На море в Гърция 2019 - I

  • 78 205
  • 760
  •   1
Отговори
# 345
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Не схванах, че става въпрос за извън сезона . Вурла определено не е ок в такъв случай, тя беше умряла и в началото на юни.

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Хубав е, плитък и пясъчен.
Това градче ли е  ? Има ли къде да се хапва ? Нищо не ми говори това име Blush

Авдира е градчето, чийто плаж се води това. Също и Миродато. Вилна зона е, активно посещавана от  смолянци, кърджалии, даже и без нощувка. Относно заведения нямам актуално инфо, не може да няма обаче.

аз съм отсядала тук https://www.facebook.com/Afroditi-Appartments-to-LET-AT-Avdira-X … 1419749654970187/

има къде да се хапва на доста места в селцето и не е скъпо
На плажа също има Таверна
Хубаво място е
Като ни доскучее отскачаме вечер до Ксанти за разходка и вечеря

# 347
  • Мнения: 171
Благодаря, аз сега на по-широка карта видях, че е по-навътре това градче. Защото през телефона като гледах ми се стори , че е крайбрежно.
Така че, това решава въпроса. Явно ще си останем с Волос като междинна нощувка.
Поне е по-голямо и има кръчми и хотели.
Благодаря ви момичета:hibiscus:Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 348
  • Мнения: 1 825
Момичета,  какво ще кажете за Ламиа? Става ли за 1 нощувка през март? Чудя се във Волос ли да спим или в Ламиа на път за Пелопонес?
Във Волос сме били и затова търся друго приятно градче по пътя. С кръчми и хотели, че сме 7 души.
По - добре във Волос да спите. В Ламия няма нищо интересно, ще умрете от скука!

# 349
  • Мнения: 194
Привет момичета! Да ви разпитам за пътя до Пелопонес ...до Селиница Мишелин чертае пътя  през Коринт като ми дава 12 часа.. реално ли е или е по- дълго пътуването? А добър ли е пътя,има ли много завои?
 И другия ми въпрос е някой карал ли е без нощувка и колко тежко е това?  Плануваме тръгване от София към 2-3 часа сутринта, за да използваме по-малкото движение през нощта...ако 12 часа е  реално дадено време то с няколко спирания и почивки би трябвало към 5 след обяд да сме там.

# 350
  • Мнения: 5 776
От Кулата до Триполи аз го взимам за около 8ч с някоя и друга почивка набързо, само магистрала е. После хващам стария път за Спарти, че през магистралата хем е повече като разстояние, хем има още няколко тол такси и не виждам смисъл, Триполи-Гитио е още около час да кажем., има си чат пат завои, нищо страшно, но е сравнително широк в по-голямата си част и в добро състояние. Минавам го доста често като маршрут.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 14:27 от Мαрия

# 351
  • Мнения: 18 442
ММ мина София-Атина да ни вземе с децата от летището и после продължихме към Каламата. Тръгна в 11 вечерта, стигнахме към 13. Доста беше уморен, но като цяло е свикнал да шофира през нощта. Според мен зависи от шофьора, не е за всеки. Аз не бих могла да го направя. На мен ми се приспива или започват да ми се привиждат някакви неща няма и час, след като започна да шофирам по тъмно.

# 352
  • Мнения: 11 078
Толкова е. Не го минаваме без междинна нощувка обаче. По-голямата част от пътя е магистрала, подготви се за голямо изваждане за толове.
Мария, тя няма защо да ходи в Скала, след Спарта право на юг към Гитио. Аз съм много доволна от новата отсечка от магистралата, може би защото когато я минавахме, не бяха пуснали тол кабинките още и я минахме безплатно, бяхме и почти единствена кола Simple Smile

# 353
  • Мнения: 5 776
Да, да, усетих се аз и го поправих, по навик си продължих натам Grinning

Параход, последно когато минах през новата отсечка имаше две тол такси на Триполи-Каламата и две на самата отсечка. Плюс 20км отгоре, което означава, че стигаш по същото време. Та затова се отказах от нея. Иначе вече не се налага изобщо да се влиза в Спарти, което си е облекчение, има околовръстно от миналата година.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 16:50 от Мαрия

# 354
  • Мнения: 11 078
Е, твоето е информация от първа ръка, едва ли някой го минава по-често и има по-добра представа, ний сме тука аматьори Simple Smile
Аз също не си спомням стария път към Гитио като особено лош, виж след Скала към Монемвасия и надолу към вас е безкрайна досада пътуването, всеки път много дълго ми се види.

# 355
  • sofia
  • Мнения: 58
Търсих в темата назад, но почти не намерих отговори на въпросите, които ме вълнуват. За първи път ще почиваме септември месец в Гърция - Метаморфози. Бихте ли дали отзиви какъв е плажът на Метаморфози? Мажете ли да препоръчате читави заведения за хранене и какви цени да очакваме? Благодаря.

# 356
  • Мнения: 194
Благодаря за изчерпателната информация Параход,Мария и wild poppy! Ще го мисля още с нощувката, но и без нея не ми звучи немислимо щом пътя е магистрали и няма тежки завои...

# 357
  • Мнения: 348
Искам да попитам тези мами които са обикаляли много по крайбрежието на Северна Гърция - Александруполис, Фанари или Аспровалта, кое бихте предпочели за почивка? Кой плаж бихте препоръчали в този район? Благодаря.

# 358
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета. Предстой да запазя вила в гърция с други семейства. Интерисува ме дали някой е правил резервация през този сайт https://www.halkidikivillas.com/. Притеснявам се да не се окажем след няколко месеца в гърция без резервация. И някой правил ли е резервация за гърция през арендо. Благодаря

# 359
  • Мнения: 1
Здравейте, от дълго време чета темата и не веднъж е била полезна за организацията на почивката на нашето семейство. Сега отново имам нужда от помощ- интересуват ме студио или каравана на брега или в близост, някъде на Халкидики,които да можем да наемем за целия сезон на прилична сума. Ако не е и много населено - това е мястото. Благодаря отново за съдействието.

Общи условия

Активация на акаунт