На море в Гърция 2019 - I

  • 78 152
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 687
Да,моля за автентични,синьото толкова синьо ли е най ме вълнува Simple Smile видях - има екскурзии!!! Много се надъхах Sunglasses

# 286
  • София
  • Мнения: 18 685


Ето лична снимка.

# 287
  • София
  • Мнения: 15 216
Да,моля за автентични,синьото толкова синьо ли е най ме вълнува Simple Smile
Толкова е синьо. Даже снимките не могат да го уловят.

# 288
  • Мнения: 10 993
Четка за и на мен ми е цел

# 289
  • Мнения: 6
Здравейте!
Какво мислите за Санторини?
Някой ходил ли е? Кави са ви впечатленията?
Ние мислим да сме там това лято.

# 290
  • Мнения: 11 063
Впечатленията ни са чудесни, само че аз лично не бих отишла на Санторини през лятото Simple Smile

# 291
  • Мнения: 10 993
Кога е подходящо да се ходи на Санторини?

# 292
  • Мнения: 11 063
Островът буквално се задъхва под наплива от туристи, не само оставащи за нощувки, но и от круизните кораби (а не е чак толкова голям). На око бих преценила, че от юни до средата на септември, което е обичайният летен туристически сезон, не е най-подходящо. Общо взето, април-май и краят на септември-октомври ми се вижда най-добре и от гледна точка на метеорологичните условия. Аз съм била в края на май, но преди 11 години, когато имаше по-малко хора. Сега ако трябва да избирам, бих отишла и по-рано.
По отношение на плажовете на Санторини: има такива и хората ги ползват, но на мен лично не ми харесват и смятам, че има далеч по-заслужаващи си места за плажна почивка в Гърция. Санторини е за наслаждение от гледки, архитектура и история, в този смисъл много жега даже пречи.

Има във форума и отделна тема за Санторини, по-активна по времето, когато това не беше толкова леснодостъпна и популярна дестинация от България. Но още са актуални доста от писаните неща Simple Smile

# 293
  • София
  • Мнения: 2 846
Препоръчвам това място на Лефкада - в Нидри или по - точно в Перигиали, но те са сляти - Studios Katerina. Останахме много доволни, съвсем наблизо, буквално зад ъгъла е и таверната, в която се хранихме почти през цялото време Анна - Мария - великолепна храна и обслужване, след това си се разхождахме вечер в Нидри. Много ни хареса Лефкада и със сигурност ще се върнем отново, бяхме края на май 2018.

# 294
  • Мнения: 288
Здравейте, със сигурност е коментирано, но не мога да намеря къде!
Мисля за море в Закинтос - септември, но не мога да видя някъде дали има полети / сама да запазя билети/? Попадам само на организирани почивки с чартърен полет?
Като цяло бихте ли ми помогнали и за хотел - не държа да е 4*, просто да е добра локацията и да има закуска и вечеря/ с дете на 1.6 месеца ще сме:. /

# 295
  • Мнения: 11 063
Eто и темата с повече информация за Закинтос, от България единствените директни полети са чартърите на туристическите агенции. Могат да се купят и без настаняване, но не излиза особено евтино. Повечето тук сме ходили с кола.  
https://www.bg-mamma.com/?topic=897399

# 296
  • Мнения: 18
Параход, вчера помолих теб и останалите за препоръка за хотел на Лефкада. Наистина прочетох много неща, разгледах много места и съвсем се обърках. Наистина ли никой не може да ми препоръча хотел на брега на хубав пясъчен плаж в Лефкада. Или да се отказвам накрая след толкова усилия ? Приемам и препоръки за друг остров, но да не е от най-далечните. Ходили сме само на Тасос. Предварително благодаря на всяка от вас, която може да помогне.

Helene Fischer, благодаря за препоръката, но предпочитаме да виждаме морето от терасата.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 11:50 от Романтична

# 297
  • Мнения: 11 063
Романтична,
не мога да препоръчвам нашето настаняване в Лефкада, не съм доволна. Не отговаря и на изискването за пясъчен плаж (беше в околностите на столицата, там пясъчен плаж има всъщност, но е див, изключително ветровит и напълно неизползваем). Видях, че някои други момичета са се включили с препоръка, но не съвсем по темата - в Нидри и изобщо на изток брегът е каменист, няма пясък.
На Лефкада пясъчните плажове са кът. С компромис може да се каже, че такива са Василики и Катизма. Първото си е развито селище и има много възможности за настаняване, а около второто са откъслечни хотелчета и заведения - плажна инфраструктура, но все пак и там има варианти.
Агиос Никитас също е симпатично селце с приятно плажче, което обаче се препълва. Колите се паркират извън центъра.

# 298
  • София
  • Мнения: 285
На Лефкада са малко пясъчните плажове. Ние сме отсядали тук https://roudabay.gr/, на самия плаж е, но е с малки камъчета.

# 299
  • Мнения: 18
Романтична,
не мога да препоръчвам нашето настаняване в Лефкада, не съм доволна. Не отговаря и на изискването за пясъчен плаж (беше в околностите на столицата, там пясъчен плаж има всъщност, но е див, изключително ветровит и напълно неизползваем). Видях, че някои други момичета са се включили с препоръка, но не съвсем по темата - в Нидри и изобщо на изток брегът е каменист, няма пясък.
На Лефкада пясъчните плажове са кът. С компромис може да се каже, че такива са Василики и Катизма. Първото си е развито селище и има много възможности за настаняване, а около второто са откъслечни хотелчета и заведения - плажна инфраструктура, но все пак и там има варианти.
Агиос Никитас също е симпатично селце с приятно плажче, което обаче се препълва. Колите се паркират извън центъра.
Много благодаря, Параход!  А някакви препоръки за остров Корфу?

Общи условия

Активация на акаунт