Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 425
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 923
Майка ми почина преди 2 седмици, само баща ми и сестра ми са в Бг...чуваме се по вайбър, не се разбират естествено, те не говорят английски (сестра ми малко). Това ми е/беше и мъката, но предпочетох да минем на английски преди време, за да може да дръпне, за мен 3те езика я объркваха. Сега ще се опитам да компенсирам и ще говоря повече на български. Тя ме разбира когато ѝ казвам нещо на бг, но отговаря на английски.

# 121
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Веджи съболезнования за майка ти  Hug

Ще почне и с Българския да се оправя Маги, особенно когато се прибирате на гости след време.
Ние и двамата сме българи и говорим само на БГ и пак английски надделява при нея, разбира обаче всичко и на двата езика.

# 122
  • Мнения: 1 923
Благодаря Илейн, надявам се и аз да дръпне с българския, преди не ми беше особено важно, защото едва ли тя или ние ще живеем в Бг, но си е допълнителен език, което си е богатство.
И само да кажа, планове много преди да се роди бебето, но действителността понякога е много различна..малкото ще го подкарам отрано, за да не допуснем същата грешка Simple Smile Отчитам и тв и таблета като грешка при Маги, много думи научи, но и много и се отразява на държанието.

# 123
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Ох ясно.Моите съболезнования!
И аз имам много планове,и при мен моите родители не говорят друго освен български така че иска не иска ще научи.Няма как защото смятам да го пращам като поотрасне само на гости.

# 124
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Веджи моите съболезнования !
Бюти ще го пращаш ако има желание а това няма как да се знае от сега Simple Smile.

Нашият 3 г контрол е след месец ще видим какво ще кажат.

При мен всичките му роднини говорят английски, не че това е от полза за комуникация с малчо, но много рядко се виждаме така и така.

# 125
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Ние сме много близки и с двете роди,майка ми има подход и съм убедена,че ще се разбират поне докато стигне тийнеджърството.Оттам нататък вече каквото сабя покаже,но като малко решавам аз а и наистина смятам че родителите ми ще имат подход и ще му е интересно.
Със свекърва ми е същото.За мен е много важна връзката със семейството и със сигурност ще в поддържам,докато мога.

# 126
  • Мнения: 2 170
Здравейте и от мен😊

Веджи, моите съболезнования!

Ние вкъщи поне нямаме татко чужденец, да не мисля и за това. Само дядо ми , но той едва ли ще комуникира толкова много с децата, а и не живеем заедно. Виждаме се , но той знае и български, баба го е тренирала😂
За сега сме решили да говорим само на български и испански вкъщи( това е много важен за мен език, израстнала съм там и държа Вики да го знае). По ясли и детски градини според мен ще научи английски достатъчно добре. Особено като е поставена в такава среда по цял ден почти. Телевизия не гледа почти, но тя е в период , в който са по интересни всички писукащи, светкащи и шумящи играчки.

Мен пък ме мъчи отвратително гадене от снощи, направо не знам. Лошо ми е и съм на працал. Пих уж вода с лимон и мед, но не помага , само ми стана по-гнусно......😂😂😁

Мами , на вас кога ви правиха скрийнинг за аномалии(ако сте правили такъв)? Чудя се как да го съчетая. Викат ме между 10 и 14г.с

# 127
  • Мнения: 1 923
Алекс, между 10 и 14с се проверява за синдромите ( Даун, Едуардс, Патау ), скан за аномалии има в 18 - 21седмица.

С Маги ме извикаха в 12+5 дни, сега с това бебе чак в 13+2д...и като отидох, се оказа че върви със седмица напред и реално беше точно 14та седмица. Притесних се че е късно, но рискът излезе 1:3340, което мисля е добре, предвид възрастта ми.
И аз много харесвам и учих испански, много топъл език, само че португалецът у дома се дразни Simple Smile

# 128
  • Мнения: 1 475
Веджи, искрени съболезнования и силно те прегръщам.



Тук изобщо няма да я водя никъде. Прибираме се в Бг другата седмица и мисля там евентуално да я заведа. Тук в градината нищо не казват, знаят че не говори английски, опитват се да я стимуливат. Последно бяха дали книжки на двата езика аз да чета вкъщи и после те гам да и четат. Но там се опитват да я научат на езика. Думите на английски добре ги изговаря, правилно без завалване. Притесняваме българския, който и е основен и въпреки че и се говори много и всичко и е на български пак е е чисто.

# 129
  • Мнения: 1 923
Благодаря, Ронка. Наистина, преглед в Бг би бил по удачен в случая, щом българският ѝ е основен, а и там нещата се случват далеч по- бързо от тук. Всичко ще е наред, може да те изненада сега, след престоя при баба и дядо Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 170
Веджи , благодаря много!
Стори ми се раничко в 10г.с седмица и затова реших да питам.😊
Миналата бременност си карах в България и сега съм като в небрано лозе.

Ронка , не се притеснявай. Има време малката да се разбърбори и на двата езика . Намерете някакви интересни за нея игри или книжки , а и като цяло занимания на английски и компенсирайте с подобни такива на български, за да не изостане.

Хубав ден , момичета!

# 131
  • Мнения: 197
Здравейте! Позволете с моя син да се присъединим към вашата компания.Blush
Мин Хо се роди на 20ти февруари тази година. Баща му е кореец и живеем близо до Сеул.
Като неопитна мама ще ми е много  приятно до науча нещо от вас, а и както знаете в чужбина може да бъде самотно понякога.Blush

# 132
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Позволете с моя син да се присъединим към вашата компания.Blush
Мин Хо се роди на 20ти февруари тази година. Баща му е кореец и живеем близо до Сеул.
Като неопитна мама ще ми е много  приятно до науча нещо от вас, а и както знаете в чужбина може да бъде самотно понякога.Blush
Добре дошла !

Аз вече съм в 10г.с и гаденето ми си продължава. Мами, знаете ли нещо , което да помага при гадене, повръщане или световъртеж. Дори и само за едното да е, добре е дошло.

# 133
  • Мнения: 197
Благодаря!
Аз бях така до раждането буквалто.Знам какво е. Cry
За лекарства ако питаш, не знам.
На мен лично ми ставаше добре ако ям ябълка, ядях с килограмите и 'живеех" над тоалетната.

# 134
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Добре дошла Мин  Hug

Алекс аз бях с повръщане и гадене почти до края, само вода с лимон и малко хляб с чедър ми помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт