Кой какво сервира вчера?Кой какво ще готви днес?

  • 44 494
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 726
Merelenda,как се прави Капсалон кебап,може ли да споделиш?

Скрит текст:
Ето рецептата: Капсалон кебап
Снощи го направих направо в тавата, вместо във формички. Изпържих 1,5 кг картофи, 1,2 кг месо, 200 г кашкавал при запичане, вместо Гауда,, 2/3 айсберг салата накъсах, 1 краставица и лилав лук. Сосъс с 400 г кисело мляко и около 100 г майонеза. Това за 5 човека и останаха може би 2 порции от тавата.
В тава слагам изпържените картофи поръсени със сол, отгоре изпърженото месо на хапки, подправено в случая само със сол и черен пипер, поръсвам с половината млечно майонезен сос, отгоре кашкавал и запичам за кратко. Да не се запече кашкавалът, а да се разтопи. Вади се, веднага се поръсва с нарязаната салата, отгоре с останалия млечно-майонезен сос и се сервира.
Носи и на малко чили сос, но го слагам отделно, че не всеки обича.

# 211
  • Мнения: 11 982
Закуската бе принцеси с кашкавал и прясно мляко с какао за дребното. Обяд всеки се спасява поединично, малкия е обядвал при баба си- супа от телешко месо и салата руска, изпросил си е и един шоколад Whistling, предимството да си изтърсака в рода. Вечеря- султан кебап с пилешко месо, салата от ряпа и моркови.
За утре- пак купени банички от Била, подготвила съм и скумрия с домати и лук на фурна да изпека. Плодовете са киви, банани. Утре само една картофена супа ще приготвя след работа, имам домашен бульон от кокошка. И една тиква ми се мота из кухнята, може да отиде при свеки за тиквеник.  

# 212
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Вчера: пилешко със сметана и ананас и пица с шунка, кашаквал, гъби, бекон, кисели краставички и чедър
Днес
Закуска: мекици и принцеси
Вечеря: салата айбсерг, пушена сьомга, авокадо и чери-домати, телешко варено и питки

# 213
  • София
  • Мнения: 2 298
За днес:
Закуска не правя през работни дни, детето излиза рано на училище и в 10 хапва нещо от пекарната до училището, ние се спасяваме на път за работа, или караме само на кафе
Обяд - дояжане на вчерашната лазаня
Вечеря - топла питка със сирене и шарена сол, червена леща с много праз лук
Утре:
Обяд - патешка супа
Вечеря - ще поръчваме суши, винце и торта за десерт

# 214
  • Мнения: 1 914
Вчера - мекици за закуска, обяд - пиле с ориз, салата спанак с чери домати и кашкавал, вечеря - планиран кашкавал, лютеница.
Днес - филийки с мед и масло за закуска, обяд навън, вечеря - яйца на очи, салата гуакамоле.

# 215
  • Мнения: 2 417
Кюфтета на фурна с доматен сос,царевица с пармезан и ягоди с кисело мляко.

# 216
  • Мнения: 1 314
Кюфтета на фурна с доматен сос

Открадвам идеята за довечера  Heart Eyes

Тази сутрин набързо в тиган: чушки, яйца, сирене, домат
Вчера: гювеч, салата домат с лук и гъбена супа 

# 217
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Снощи направих gelin чорбасъ - супа от червена леща и туршия. За довечера пиле с картофи на фурна и таратор.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 832
Вчера пушено месо с яйца, печени червени чушки и домати, салата айсберг и домати. Остана ми от месото ще го направя с картофи и замразен микс и същата салата.

# 219
  • Мнения: 4 859
Закуска-макарони със сирене,масло и захар,чай
Обяд-капсалон кебап на Merelenda,направих порции с обезкостено пилешко бутче и свински врат,запекох с листчета топено сирене за сандвич и соса ми беше чеснов+чили в него-страааашно вкусно Heart Eyes
Вечеря-миш маш на фурна със заливка,винен кебап с телешко+варен ориз с масло,шопска салата

И малко смешно-кебапа го направих в същите алуминиеви форми,,като на Merelenda,че имам отдавна,пък не ги използвам,отгоре сложих обилно салата и сос и не личи има ли нещо друго,мъжо се прибира за обяд от работа,поглежда и пита-станало ли е нещо,добре ли си-казвам всичко е ок,той пита-е защо само салата,сърдиш ли ми се  Joy hahaha
Много се хареса,често ще го правим,благодарности  bouquet

# 220
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Закуска: овесена каша с прясно мляко и мед
Обяд: от питките вчера бургери със свинска кайма, чедър, айсберг, чери доматчета, сладко чили и сос BBQ
Вечеря: ориз с гъби и крила на фурна

# 221
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Палачинки с мед и орехи
Спаначена супа
Свински пържоли с гъби и картофи на фурна

# 222
  • Мнения: 11 726
Скрит текст:
И малко смешно-кебапа го направих в същите алуминиеви форми,,като на Merelenda,че имам отдавна,пък не ги използвам,отгоре сложих обилно салата и сос и не личи има ли нещо друго,мъжо се прибира за обяд от работа,поглежда и пита-станало ли е нещо,добре ли си-казвам всичко е ок,той пита-е защо само салата,сърдиш ли ми се  Joy hahaha
Много се хареса,често ще го правим,благодарности  bouquet
Скрит текст:
Сходно се получи и у нас. А и всеки който го види на снимка, мисли че е само салата. Smile

Пълнени катми с пилешко, кисели краставички, пушен кашкавал и млечно-майонезен сос, запечени с кашкавал.
Айсберг салата с домати и същия сос. Печена тиква.

# 223
  • Мнения: 11 982
Утре за закуска принцеси с кайма, обяд детето при баба отново, а вечерта ще се дояжда каквото има, само за салата съм приготвила червена зелка с моркови и много целина.

# 224
  • Мнения: 99
Днес вечеряхме броколи със сметана и 3 сирена и пилешки пържолки

Общи условия

Активация на акаунт