Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 493
за която има подозрения, че прави секс с достатъчно много мъже, че да не знае от кого е заченала, го прави поредната отрепка, възползвала от такива хора с дефицити.

Е как да се разбере кой е бащата, че да му се потърси някаква отговорност, може да е всеки.

# 46
  • Мнения: 18 676
Ами тя изглеждаше сигурна кой е бащата. Да го намерят този, който е казал, че ще прави ДНК-тест и да го поразпитат въобще сериозен ли е. Проучвал ли е как се прави такъв тест, къде трябва да отиде извън селото и Смолян да го направи, колко струва и т.н., или просто се гаври с простодушни хора и се опитва да се покрие.

# 47
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Никой не може да задължи предполагаемия баща, ако не се заведе дело. Ей така отива някой и му казва - припознавай и той веднага ще хукне, даже и да не иска.

# 48
  • Мнения: 473
Точно за това иде реч, Цеце. Правилата да се прилагат за всички, а не избирателно. Защото всички сме наясно, че никой не смее да посегне на циганите.
Не е така. Преди около 2 месеца изведоха от семейството 6 деца от ромски произход в близко до Пловдив село. Просто случая не е стигнал до медиите. И това не е единичен случай. Които са в системата знаят, че критерий не е етноса.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 606
Нещо гнило има в цялата история, дано излезе наяве. Симпатизирам на майката, но нещо ме гложди.

# 50
  • Мнения: 11 737
Не съм гледала недоносено бебе, но гледам недоносено дете, което три години е било отглеждано в институция, защото майка му си го иска, но не й стиска да направи нужното, за да не бъде при нея детето в риск. И още се борим с последиците от всичко.
И да, осинових здраво бяло българско бебе без да съм дала и един лев извън държавните такси за документи и парите за път. Още поддържам контакт с приемното семейство, от малък град, без висше образование, бедна къща, скромни доходи, но детето обгрижени и гледано така както техните не са били гледани.
Сблъсквала съм се с пияна майка, която дойде така на среща с детето си, настанено в приемно семейство, влезе в групата, където освен нейното имаше още пет-щест деца на възраст под две годинки, едва не стъпка сина ми, крещейки и ревейки да стигне до нейното. А то писна като я видя. И ни социални, ни никой не можеше да я спре. Всеки път я виждах пияна, срещали са я пияна по улиците. И тя си искаше детето, ама не искаше да спре да пие.
Съжалявам, че не вярвам сляпо на журналиста. А за социалните в Смолян още лоша дума не съм чела. Та хайде, като не познаваме една ситуация отвътре да не осъждаме прибързано защо и как.
И кола нямам, но живея в град, а днес заведох с такси болните си деца на лекар.

# 51
  • Мнения: 25 673
за която има подозрения, че прави секс с достатъчно много мъже, че да не знае от кого е заченала, го прави поредната отрепка, възползвала от такива хора с дефицити.

Е как да се разбере кой е бащата, че да му се потърси някаква отговорност, може да е всеки.
Хайде прочетете и вижте видеата. Не може да е всеки. Майката знае кой е бащата.
Той дори и да е искал да го припознае, то е било вече отведено в приемно семейство.

Кукумицинка, жената не е малоумна ако това намекваш с тези дефицити. Просто е недообразована. Има завършен 12ти клас на техникуп по туризъм.
Според мен проблем е бабата, която си пийва и това е дало карт бланш на социалните да си надвишат правата.

# 52
  • Мнения: 11 737
Ако бабата наистина пийва, а и не се казва нищо за братята може наистина детето да е в риск по тази причина, а не защото майката не се е явила на матурите, да не говорим, че и хора с лек дефицит ще ги издържат успешно.
Има звено "Майка и бебе", където може да бъде настанена с бебето за 6 месеца и подкрепата и обучавана да се грижи за него. Защо не е предприето това не знаем. За мен има нещо премълчано в цялата история. Вземането на дете от родилното е много крайна и тежка мярка.

# 53
  • Мнения: 2 864
Изключително грозно звучат внушенията, че "баща може да е всеки".
Ако същите тези социални бяха толкова активни винаги, нямаше да има толкова 12-13-14 годишни "майки". Или да се бяха поинтересували дали бабите и дядовците им пийват повечко...
Или как е възпитавана от родителите си една известна тийнка, дето върти задник от 12-13 годишна, ама това незрящият й баща го нарича "кариера", а неприемащите го - завистливи...

# 54
  • Мнения: 11 737
Да, ама въпросната тийнка има богат и известен татко. И макар че световната практика е доказала, че децата - звезди израстват с проблеми, това още не е основание да ги отнемат от семействата им. С което изобщо не защитавам таткото и щерката.
По въпроса за малолетните родилки и аз съм се питала и единственото ми обяснение е политически чадър. Но и те имат силната подкрепа на общността. Иначе изискванията на социалните за минимум условия са си наистина минимални като гледаме коптори, в които живеят някои наши граждани.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Хайде прочетете и вижте видеата. Не може да е всеки. Майката знае кой е бащата.
Той дори и да е искал да го припознае, то е било вече отведено в приемно семейство.



Той е искал да го припознае след ДНК тест, защо ли?
Както и да е за бащата не ми дреме, не е първия измъкнал се няма и да е последния.
Не търсете задължително заговор и конспирация във всичко.
Тези социални са били извикани, за да са извикани явно е имало защо.
Хората са си написали ясно и кратко, ще поработят с майката и детето и ще бъде върнато. Как пък все ги изкарвате чудовища тези социални.

# 56
  • Мнения: X
Моето лично мнение е, че най-добрата среда за отглеждане на детето е при родителите му, щом е желано дете.
Независимо какво е материалното им положение.
Искаше ми се социалните да бяха намерили начин да подпомогнат това семейство, майка и детенце да са заедно.
Тъжно ми е, много.
Родител ставаш не защото имаш пари, кола, или защото и когато  си готов.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 13:48 от Анонимен

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моето лично мнение е, че най-добрата среда за отглеждане на детето е при родителите му.


Е стига де, преди няма и месец майка уби новороденото си бебе.

# 58
  • Мнения: X
Точно за това иде реч, Цеце. Правилата да се прилагат за всички, а не избирателно. Защото всички сме наясно, че никой не смее да посегне на циганите.
Не е така. Преди около 2 месеца изведоха от семейството 6 деца от ромски произход в близко до Пловдив село. Просто случая не е стигнал до медиите. И това не е единичен случай. Които са в системата знаят, че критерий не е етноса.
Това е добре. Но още хиляди случаи има, а те минават между капките.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 606
Айде бе, бабите ни с бойлер ли са гледани? Или с много възможности? Хич не обичам тези сравнения, но пък е факт. Дете се гледа с две и с двеста. Аз намирам за в пъти по-важна любовта към бебето.

Общи условия

Активация на акаунт