Омъжи се , а това може би е грешка...

  • 6 336
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • France
  • Мнения: 12 248
Всъщност, кое повече те притеснява? Че приятелката ти се очуждава или, че изборите, които прави не ти харесват и те притесняват?
Нито за едното, нито за другото можеш да допренесеш каквото и да било, така че дерзай.

# 31
  • Мнения: 3 604
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
Егати тъпото обяснение, толкова ти е била приятелка.

# 32
  • Мнения: 360
А може би точно, защото сте я “нападнали” един вид за решението и като неправилно и грешно тя не ви е поканила. Имам подобен случай, приятелствата са много важни, това е безспорен факт, но когато си СЪДЕН някак отношението към отсрещния човек изстива. Това е лично мое мнение, поне при мен беше така. За да запазите отношенията си, ако истински държите на приятелката си, просто я подкрепете, бъдете до нея, а грешките...никой не може да ни предпази от тях. Може и да сте права, това времето ще покаже, но на друг човек мисля, че много трудно се вменява мнение. Така казано нека всеки сам си чупи главата и отговаря за решенията си.
Желая ви успех!

Прощавайте, но какво разбирате под ,,съден"? За мен пък е адски важно приятелите ми да ми казват суровата истина в лицето, това е критика, но не и съдене. Ама, че възприятие.. Сега и моя коментар ли ще приемете за съдене? Не искам да нападам, но ми е много странно, аз явно често съм била от страната на ,, съдещия ", и затова разни приятелки са се отдръпнали от мен. Не съжалявам! Дори напротив, очаквам същото в замяна, понякога сме заслепени от чувства, емоции и тем подобни и имаме нужда от малко рационалност, сякаш сме в мъгла, а искаме да намерим правилния път. Е, ето тогава един верен приятел, идва и ти шляпва истината под носа, и колкото и да боли, ние усещаме, когато някой е прав. Обичам да казвам, че приятелите понякога са нашите ,,очи", точно когато не можем да видим всичко. Ситуацията отсрани е различна, може да бъде дадено по - обективно мнение. Затова, приятели като авторката са супер ценни, но отсрещната страна не умее да го оцени. Бих искала да добавя ,,Защо ми е приятел, който се съгласява с всичко, което кажа, щом сянката ми върши същата работа" ? Simple Smile

# 33
  • Мнения: 784
Ситуацията отстрани е различна и точно от тази гледна точка, моето мнение е, че нито един приятел/приятелка не може обективно да даде мнение за отношенията между двама, ако познава само едната страна и е един вид пристрастен. В крайна сметка живота за това си е наш, за да си носим отговорност за действията и решенията. Всеки приятел може да даде съвет без да се налага и както използвах “съди” отсрещния за решенията му, но това е гледната точка на приятеля нали? А дали е правилна? Никъде няма гаранция.
В моя случай съм адски доволна, че не съм взела под внимание мненията на приятели. Да изслушах ги, благодарих за мнението, предупреждението и какво ли още да го нарека. И пак си направих моето решение, за което и за секунда не съжалявам. Индивидуално е. За един едно е нормално, за друг не. Не бих позволила някой да ми се меси в решение, за кого ще се омъжа, а още по-малко бих послушала съвет по този въпрос. Въпрос на виждания L.D. Приемам мнението ви, уважавам го.

# 34
  • Мнения: 6 540
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
И моята най - добра прятелка от университета не ме покани нито на подписването на брака,нито на кръщенето на сина си,нито на сватбеното тържество...нито на моминското парти ....ето тогава рязбираш кои са ти истинските приятели.Години наред като сестри близки, а сега ..никакви( в последствие ме махна от Fb )!!!!

# 35
  • Мнения: 3 178
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
И моята най - добра прятелка от университета не ме покани нито на подписването на брака,нито на кръщенето на сина си,нито на сватбеното тържество...нито на моминското парти ....ето тогава рязбираш кои са ти истинските приятели.Години наред като сестри близки, а сега ..никакви( в последствие ме махна от Fb )!!!!

Зависи много какво е предизвикало това внезапно дръпване. Аз на много мои "приятелки" спрях да давам пари назаем. А познай дали са ми вече приятелки? Много мразя хора, които само за услуги ме търсят и за нищо друго. Едната също имаше сватба на която не ме покани, ама за пари и услуги да ме търси - там е на първа линия. Също я изтрих от фейсбук. Нямам какво да си казвам с нея повече.

# 36
  • Мнения: 2
Може би не съм се изразила правилно, извинявам се за което... Или Вие не ме разбрахте, а ме изкарахте завистлива. Не съм! Споделих гледната си точка с Вас не съм и го казвала на нея, защото много добре знам, че каквото и да и кажа тя надали би ме послушала, но се чудих дали според Вас моята гледна точка е обективна само това исках да разбера...
Другото което е почуствах се засегната от факта,че не ми споделила нищо за големия и ден мислех, че сме близки.
Не знам с какво провокирах такива негавивни нападки... Все едно аз друга работа си нямам и по "чуждите паници" се оглеждам не разбира се!

# 37
  • София
  • Мнения: 12 660
Нападките са проволирани точно от очакванията ти.
Гледната ти точка не е обективка. Възрастта на съпруга й явно не е негативен фактор за нея, а отношенията с майка й вероятно й допадат, щом не се противопоставя.
За несподелянето по отношение на сватбата е нормално. Малко жени познавам, които с удоволствие коментират с друг, освен бъдещия съпруг, подготовката за сватбата. Повечето искат сами да изпитат емоцията.

# 38
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Може би не съм се изразила правилно, извинявам се за което... Или Вие не ме разбрахте, а ме изкарахте завистлива. Не съм! Споделих гледната си точка с Вас не съм и го казвала на нея, защото много добре знам, че каквото и да и кажа тя надали би ме послушала, но се чудих дали според Вас моята гледна точка е обективна само това исках да разбера...
Другото което е почуствах се засегната от факта,че не ми споделила нищо за големия и ден мислех, че сме близки.
Не знам с какво провокирах такива негавивни нападки... Все едно аз друга работа си нямам и по "чуждите паници" се оглеждам не разбира се!

Тя си е избрала този човек, за да се ожени за него - и се е оженила. В първия си пост питаш можеш ли да направиш нещо или е късно - ами късно е, тя вече се е оженила. Ако ти е споделила за това си намерение, когато се е зараждало и те е попитала за съвет - да й кажеш, но тя явно не търси съвет от тебе и според мен няма смисъл да й го навираш.  Ако съм те разбрала правилно, си поканена само на сватбата - и при мене се случи нещо подобно с една моя приятелка, тя се омъжи, без да ме включи в подготовката, само ме покани на сватбата - аз дори не познавах кой знае колко мъжа й, виждала съм го 1-2 пъти. Но си дадох сметка, че те стават семейство и е нормално да са си най-важни, тя имаше и нейното семейство, към което е много привързана, така че го приех. Отдалечихме се с времето съвсем - тогава май ревнувах някакси, но сега, като минаха годините, всичко това ми се струва смешно. Друга моя приятелка обаче споделяше всичко с мене, от първата среща със сегашния си мъж до сватбата. И до ден-днешен сме много добри приятелка, те ни кумуваха на моята сватба. Хората са различни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт