Гласуване за Книга на 2018 година

  • 5 502
  • 35
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От темата за номинации: Номинации за книга на 2018 г. напред с 4 и повече точки се класираха следните книги:

Ние срещу всички   Фредрик Бакман   7
Бьорнстад   Фредрик Бакман   6
Крадецът на книги   Маркъс Зюсак   5
Невероятните приключения на Кавалиър и Клей   Майкъл Шейбон   5
Ние, удавниците   Карстен Йенсен   5
Разказът на прислужницата   Маргарет Атууд   5
Трилогия Бастан   Долорес Редондо   5
Вратата   Магда Сабо   4
Дете 44   Том Роб Смит   4
Зулейха отваря очи   Гузел Яхина   4
Лабиринтът на духовете   К. Р. Сафон   4
Поредицата за Себастиан Бергман   Юрт & Русенфелт   4
Сол при солта   Рута Сепетис   4
Хала   Нейтън Хил   4
Хилядa сияйни слънца   Халед Хосейни   4
Човек на име Уве   Фредрик Бакман   4


Имаме право на три гласа.
Сега при гласуването отпада условието да сме чели книгата през изминаващата година.
Да изберем най-интересната книга, която някои са чели през 2018 година.

# 1
  • Мнения: 3 494
"Бьорнстад" - Фредрик Бакман;
"Лабиринтът на духовете"  - Карлос Руис Сафон;
Поредицата за Себастиан Бергман  - Юрт & Русенфелт.
П.П. Забравих, че тук се гласува в анкета. Simple Smile
За мен е голяма изненада, че гласувам за Бакман. Но книжната ми година не беше особено силна и "Бьорнстад" беше почти без конкуренция.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 22:14 от System Error

# 2
  • Мнения: 5 899
Ако решим да определим най-четен автор, според тази класация, Бакман е без конкуренция.

# 3
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Дадох своя глас за "Крадецът на книги" и съм щастлива, че и моя номинация е сред фаворитите във финалната анкета. Simple Smile Подкрепих и "Разказът на прислужницата", защото харесвам филмовата поредица. И най-важното: набелязах книги, които да прочета през настоящата 2019!
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 899
И аз си набелязах книги за четене. И според мен това е най-ценното в номинациите и гласуването за книга на годината.
Моят глас отиде за "Хиляда сияйни слънца" и "Крадецът на книги" Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако имаше как, щях да гласувам три пъти за "Ние, удавниците". 

# 6
  • Мнения: 6 379
Гласувах:
"Зулейха отваря очи", четох я тази година и много ми хареса.
"Крадецът на книги" и "Хиляди сияйни слънца"-две много любими мои книги.
Не бих гласувала за книгите на Бакман, като за книги на годината, иначе, да, чела съм и съм харесала някои от тях.
Набелязах си и аз книги за четене.

# 7
  • Мнения: 10 685
Гласувах за Бастан, ЮиР и Зулейха.

# 8
  • Мнения: 4 690
Тази година изпуснах номинирането и се нареждам на готово за гласуване 😊
Сякаш слаби ми се виждат финалистите, няма нещо ново, изявено, което да ме е впечатлило и затова гласувам за "Хиляди сияйни слънца", книга чието въздействие  не съм забравила и след години.

Забелязах, че "Сол при солта" е пропусната в анкетата.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Забелязах, че "Сол при солта" е пропусната в анкетата.
Благодаря, пропуснала съм я неволно. Помолих мод да я добави.

Още се чудя дали да гласувам. Чела съм само три от класираните книги и само една от тях ми харесва. Ще помисля.

# 10
  • Мнения: 5 899
Какъв би бил резултатът, ако си дадем 2-3 месеца, за да прочетем ако не всички, то поне повечето от номинираните книги и тогава да гласуваме. Аз съм чела 4 от тях. Набелязах си други.

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 307
И от мен три гласа за Ние, удавниците! Убедена съм, че ако повече от пишещите тук я бяха чели, резултатът нямаше да е този, който се очертава. Бакман нищо не струва пред този автор.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 004
Какъв би бил резултатът, ако си дадем 2-3 месеца, за да прочетем ако не всички, то поне повечето от номинираните книги и тогава да гласуваме. Аз съм чела 4 от тях. Набелязах си други.


Едва ли резултатът би бил по-различен. Аз примерно съм чела само две книги на Бакман и са ми директно за малинките. Не бих си причинила друга книга от същия автор и в същия стил.

# 13
  • Мнения: 5 899
На какво основание може да сте толкова сигурна? При положение, че са останали двадесетина книги с най-много точки, а коя от нас колко от тях е прочела, не се знае. Само аз и една друга съфорумка казахме колко сме прочели.
А за Бакман сте се изсилили. Но всеки има различни предпочитания и вкус.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
W, аз и много други ползваме двете теми за номинации и гласуването за да си набележим книги за четене. От тази класация си набелязваме книги, четем ги през годината и ако са наистина много добри, то те ще влязат в следващата класация. Ето Хосейни, Зюсак и още доста други автори с книги от преди много години, все още излизат на гласуване почти всяка година.
Така че не е проблем, сега като не ги познаваме, ще се запознаем с първенците и догодина може да ги предложим.

Общи условия

Активация на акаунт