Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 60

  • 71 293
  • 772
  •   1
Отговори
# 330
  • софия
  • Мнения: 25 202
Зависи от качеството на ламината, зависи от навиците на домакинята. Аз съм с паркет в кухнеската част вече повече от 2 г. и няма разлика спрямо другата част.
Твърдо съм за обща настилка с по-високо качество, особено в малко помещение. Освен, ако нямаш някой майстор магьосник, който може да направи преход без лайстна.

# 331
  • Мнения: 39 048
Винаги съм била с ламинат- никога не е имало поразия.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 2
Ill


Снимката е от интернет, интересен корниз и начин на закачане на пердетата.
Може на някой да му е от полза, аз вече виждам едната детска стая с такъв прозорец.

Много ми харесва наистина, благодаря за чудесната идея! Blue Heart

# 333
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, обсъждали сме този начин на поставяне, особено е удачен при неправилна форма на прозорци.



# 334
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Много ми хареса как е поставено пердето на първата снимка на Дорис.

# 335
  • Мнения: 751
Вкъщи основно аз се разпореждам с цветовете. Децата ще избират между 3 предварително одобрени цвята. 😁 Просто няма да мога да се преодолея и да намажа с нещо, което ми боде очите.

Още помня майка си, която всеки път ме питаше какъв да е цветът в детската, аз винаги избирах някое наситено синьо или зелено, което тя слагаше на една стена, а другите стени боядисваше в светло жълто или прасковено. Цветове, които може да се видят в почти всеки български дом. 😄

Това е някакво лично наблюдение. Може да е всъщност някаква революция, протест срещу кафявото и кремавото на соца. В крайна сметка, за вкусовете не се спори.

Иначе в България си има много светлина. А и точно в скандинавските интериори, в датските, има много тъмни и наситени цветове. Там според мене хората не се страхуват от тях. Вместо това, за да им е по-светло, не слагат пердета или щори. Живеят на "голи" прозорци. 😋


# 336
  • тук и там
  • Мнения: 11 396
На малкото стаята ще е във тъмно синьо.(пак стена-две макс).Не ме плашат тъмните цветове..
Нещо такова.Харесват ми контрастите.
Скрит текст:
 



 
Иначе за другото дете-стаята си е нейна,тя трябва да си я харесва-за това и ще сложа този тюркоаз.То нейният “тюркоаз" обаче бие на зелено по-скоро,не на синьо  ..Иначе обичайният"тюркоаз ' е хубав и приятен цвят.

# 337
  • Мнения: 7 917
Що бе, "нейния" тюркоаз си е супер Thinking само го "успокой" малко... без допълнителни детайли в този цвят.
Например: бели мебели (може комбинация с дърво... или ефект "търкани"), по текстила малко "дзвъцки" в цвета на стената... (и до там!), кутии ратан или дърво, стол - каквото вкараш в текстила...
Или пък за контраст - червено, защо пък не!
Скрит текст:
Или пък "корал"
Скрит текст:
То дори и с "мента" е добре
Скрит текст:

Kaisia, като си следваш твоя здрав разум и на детето цветовите усещания - ще се получи Hands V

ПП: Стаята с тъмна стена със сигурност ще ти се получи по-лесно (особено, ако е момчешка), но пък тази с тюркоаза ти е предизвикателство и съм сигурна, че много ще й се радвате на финала Wink

# 338
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да споделя, много по-лесно е да се тонира цвят според зададени параметри, отколкото да търсиш после текстил. Затова изберете, пердета, диван, възглавница, килим и тогава според тях може да тонирате латекса.



Може едно от изброените, колкото да има какво да занесете при избор на цвят, защото е ужас с тези малки мострички за тониране! Обикновено мен ме изненадва какъв цвят съм избрала, като го видя на стената Grinning

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 11:27 от Doris

# 339
  • тук и там
  • Мнения: 11 396
Другата седмица ще влизат майстори за боядисването.Та първо ще боядисваме ,после ще се налага да напасваме останалото спрямо  цвета на стените.До края на март ще трябва да се нанесем, не е като да имаме време -имаме си срок да се изнесем от едната къща и да отидем в другата,който трябва да спазим. Сега майсторите щели да "финосват" ,и отгоре боя на водна основа..Напрегнато и трудно ще ми е предстоящите месеци, но е за хубаво(надявам се) все пак.
Благодаря на всички за коментарите ! Flowers HibiscusЩе снимам да се "похваля", когато успеем да направим домът си такъв-какъвто искаме ! Или поне някоя стая от къщата ! Smile няма да е много скоро сигурно,предвид поетапната смяна на мебели и нужните финанси за това.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Другата седмица ще влизат майстори за боядисването.Та първо ще боядисваме ,после ще се налага да напасваме останалото спрямо  цвета на стените.До края на март ще трябва да се нанесем, не е като да имаме време -имаме си срок да се изнесем от едната къща и да отидем в другата,който трябва да спазим. Сега майсторите щели да "финосват" ,и отгоре боя на водна основа..Напрегнато и трудно ще ми е предстоящите месеци, но е за хубаво(надявам се) все пак.
Благодаря на всички за коментарите ! Flowers HibiscusЩе снимам да се "похваля", когато успеем да направим домът си такъв-какъвто искаме ! Или поне някоя стая от къщата ! Smile няма да е много скоро сигурно,предвид поетапната смяна на мебели и нужните финанси за това.

Е щом латекса е тониран вече...
Но е добре да ви боядисат някакво парче картон или друго подходящо за мостра, като търсите текстила.

# 341
  • Мнения: 7 917
Ще снимаш поетапно тогава Hands V Успех при тези кратки срокове!

ПП: За търсещите пердета с обсъждания на последните страници цвят тюркоаз - от автобуса (не успях да снимам Sad) видях уникални млечно бели завеси със стилизирано нарисувани лалета в няколко цвята, единия - тюркоаз Broken Heart (магазина на гара Подуене, близо до автобусната спирка на 72, 305..., над пощенската станция)
Имаше още няколко с този цвят като основен или с елементи...

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 14:28 от peneva_a

# 342
  • Мнения: 13 172
Другата седмица ще влизат майстори за боядисването.
Колко грубо ви излиза боядисването?

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 20:59 от papi6

# 343
  • тук и там
  • Мнения: 11 396
Не знам как вървят цените във БГ.Не съм в течение.Hands V

# 344
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз да пусна една тюркоазена възглавница излезе във Vivre. Много яка, напомни ми периода, в който бохемският/етно стил ми беше на преден план. Всъщност винаги ми е харесвало насред индустриален интериор нещо такова пищно, многоцветно или една мандала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт