Доколко вярвате в легендите за вредите от пасивното пушене?

  • 2 518
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 690
Пасивното пушене е МНОГО по-вредно от активното, защото при него целият този дим и ад го вдишваш директно, не минава през филтър както е при цигарите.
Крайно време е да забранят цигарите като цяло - просто друго наркотично вещество. Не харесвам и пушачите. Подбирам си обркъжението, в моето такива зависими няма.

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Пасивното пушене е МНОГО по-вредно от активното, защото при него целият този дим и ад го вдишваш директно, не минава през филтър както е при цигарите.
Само дето в сравнение с дима, издърпан чрез засмукване през филтъра и този от предната част на тлеещата (освен, ако не смучеш директно) цигара стигнал до вътрешността на съседния апартамент е да кажем 1 милион пъти по-разреден? Или един милиард?

Детайл, върху който не си струва да се замислим?

# 32
  • Мнения: 46 438
1.Става дума за изключително (!!!) тежко обгазяване от множество цигари в зле-проветрено помещение, или кола със спрян вентилатор/затворени прозорци. Такива екстремни примери не помагат много.

2.Оплакващият се страда от алергия, но "забравя" да го спомене.

Да напомня, че става дума за забрана да се пуши в съседен апартамант, или на 9 метра от обществена сграда. Не някой да ти духа дим в лицето 8 часа на ден в малко офисче без вентилация.
Нямам алергии. И не съм изключение:
"Непушачите, след 30-минутен престой в помещение, където се пуши, имат почти толкова въглероден моноoксид в кръвта, колкото активните пушачи, когато изпушат една цигара. Цигареният дим е причина за редица здравни проблеми у пасивните пушачи, възникващи при престой в задимено помещение: кашлица, главоболие, дразнене на очите, дразнене на гърлото, кихане и отделяне на секрет от носа, гадене, дихателни нарушения, ускорена сърдечна дейност."
Пасивното тютюнопушене - заплаха за здравето на непушачите

За пушенето в личен апартамент коментирах, че не виждам на кого пречи и как въобще ще установят, че съм си пушила вкъщи? Ако не е ясно какво искам да кажа - не съм "за" подобна забрана, не разбирам логиката и не мисля, че е възможно да следят кой какво си прави у тях.

Скрит текст:
3.Оплакващият се съфорумник пак украсява истината. Предишният път разправяше, че имал множество свидетели, ама нещо се оказаха твърде заети за да го подкрепят.
Майка ми и баща ми не пишат по форуми, камо ли да дойдат да си говорят с теб Simple Smile ако желаеш ще ти дам на телефоните им, можеш да разпиташ с подробности всичко, което те интересува. Не виждам обаче как ще повярваш на тях, след като във всяка тема не признаваш нито едно мнение, освен твоето.
Ако имаш още въпроси извън темата - ЛС.

П.П. Не се оплаквам, казвам какво усещам. Подчертах, че нито правя забележка, нито се боря с/у пушачите, нямам нищо против да си пушат.

# 33
  • Мнения: 690
От 9 кладенеца вода да изнесеш относно "легендите" за пасивното пушене, пак няма да успееш да звучиш логично и правдоподобно. Съжалявам. Пробвай да ги откажеш.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 22:05 от Sarafina

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Тя пише, че вече ги е отказала.

# 35
  • Мнения: 690
Аз на теб пиша.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 119
Скрит текст:
1.Става дума за изключително (!!!) тежко обгазяване от множество цигари в зле-проветрено помещение, или кола със спрян вентилатор/затворени прозорци. Такива екстремни примери не помагат много.

2.Оплакващият се страда от алергия, но "забравя" да го спомене.

Да напомня, че става дума за забрана да се пуши в съседен апартамант, или на 9 метра от обществена сграда. Не някой да ти духа дим в лицето 8 часа на ден в малко офисче без вентилация.
Нямам алергии. И не съм изключение:
"Непушачите, след 30-минутен престой в помещение, където се пуши, имат почти толкова въглероден моноoксид в кръвта, колкото активните пушачи, когато изпушат една цигара. Цигареният дим е причина за редица здравни проблеми у пасивните пушачи, възникващи при престой в задимено помещение: кашлица, главоболие, дразнене на очите, дразнене на гърлото, кихане и отделяне на секрет от носа, гадене, дихателни нарушения, ускорена сърдечна дейност."
Пасивното тютюнопушене - заплаха за здравето на непушачите[/url
]

За пушенето в личен апартамент коментирах, че не виждам на кого пречи и как въобще ще установят, че съм си пушила вкъщи? Ако не е ясно какво искам да кажа - не съм "за" подобна забрана, не разбирам логиката и не мисля, че е възможно да следят кой какво си прави у тях.

Скрит текст:
3.Оплакващият се съфорумник пак украсява истината. Предишният път разправяше, че имал множество свидетели, ама нещо се оказаха твърде заети за да го подкрепят.
Майка ми и баща ми не пишат по форуми, камо ли да дойдат да си говорят с теб Simple Smile ако желаеш ще ти дам на телефоните им, можеш да разпиташ с подробности всичко, което те интересува. Не виждам обаче как ще повярваш на тях, след като във всяка тема не признаваш нито едно мнение, освен твоето.
Ако имаш още въпроси извън темата - ЛС.

