Майски бебета 2018 - 3

  • 48 588
  • 468
  •   0
Отговори
# 90
  • Мнения: 73
kpm_ пробвай да дадеш жълтъка отделно. При нас така се получи, давах й парченца между лъжичките с пюре и така му свикна уж. Иначе не искаше цялото пюре и трябваше аз да го ям Cry

# 91
  • Мнения: 2 288
Пасирате ли още пюретата? Според мен  са вече достатъчно пораснали, за да дъвчат с венците си. Аз нарязвам всичко на малки кубчета, а катофа е намачкан с вилица. Давам и готови пюрета менюта, правя му понякога и така. Домашно почти нищо нямам вече, освен картоф, тиква и морков (последните замръзени). 
Давате ли им бебешки бисквитки, Мечето много им се кефи да ги държи в ръчичка и да си гризка сам 😅
Други беззъби като нас има ли още?
Лека вечер

# 92
  • Мнения: 360
Благодаря за полезните съвети, ще пробвам и ще споделя резултата
Аз все още пасирам всичко, което приготвям, ако има по-големи парченца  ги плюе. Но коричка хляб успешно дъвче. Може би е наистина въпрос на време.
Има само едно пробило зъбче.

# 93
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Аз пасирам обяда. Иначе яде сам палачинка, банан, коричка хляб, домашни бисквити. Тези от магазина не ми харесват и не съм купувала. Все ще съдържат нещо, което не ми допада.

# 94
  • Мнения: 518
И ние нямаме още зъби, 8+++😀

# 95
  • Мнения: 669
Аз ги пасирам.
Лук не съм давала, а ми се иска, с него яденето придобива друг вкус. Предполагам просто ще сложа мъничко.
Коя е тази каша с многото зърна?
Иска ми се да и давам хляб, ама като се притеснявам от задаване...от години го имам тоя страх. Дадох и един път голяма трохичка хляб и определено си дъвчеше като голям човек.
Заек не ядем вкъщи, но каката е захранена като бебе, сега ще захраня и малкото.
Всичко си яде нашата Рошла, само някои неща не са и любими, като броколито например.
Аз също замразяване зеленчуци и пилешки гърди. После само вадя и варя. Взимам от Лидл, май там е най-хубаво месото. Месото го варя няколко минути повече, после морковите 2-3 минути и накрая картофа и другите, които ще слагам.
И нашата няма зъби още

# 96
  • Мнения: 73
Какви бисквити приготвяте?

# 97
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Рецептата е на една от мамите в априлската тема Simple Smile

# 98
  • Мнения: 360
Кашата е безмлечна на humana, води се 5 зърна (5 korn).

# 99
  • Мнения: 1 050
Един голям плюс за кашата 5 зърна на Хумана, също и за многозърнестите на Блевит /ориз, царевица, овес, ръж и т.н/  Аз давам по-едри, кашави пюрета и ги предпочита пред гладките. Домашните бисквити стават доста меки, все още не съм правила с нормално глутеново брашно. Давам бисквитките на Боровец и едни от Лидл, не са сладки и нямат палмова мазнина, което за мен е много важно. 

# 100
  • Мнения: 669
Kokoshy, кои са лидълските без палмова мазнина?

# 101
  • Мнения: 25
Здравейте, да се разпиша и аз в новата тема. Моята бебка на последната консултация беше 68 см. и 7650 гр., много е злояда. Напоследък никак не хапва, 3 пъти сме на мляко и една изпива 130 мл. Незнам вече как да я залъгвам. Имаме само две зъбчета долу, които избиха в началото на декември и от тогава само се лигави, хапе, гризе всичко, но нямаме ново зъбче. Ние сега вкарваме глутена. Вече 3 дни давам овесена каша и след това ми се иска да й дам ръж, ечемик и спелта преди пшеницата, но незнам от къде да купя ръжени сухари или каша. Намерих каша от спелта, но незнам как да въведа ръжта и ечемика.  Моля, ако някоя от вас е захранвала по схемата овес-ръж-ечемик-спелта-пшеница да сподели опита си.

# 102
  • Мнения: 669
Мацки,

Притеснила съм се. Правихме профилактично ПКК на Рошла и 4 стойности са в норма, всичко останало бяга.
В момента и избиват 2 чъба, като единя е пробил.
При вашите бебета били ли  са в норма всички показатели при профилактичните изследвания?
Не мога да се чуя с педиатърката и това ме подлудява.

# 103
  • Мнения: 360
Щастливкoвка, правихме на 6 месеца изследвания на урина и ПКК. Бяха в норма, само два показателя бяха по-ниски, не знаех ,че и сега се пускат. В коя лаборатория пускахте изследвания и показателите съобразени ли са с възрастта на мъничето?

# 104
  • Мнения: 669
Щастливкoвка, правихме на 6 месеца изследвания на урина и ПКК. Бяха в норма, само два показателя бяха по-ниски, не знаех ,че и сега се пускат. В коя лаборатория пускахте изследвания и показателите съобразени ли са с възрастта на мъничето?

Не, не се пускат сега, просто нашата педи спи и не пусна на 6 месеца. Обадих се да и кажа, че са пропуснати и тогава пусна, демек сега като е почти на 9 месеца.
Пуснахме ги в събота в лабораторията на МЦ Медива, там където се водим. Днес като видях резултатите и пуснах и в Цибалаб, че ни е близо и чакам следобед да излязат и от там

Общи условия

Активация на акаунт