Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 430
  • 756
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 475
И аз не се дразня, че яде еди какво си. Нормално е, дете е, все някога ще започне със сладоледите, бонбоните, шоколадите и прочие. Но, ако е от тях е най-хубавото, ако аз го дам е лошо. Глезят я и и позволяват абсолютно всичко, непрекъснато я гушкат, както си ядеше сама, сега я хранят пред телевизора и ми се обяснява как като се приберем и аз трябва да я храня. От както се е родила, все аз правя нещата не както трябва и минсе дава акъл за всичко. Малкото изобщо не я отразяват. И съответни за всяко нещо съм крива и не правя каквото се очаква. Заканила съм се повече като се прибираме да не идвам у тях, ама ММ нали е маминка и е стиснат, ще имам отпор.

# 406
  • MT
  • Мнения: 538
Момичета, да се похваля... намерихме апартамент най-сетне! Цената сносна за наем, че дори с вътрешен двор и ПРОСТИР!!!! Не мога още да повярвам, че ще дадем депозит и се местим Юли.
От утре започвам да опаковам багажа бавно. ММ вече подреди по-тежките работи днес. Аз също ще трябва да правя голямо разичстване утре. Имам достатъчно неща, които не са ми потребни, пък аз съм много сантиментална, но ще раздавам, продавам или хвърлям - няма как. Вчера директно си дарих книгите на едно младо момиче. Аз вече нямам толкова време да ги чета, а скоро ще трябва да набавя детски книжки така или иначе, ще имам библиотека пак. Grinning
Чакам с нетърпение и следващия преглед (на 19-ти). Усещам, че малката е пораснала много от последния път и нямам търпение да я видя.

Започнахме да имаме трудности да спим заедно с бебка. ММ вечер и пее една дъъъъъълга италианска песен за една диня и тя подскача като луда и не спира почти час. А това е единственото време(вечерта), в което може да се наслади пълноценно на прекрасното чувство на движение на малкото човече и да се занимава да и говори или пее.
Интересно ми е вашите бебчета, така ли правеха на познати звуци и гласове? Аз и чета кратки разкази и басни на глас, обикновено потупва с ръчички или крачета, и после си спира. Пък с тази песен полудява и се върти като пумпал - не мога да разбера дали е от песента или вече знае кой е ММ. Grinning Може и да е свикнала с моя глас просто - никаква идея, но ми е любопитно при вас как беше?

А да, и вече прякора и от Пупа/Пупоята ( "мила/скъпа"), стана на Кокомера (динята от тази изключително дълга песен - https://www.youtube.com/watch?v=DlsbJ-wWE_I )... Sweat Smile

# 407
  • Мнения: 197
Първо честито за жилището, Лия Венециано! Много се радвам, че сте намерили нещо толкова хубаво.
И аз правих една голяма чистка наскоро и усещам, че ще има още една голяяяямааа догодина преди да се преместим.
Аз предполагам, че бебчето реагира и от двете: и песенна й харесва и познава гласа на татко си. Hug
Аз обичам.класическа музика и слушах много през бременността, помагаше ми да се отпусна вечер.Моят Мин Хо си беше харесал  "Валс на цветята" но Чайковски. Grinning  Пусках му го и като имаше колики и спираше да плаче и си слушаше.    Разбира се не сме били само на класическа музика. Миновата мама мяташе бременно дупе в ритъма на ламбада Joy
Иначе нашата песен е "Прошепнати мечти" на Камелия Тодорова.
Като беше много мъничък го гушках и танцувахме често, и сега го правим. Забелязах, че ако е нервен докато хапна и започна тихичко до му я пея се успокоява  и започва да суче ритмично.

# 408
  • Мнения: 505
Лия, честито жилище...да сте много щастливи в него.
Не знам дали реагира на гласа на баща си нашата кокона....В повечето случаи, особено от както ММ е в болничен, аз съм преди него в леглото и изобщо не го усещам кога си ляга.
Спомних си, че с Йоан, нашата песен беше Назад, Назад, моме Калино.....и още обича да му я пея. ...
Като че ли спането при мен се оправи. Започнах да спя по-добре в последните дни. Може би и защото работя доста добре през деня и си намирам удовлетворението от изминалия ден.

# 409
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Здравейте!
Аз сега влязох в 5тия месец и на дневен ред ми е гледане за количка и да чакам да усетя бебето.Още нищооо на този фронт.

# 410
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Лия, честито за новия дом, много хубави моменти и слънчеви дни.
При нас на финната диагностика казаха, че чакаме принцеса, но ММ не вярва и казва, че ще чакаме принц Heart Eyes
Аз започнах да усещам бебчо след като влязох в 5 месец, най много когато лежа по гръб.

# 411
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Лия честит ви нов дом  bouquet изхвърляй всичко ненужно сега му е времето. Ние за пет години 4 пъти се местихме и ако знаеш колко много изхвърлям всеки път плюс дрехи които разчиствам през годината, най-вече на детето и давам за чарити магазините.

Ангели и на мен ми бяха казали 99, 9;% момиче, аз до края си държах, че ще имам момче, да ама не девойка е 😂. Жалко, че годините си казват думата и няма да имаме втори, иначе бих пробвала за едим мъж Wink

При нас тези дни малко се оправи времето и разглобихме триколката на детето до колело и сега я уча да го кара, много е зле с кормилото, но ще се научи. ММ най-после оправи и моето колело и сме се разбрали да се занимава с детето след работа, а аз да ходя я да карам когато е хубаво времето.

# 412
  • Мнения: 785
Мили мами, на 08.06 в 02:36 часа със секцио се роди моята приказна палечка Дуйгу Дениз с размери 2490 грама и 48 сантиметра. Постъпих с изтекли води, та тя сама си избра кога да се появи. Вече сме си вкъщи и се гледаме.

# 413
  • Мнения: 1 923
Честито бебче, бързо да качва и наваксва килограми и сантименти, а на теб скорошно възстановяване Simple Smile

Нямам търпение и аз моя младеж да се появява, дори и по-раничко....чувствам се и изглеждам като кит Simple Smile)

# 414
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Честито даная! Да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Аз днес усетих за първи път бебето.Много е странно.

# 415
  • Мнения: 2 254
Честита девойка, Даная! Да ви е здрава, папкаща и спинкаща!

# 416
  • Мнения: 505
Честита принцеса, Даная. Да ви е жива и здрава. Бързо възстановяване.
Веже, ти за кога беше????

# 417
  • Мнения: 1 923
12.08...много ми е далечно още Simple Smile

# 418
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Честито Даная Simple Smile да ти жива и здрава дъщеричката.

# 419
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Даная, честита Принцеса, да ви е жива и здрава, да ви радва с много усмивки и любов.

Общи условия

Активация на акаунт