П.П. Не се оплаквам, казвам какво усещам. Подчертах, че нито правя забележка, нито се боря с/у пушачите, нямам нищо против да си пушат.

Пречи на непушачите в същия апартамент. Ако са пълнолетни, изборът дали да живеят там е техен, но ако става въпрос за дете...

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 22:25 от milenaka

# 37
  • Мнения: X
zemonti, удобно избягваш въпроса ми за децата? Спри с тези съседи...

# 38
  • Мнения: 54 061
Земонти, когато пушех, никога не съм пушила вътре вкъщи.
И въобще никога не съм пушила в присъствието на непушачи.
Очаквам и с мен да се отнасят така.

Кола нямам, ползвам служебен транспорт или ГТ.
Колите ги мразя толкова, колкото и пушачите, даже повече! Naughty

zemonti, удобно избягваш въпроса ми за децата? Спри с тези съседи...

Моят зет пушеше при децата и при непушещата си жена. Нали си е вкъщи, кой може да му каже нещо.....

# 39
  • Мнения: 46 438
Пречи на непушачите в същия апартамент. Ако са пълнолетни, изборът дали да живеят там е техен, но ако става въпрос за дете...
Не виждам да има уточнение, че става дума за присъствие на деца. Говори се за жилищните сгради като цяло. В тях има и живеещи сами, и двойки без деца.
Иначе за децата социалните могат да си определят норми, които да се спазват, но те не касаят останалите.

# 40
  • София
  • Мнения: 28 119
Коментирам и двата варианта – и когато живеещите са само пълнолетни, и когато има и деца.

# 41
  • Мнения: 46 438
Ок, да разгледаме варианта за човек, живеещ сам. Забраняват пушенето вкъщи. Как ще го хванат, ако си пуши у тях. И реално ли е въобще да има такава забрана. За мен е безсмислена и нелогична.

# 42
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
zemonti, удобно избягваш въпроса ми за децата? Спри с тези съседи...
Защото удобно се правиш на недоразбрала за какво е темата. Пък и ти отговорих още на първа страница.

"Непушачите, след 30-минутен престой в помещение, където се пуши, имат почти толкова въглероден моноoксид в кръвта, колкото активните пушачи, когато изпушат една цигара.
Това на пръв поглед звучи доста страховито, но ако се опиташ да се замислиш какво постваш изникват следните заключения:

1. В този експеримент удобно не се споменава размера на помещението, дали изобщо се проветрява, колко са пушачите и дали за тези 30 минути са изпушени 10, или 100 цигари. Пак крайности?

2. Също така удобно не се споменава дали би имало СЪЩЕСТВЕНА разлика в нивото на СО без този "експеримент" и най-забавното - дали това води до някакви реални дългосрочни вреди.

3. Отговорът на горните 2 въпроса става ясен, когато прочетеш на края на статията, че е съставена от хора на които СЕ ПЛАЩА ЗА ДА ДОКАЗВАТ ВРЕДАТА ОТ ПУШЕНЕТО"

"Източници:
Василевски, Н.,Б. Тулевски и Г. Котаров Ръководство за предотвратяване и ограничаване на тютюнопушенето, София, МЗ, НЦООЗ, 2004, 14-17.
Ташева, Р. Изследователска дейност, свързана с излагане на въздействието на тютюневия дим, Институт по тютюна и тютюневите изделия - Марково, презентация на Национален семинар „Изграждане на капацитет за подобряване на междуведомственото сътрудничество за ограничаване на тютюнопушенето в Република България"


Иначе съм съгласен, че това са бели лъжи от една благородна кауза. Въпросът е, че се увличат в грижата за населението и забраняват на зрели хора да пушат в собствените си дапартаменти, дори да са сами на последен етаж?!?  Какво следва? Бирата? Картофеният чипс? Месото?

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 00:24 от zemonti

# 43
  • София
  • Мнения: 971
Принципно, в "Хепи"-тата, има салони за пушачи и непушачи, но, колкото пъти съм сядала, толкова пъти съм се убеждавала, че пушека изобщо не се абсорбира правилно! Той се натрупва в салона на непушачите, а те след половин час вече свикват и не го усещат. А сервитьорките, просто не искам да ги мисля.... Трябва да им плащат вредни и то голяма сума.... Мисля си, ако канадците са решили да се борят радикално с този проблем, биха могли да монтират във всеки дом и домакинствата и т.н. датчици за дим. Simple Smile

Земонти - 3 деца имаш, сериозно ли пушиш вкъщи?!

# 44
  • Мнения: 8 905

Егати и довода! Едно е да ти замирише на цигарен дим, друго е да се надишаш здраво.
И на мене не ми е приятно съседите на долната тераса да пекат скумрия на скара и да ми вмирисват прането на гадост. Но няма закон, който да им забранява да си пекат скара...
Не мисля, че в дима от скарата има същите вещества като в този от цигарите. В случая не говорим за лош мирис, а за вреден състав.

Е, колко дим от цигара може да ти влезе през отворения прозорец от терасата на съседа???
Ето затова говоря за мирис в случая, а не за вреден състав.

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 09:42 от utro77

Общи условия

Активация на акаунт