Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 53

  • 78 403
  • 747
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 441
Благодаря за подробните обяснения и за снимката Hug. Сега видях, че преди даже съм си го скрийншотнала Grinning. Ще го пробвам и аз Blush

# 526
  • Мнения: 367
Здравейте, искам да похваля фон-дьо тена на Римел ... С комбинирана кожа съм и преди него ползвах само СС крем. Търсех лек,но и покривен фон-дьо тена и това е точното попадение ... За моя приятна изненада се оказа и с леки блестящи частици.

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 4 659
Здравейте, искам да похваля фон-дьо тена на Римел ... С комбинирана кожа съм и преди него ползвах само СС крем. Търсех лек,но и покривен фон-дьо тена и това е точното попадение ... За моя приятна изненада се оказа и с леки блестящи частици.

Кой фон дьо тен на Римел, те имат няколко?

# 528
# 529
  • Мнения: 5 606

Сега се сетих да попитам някой ползва ли този продукт? Почиствате ли и очите (или около тях) с него?
Скрит текст:

Аз го ползвам отскоро - чистя всичко с него, като аз грима си го свалям под душа. Не дразни не люти, почиства доста добре всичко и кожата остава като намазана с крем след него. Аз съм със суха кожа и това много ми харесва, преди палзвах  вода-пяна за суха кожа на Елеа, но много ми се опъваше кожата след това, ако не я намажа веднага с крем или серум.

# 530
  • русе
  • Мнения: 414
Джаста Праста правилно ли разбрах,че масленото почистване помага за черните точки Thinking Кокосово или лавандулово масло подходящи ли са?И за мазна кожа ок ли е,не мазнее ли още повече след това?

# 531
  • Мнения: 440
Някой да знае матово червило горе долу такъв цвят от дрогерията, предложете някакво? Аз все взимам, но винаги с по розов подтон и не ми харесва и не ми...в търсене съм 😀

Maria5715, виж № 17 на Golden Rose Long Wearing LONGSTAY Liquid Matte Lipstick, а също така и 11, 13, 16 и след № 20 също имаше подобен цвят.

Golden Rose velvet matte също имат подобни цветове.

# 532
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Кокосовото не, с висок комедогенен индекс е и ще запуши порите

# 533
  • Мнения: 15 299
Джаста Праста правилно ли разбрах,че масленото почистване помага за черните точки Thinking Кокосово или лавандулово масло подходящи ли са?И за мазна кожа ок ли е,не мазнее ли още повече след това?
За маслено почистване е добре да се ползват течни базови масла. Кокосово, какаово и карите мисля, че не са подходящи. Те са доста тежки масла макар на определена температура да се втечняват. Особено кокосовото, което е с висок комедогенен индекс, както е писала Лорито преди мен.

Лавандуловото масло е етерично масло и категорично не става за маслено измиване.
Етеричните масла се разреждат с базови масла. Чисти се ползват много рядко и само локално.
Няколко капки лавандулово може да се разтворят в базово масло/аз съм ползвала бадемово за целта/ и пак трябва да се внимава с приложението му особено за лице. Аз в 100мл. бадемово съм сложила около 10 капки лавандулово и ползвам понякога за лицето, но капвам по капка две, не повече.

ПП Аз нямам черни точки слава богу, преди като млада и бях с мазна кожа имах тук таме, особено по носа и около него, но с възрастта кожата ми стана нормална към засушаваща и се махнаха омразните гадинки. Макар да оставиха една две по широки порички така за спомен. В темата за маслата съм чела, че масленото почистване доста помагало за изчистване на черните точки, но трябва постоянство. Миоки пише по темата доста полезно инфо.

ПП Да, доколкото ми е известно, за мазна кожа масленото почистване също е добро. Чела съм, че маслата имат свойството да регулират омазняването.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 09:23 от Джаста Праста

# 534
  • Мнения: 2 780
Добро утро !! :* Вчера експериментирах и в розовата ми вода(с розово масло), която е около 300мл, сложих 15-20мл бадемово масло. Почисти спиралата много нежно, сравнително бързо. Относно фдт на Риммел, и аз съм много доволна, ползвам го от месец и половина.

# 535
  • Мнения: 15 299
Ааа, Блонди, направила си си домашен двуфазен почистващ тоник. Супер. В темите преди време които изчетох беше много популярен. Само, че май момичетата тогава ползваха жожоба, но аз намирам, че бадемовото, което си използвала е изключително добро за целта.

# 536
  • Мнения: 2 780
Даа, страхотно е. Усеща се много подхранващо и в същото време не е тежко.  "Лошото" е, че бутилката на розовата вода не е прозрачна и не мога да преценя дали количеството е ок.
p.s. Сега загледах състава на прословутия take the day off почистващ балсам на Clinique. Единственото добро е маслото от шафран (то е и единственото в състава) !?! Има и витамин Е, но на едно от последните места...Мисля, че с кокосово масло+от гроздови семки+ oт жожоба, може да се направи много по-добър почистващ балсам от този на Clinique.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 10:50 от blondyberry

# 537
  • Мнения: 27
Доволна съм от нощните кремове на Avon. Тя са евтини и са ефикасни.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Доволна съм от нощните кремове на Avon. Тя са евтини и са ефикасни.
Може ли линк от кои си доволна?Аз харесвам Миракъл глоу на Ейвън и Оптималс за суха кожа на Орифлейм.

# 539
  • Мнения: 1 091
Ще ми препоръчате ли BB ,CC или DD крем с блестящи частици?
Ще съм благодарна! Hug

Общи условия

Активация на акаунт