Февруарската дружинка става на една годинка

  • 54 716
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Питам ви понеже мъжа ми каза, че прекалявам с вглеждането на чистотата. Аз пускам прахосмукачка всеки ден, мия през ден- два, прах бърша всеки ден. И понеже чистенето ми отнема поне 40 минути, а предпочитам това време да го прекарваме заедно, и вчера си взех една четка, която се сгъва през средата и вече вечер като заспи, ще минавам навсякъде, хем ще обира боклуците от земята, хем ще мие.

# 526
  • Мнения: 173
Питам ви понеже мъжа ми каза, че прекалявам с вглеждането на чистотата. Аз пускам прахосмукачка всеки ден, мия през ден- два, прах бърша всеки ден. И понеже чистенето ми отнема поне 40 минути, а предпочитам това време да го прекарваме заедно, и вчера си взех една четка, която се сгъва през средата и вече вечер като заспи, ще минавам навсякъде, хем ще обира боклуците от земята, хем ще мие.
Ves, може ли да споделиш снимка на тази помощница. Аз съм с прахосмукачка и парочистачка всеки ден, в хола и кухнята, правя го когато спи и за фон къкри манджиджката и за обяд....пълна идилия. Като се събуди се чудя кое по-напред да изключвам.

# 527
  • Мнения: 6 215
Чистех всеки ден първия му месец,после осъзнах че е излишно и чистя веднъж в седмицата като са навънка с баща му на разходка.Откакто пълзи и ходи е абсурд да чистя с него в стаята.Мия си с медикс,белина не съм ползвала никога.По земята няма храна и боклуци,защото се храним на плота,малкия на столчето и при нужда чистя след хранене.Всеки ден по час да губя в чистене ми се струва прекалено.Не съм взимала кухня или готови пюрета никога,готвех му,вече яде нашата храна без някой неща и си пие АМ и вода когато иска.

# 528
  • Мнения: X
Това е мопа, взех го от един магазин за домашни потреби, 14 лв. беше, като това зеленото, което почиства, може да се маха и да се слага ново.
 

# 529
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Такаааа, вече си имаме ограда на стълбите, а малкия стана ваденка за оградата. Досега нямаше никакъв интерес към стълбите, в общи линии два/три пъти да се е насочвал сам към тях, а сега е като магнит за металната решетка. Увисва си на нея и стои по 10-15 Мин.
Как да го " пренасоча " на другаде? Или да го оставя да й се наслаждава докато му писне.... Sad?

# 530
  • Мнения: 299
От днес вече и аз съм.с едногодишно диване! Имахме.прекрасен рожден ден! Предиобед събрахме бебетата, с които сме всеки ден в парка - три деца, ядохме торта и соленки, децата поиграха, измориха се. Следобед като се наспа дойдоха всички роднини - слава богу здрави, и се получи една следобедна закуска заедно с цялата рода. Много съм доволна че не предпочетох вечеря, защото той беше през цялото време с нас, не беше крив, а игра и се радваше на хората, подаръците, балоните.
А сутринта ни започна с нова думичка- ДЕН. Явно защото всичкш постоянно му повтаряхме как ще имарожден ден, ще духа свещичка. Не показва на колко ще стане, но пък, като иска, вече казва ДЕН
🤣🤣

# 531
  • Мнения: 2 361
Браво за прекрасния празник!Нека малкият сладур бъде здрав,весел и щастлив! HugHug

Hamsti,видях,че си пуснала тема.Не изписаха ли нещо след като има температура вече толкова дни и са установили,че е вирус?При нас също започна с температура, пи противогрипно 5 дни и се оправи.Не се стигна до антибиотик.Успех и дано бързо оздравее! Hug

# 532
  • Мнения: 353
CharlotteN, честит Рожденик! Да е здрав, весел и игрив.

# 533
  • София, България
  • Мнения: 456
Такаааа, вече си имаме ограда на стълбите, а малкия стана ваденка за оградата. Досега нямаше никакъв интерес към стълбите, в общи линии два/три пъти да се е насочвал сам към тях, а сега е като магнит за металната решетка. Увисва си на нея и стои по 10-15 Мин.
Как да го " пренасоча " на другаде? Или да го оставя да й се наслаждава докато му писне.... Sad?
Благодаря,че споделяш,нали и ние сме със стълби и се чудим как да ги преградим... Аз бих го оставила да си виси и да разглежда под надзор,все в един момент ще му писне.

# 534
  • Мнения: 1 418
Да ви е здравичко и засмяно момченцето!Чудесно е че сте събрали хубави спомени от важния ден.
За сега сме само на Нурофен през 6 ч.Утре ще пуснем кръв, ако успея да събера и урина.После ще дам резултатите  на педиатъра.
Обаче яде много малки един банан  , мандарина и малко краставица.Вода зарлем изпи 1 чаша,  сок няколко глътки. Често иска кърма и преглъща шумно.Дали й е достатъчно, като течност?
Хубава четка за пода,  аз чиста с обикновен парцал с косми.Преди имах от онези с несваляща се гъба.
Точно за пестенето на време искам много робот.Тук препоръчахте сузука и ми хареса моделът.После оланирам и съдомиялна.Сега с болното дете 2 дни не бях мила чиниите. Днес търках 30 мин. ..

# 535
  • Мнения: 366
hamsti - като е болна е нормално да няма апетит. Давай да суче по на често и когато поиска. Откъм набавяне на течности би трябвало да е достатъчно, особено ако пишка нормално.

# 536
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Относно чистенето ,понякога пускам прахосмукачка всеки ден,пода не винаги с моп успявам да мина.Използвам едни влажни кърпи за под най-често и много ми помагат .
При нас проблема е,че не мога да пусна прахосмукачката и бебка да е в стаята. Само като я види и започва да плаче. И затова аз също мислех за робот,но незнам доколко са ефективни.

# 537
  • Мнения: 416
Честит рожденник! Да е здрав и да ви радва!
hamsti скорошно оздравяване!

Може ли да помоля за снимка на свещичките Нурофен? Скоро мъжът ми ще пътува до Германия и искам да му поръчам да купи.

Аз имам робот, но не може да ми замени чистенето с истинската прахосмукачка. Има дни, в който чистим и двамата. Виж за игра е супер. Само да го види дребосъкът и го е подгонил. За това го пускам, когато сме навън.
До скоро го носех в раница, докато чистех, тъй като плачеше. От няколко дни го настанявам в количката и го разхождам след мен от стая в стая докато чистя. Картинка сме.

# 538
  • Мнения: 3 998
Честит да е рожденика,здрав и много палав да е!
Аз съм доволна от робота,само той чисти не мета и не пускам другата прахосмукачка. Има допълнителна четка,която обира косми от килима и е ок. Пускам я през ден.

# 539
  • Мнения: 610
Честито на рожденика.  Много здраве и щастие 🎁🎈🎂.   Hamsti  изключила ли си да е розеола.  Аз не бях я чувала , но като прочетох в другата тема и ми светна , че преди месец , когато малкия имаше температура е било точно това. Имаше температура три дни , аз давах парасетамол и ибупрофен.  Той също на няколко пъти повърна парасетамола. Като му спадна температурата и се изприщи по лицето и аз веднага обвиних Джонсън , че бях го мазала и с репелент,  заради комарите , но не е бил от него явно. Така че , ако утре температурата  спадне най - вероятно ще е тази розеола.  Бързо оздравяване ви желая.

Общи условия

Активация на акаунт