Разведена с деца - шанс за нова връзка

  • 36 367
  • 658
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 17 407
На по колко стана тъчете и какво точно искате от (себе)подобни?

# 481
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ужас!Въпросния е на 34 и при мен беше подобно!Две деца искам,нямам време и т.н трябва да е по скоро.Когато ми каза че съм сложна с детето му казах да намери друга без дете,не искал.Нямам думи!
Как се справи емоционално и излезе от това положение?

Такива неща ти идват като тестове от съдбата, точно след големи раздяли. За да те тестват дали си си научила урока.
Не се ядосвай, такива лабилни по- добре да са далеч от теб, а ти следващия път преценявай по- задълбочено, правилен ли е или не и защо привличаш такъв тип мъже.

# 482
  • Мнения: 18 524
Човекът е честен и не те е залъгвал. По-добре ли ще е да да примамва, а после да почне някакъв тормоз? Забрави го и си гледай напред. Няма да свършат мъжете.

# 483
  • София
  • Мнения: 10 558
Аз след година връзка се оказах в ситуация "Искам дете, веднага!". И това след коректно обсъждане, че общи деца няма да имаме.
Сигурно не съм била влюбена, защото теглих една ма*на и толкова. Известно време ме беше яд, малко ми липсваше, но бързо ми мина.
Гледаш напред и без много компромиси. Все ще се появи правилният!

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 10:37 от Dicewithoutnumbers

# 484
  • София
  • Мнения: 19 221
На по колко стана тъчете и какво точно искате от (себе)подобни?
Като кажат "а", да кажат поне  "б и в". И да говорят направо, дори да не е особено лицеприятно. Ето, видях, че не децата са били проблем, а майка им Simple Smile Ами кажи го, няма да се гръмна от мъка.
Давам пример за празни приказки, не се жаля колко съм се минала, макар че имам известни основания.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 12:00 от Cuckoo

# 485
  • Мнения: 18 524
Аз си родих дете от новата връзка, ние имахме голямо желание и много се радваме, че ни се получи. Малко със закъснение, но така било писано. Но бяхме женени и ситуацията беше вече приета от всички наоколо. Аз затова винаги съветвам при нова връзка и дете и двамата да сте вече свободни от предишните си връзки (официално разведени или разделени). Иначе може да има усложнения...

# 486
  • Мнения: 449
Та чудя си се аз тия дни дали изобщо ще намеря някой… нещо не мога да се пречупя за нови запознанства, стари почти не са ми останали. Доста рядко излизам и с приятелка дори. Всичко е работа и вкъщи с децата, отговорности. Чудя се на жени, които са писали как 6 месеца след раздяла/развод вече имат връзки, как и къде ги намират, как намират време. Още повече след отношението, което съм получавала в брака си, едва ли не си мисля, че всички са такива. После от гледна точка на децата ми, как те биха и дали биха приели някой, предвид, че ще наближат една възраст, в която почти всички деца стават малко или много "трудни". И като за капак изреченията на бившия ми, как нямал търпение да си намеря някой, че да си вземе децата, да не дава издръжка, защото "няма да издържам някакъв пикльо" и т.н.

# 487
  • Мнения: 18 524
Теди, докато мислиш по този начин, то няма как да започнеш връзка, разбира се. Не е и задължително. Гледай ти да си добре.

# 488
  • Мнения: 449
Честно казано не знам, какво да мисля и да искам. Не знам горното дали ме прави реалист или песимист или там нещо си.... просто не виждам как и къде ще се случи. Пробвах, излизах, чрез запознанство от разни платформи и то след дългооо общуване преди това, за да се уверя, че не е някой психопат... Но направо отчайващи мъже срещнах, това беше малко след развода. След тия 2-3 срещи ми се отщя, от нова година насам не съм посмяла повече. И стигам до един момент, в който хем ми се иска някой до мен, но не в нас, някаква не знам каква връзка... дето ще се виждаме от дъжд на вятър май, защото аз на децата си нямам смелост да представя някой... После и БНД-то като разбере, там не ми се мисли за изпълненията.... и така. Объркана работа е моята.

Теди, докато мислиш по този начин, то няма как да започнеш връзка, разбира се. Не е и задължително. Гледай ти да си добре.


# 489
  • Мнения: 18 524
БНД не го оставяй да те владее. Защо си се развела, ако пак с него ще се съобразяваш...

# 490
  • Мнения: 17 407
Недей очаква да ти отворят врати, за да си редиш живота. Като те чета, по-добре да си седиш омъжена за него. Докато така го виждаш, всъщност нищо не виждаш.
Моя позната, лекар, на 60 години направи кардинални промени в живота си, макар осъдена от децата си, вече със свои семейства -  за кога ще живееш. С какво право се бъркат, дори не питам.
Аз много се извинявам, но за мен няма по-важно нещо от самата мен. Жертвите да си ги прави който ще.

# 491
  • Мнения: 449
Аз омъжена не съм вече от година и "слава Богу", просто му знам колко му е акъла и че би ми създавал проблеми, а не че заради него няма да тръгна да искам друг. Повече ме притесняват други неща, но явно не е достатъчно ясно, но няма и да пояснявам повече от това, което съм написала. А колкото до отварянето на врати.... не искам врати да ми отварят, но и звезди на 1ва среща да ми свалят, единия буквално на 1ва среща ми се обясни в любов, при все, че си видяхме за няма час, другия пък пи, че пи, при все че съм разказала, как това е една от основните причини да се разведа, а трятия пък не спря да говори за бившата си и колко я обича.... Та след три такива срещи някак ми се загуби желанието и как да кажа..... хем искам, хем не искам... защото сама ми е добре, но пък ми е самотно понякога.

Недей очаква да ти отворят врати, за да си редиш живота. Като те чета, по-добре да си седиш омъжена за него. Докато така го виждаш, всъщност нищо не виждаш.
Моя позната, лекар, на 60 години направи кардинални промени в живота си, макар осъдена от децата си, вече със свои семейства -  за кога ще живееш. С какво право се бъркат, дори не питам.
Аз много се извинявам, но за мен няма по-важно нещо от самата мен. Жертвите да си ги прави който ще.

# 492
  • Мнения: 17 407
Е, не е проблемът в мъжете, моля да ме извиниш. Работата е в искам или не искам.
Сега може да дойдат пак господа ергени или дами самотни да обяснят, че не е толкова просто.

# 493
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Не е нужно да се бърза.Отне ми 7 години да намеря точния човек за мен и моя син.Е, намерих го,когато най-малко очаквах и не търсех активно.Така че имай търпение,все ще се появи ТОЙ...

# 494
  • Мнения: 17 407
Отнело? С фенера ли го търси? Нещо положително сигурно би могла  да изцедиш от тези 7 години.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт