Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 433
  • 756
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 105
Мин, много се учудих на краткото майчинство в Корея 😲 В Япония е 1 година, като след това до 6 години можеш да работиш от 9:30 до 16:30. Получаваш по-малка заплата, но все пак си е нещо. Бащите имат право също на 6 месеца бащинство, но не го ползват.

# 301
  • Мнения: 505
Понеже аз съм самоосигуряващо се лице, когато родих Йоан майчинството беше 8 седмици, като едната се взима преди термин. Тоест аз родих началото на март и се върнах официално преди края на април. Неофициално работех още като се прибрах от болницата. Все пак фирмата е моя и когато шефа го няма, знаете как е.....
Сега вдигнаха майчинството с 4 седмици. Официално ще съм в майчинство от края на юли и се връщам средата на октомври. Само че няма да ме огрее и това, защото ни е данъчния период и ще работя от вкъщи. Вече си направих бюрото с директна връзка и директен телефон към офиса. Няма начин.
За работници по договор, майчинството е месец повече. Едната ми работничка е в майчинство от края на февруари и се връща на работа на 11 юни. После съм аз, и после и другата ми работничка ми заяви че е бременна и ще ражда средата на ноември. Три бебета тази година в офиса....и последната която няех ще става баба септември и тя ще си взима отпуск точно тогава че да може да се прибере да си види първото внуче.
Много плодородна 2019-та година имаме...🤪

Бащинството е 10 работни дни. Мъж ми е в болничен все още до края на юни. Ако после се върне на работа, то на 21 юли излизат в отпуск до 18 август. Та за раждането ще е с мен.
Йоан го изпращаме в България на 29 юни и се връща с баба си на 7 август. Та последния месец с големия корем, ще се съсредоточа изцяло върху работата.

Честно да си кажа, освен "екзотичните мами" както наричам тези които живеят в по-екзотични земи, като Сноуче, Мин, всеки път забравям кой къде е. Що не сложим с отварянето на темата един лист кой къде е, че все се чудя.....и сигурно не съм единствената....

# 302
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Брюксел значи трябва да почна и аз да работя в твоя офис Simple Smile .

# 303
  • Мнения: 2 105
Две в едно, вие на какъв цикъл ще вадите яйцеклетки?

# 304
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стимулиран, тук не правят опити на естествен.

# 305
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Брюксел по спомен мога да напиша няколко човека къде са, но не гарантирам, че няма да пропусна някого и може да ме допълнят Simple Smile

Аз Илейн - Шотландия
Ронка, Веджи, Алекс - Англия
Две в едно - Швеция
Якамоз - Италия
Тео83, Айя, BeautifulM- Германия
Калалили- САЩ
Landlake5- Люксембург
Лия Венециано - Малта

Другите мами са по нови и все още им бъркам никовете, та да си кажат кой беше в Люксембург, кой в Малта Simple Smile екзотичните мами ги знаем всички май Simple Smile

Допълвам, забравям всички никове Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 21:50 от Илейн :)

# 306
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Аз съм в Германия Simple Smile

# 307
  • Мнения: 2 105
Стимулиран, тук не правят опити на естествен.

Значи стискам за близначета тогава ❤❤🤞🏻

Кала Лили е в САЩ, но отдавна не се е разписвала тук. Дано намери време да драсне някой ред.

Брюксел, ти с какъв бизнес си? Ако искаш да споделиш, разбира се.

# 308
  • Мнения: 550
И аз все забравям новите мами (и очакващи) от къде са и с какви дечица. Май ще е добре да имаме списък с държавите и децата.

Брюксел, имах предвид кога го остави в България без двамата родители. Иначе и аз бих го оставила сам с мъжа ми (като раждах ме нямаше три нощи), който прави всичко по грижите за децата наравно с мен, само не може да кърми.
На 4 години ще е другото лято и може би и той ще бъде без нас при баба и дядо за кратко. Ще видим.

# 309
  • Мнения: 2 254
Аз съм в Люксембург Simple Smile

# 310
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Айя и на мен ми се иска живот и здраве да оставя София за лятото при баба и дядо. Ама да стане догодина първо Simple Smile

# 311
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сноуче дано ! Много ще се радвам !

# 312
  • Мнения: 550
2в1, и от мен силно стиснати палци!
И честити 3 на Л. Как мина празникът?

Илейн, а това лято планувате ли да се прибирате в България или баба и дядо ще идват на гости?

# 313
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Майка ми беше тук целият Март докато се местихме. Ще ни се да се приберем, но няма да е лятото, най-вероятно октомври ако успеем.
София почва градина на 20 Август и вероятно в някоя от ваканциите, но според ситуацията ще е Simple Smile

# 314
  • Мнения: 505
Snowche, експерт-счетоводител съм и имам кантора за счетоводство и одит. Много работа си е и е все стресово с гонене на дати и т.н.

Айа, беше на 4 и половина когато остана сам в БГ без нас.

Благодаря за описа по държави....😄

Общи условия

Активация на акаунт