве. Днес сутринта по Нова телевизия излиза как учител бие по главата горкото невинно дете  Rolling Eyes
Какво ми направи впечатление от репортажа:
1. Случая е чак от 8-ми март.
2. Когато попитаха майката, извдаила ли е медицинско на дъщеря си, тя каза, че нямала време, ама сега ще ходи да вади..дъщеря и вече не била същата ( Joy ). Защо, аджеба, чак като се разчу по медиите реши медицинско да вадиш?!?!
3. Когато попитаха малката мърла, защо не е пуснала другото момиче, въпреки, опитите на учителя да ги разтърве, тя каза, че точно в този момент си била загубила паметта и не знаела какво прави newsm78

И какво? Учителя лежал 24 часа в ареста заради това. Учил човека, чуди се как да озапти зверовете и накрая в ареста....пълно малоумие #Cussing out

# 959
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Да ги беше оставил, вместо да се бута в шамарите. Няма оправия с този етнос.

Общи условия

Активация на акаунт