Отговори
  • Мнения: 11
Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?

# 1
  • Мнения: 6 843
Ако не си малтретиран или тормозен и си ученик, смятам за напълно нормално да си живееш у вас с родителите. Ако съм родител, ще е много важно кой е другият човек.

# 2
  • Мнения: 11
Ако не си малтретиран или тормозен и си ученик, смятам за напълно нормално да си живееш у вас с родителите. Ако съм родител, ще е много важно кой е другият човек.




В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
А какви са доводите на родителите? Кой е другият човек?
В някои случаи е нормално, в други не е нормално. Зависи каква точно е ситуацията.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как не те пускат и какви проблеми правят?
Всеки пълнолетен човек може да поеме отговорност за живота си без да чака позволение и одобрение от родителското тяло.

# 5
  • Мнения: 6 843
В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile
Ясно.
Аз, ако съм родител няма да дам благословията си на 18-годишната ми незавършила училище дъщеря да живее с гаджето си. Ти сама знаеш, че законово може да постъпиш както решиш. Пускането е точно това в случая: да дадат одобрението си и аз не се учудвам, че не го дават.

# 6
  • Мнения: X
Защо останах с впечатление, че момче-циганче от институция иска да излезе оттам...
Похвално е, но според мен избързваш. На 18, ученичка, пък с работа, шансът да изкарваш наистина добри пари е къде минусов. Май те тресе пуберски гняв към родителите. Хванала си Спасителя от Родителите, ама в училище. Топли отношения не значи да те лигавят като бебе, нито да сте така модерното напоследък приятели и да споделяте всичко. Нали не те тормозят, бият, обиждат? Рано е още за изнасяне.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако не си завършила училище, другият съквартирант е гаджето ти и си ми дете, ще получиш разрешение точно никак. И няма изобщо да ме интересува за какви пари работиш, а ще се опитам да предотвратя да си провалиш живота, играейки си на семейство. Ако много държиш да си като член на ма'алата, няма как да те спрат, но то в крайна сметка всичко ще е на твой гръб.

# 8
  • Мнения: 4 518
И аз съм на горните мнения. Бих била ок, ако завършиш, запишеш в университет, и двамата работите за над 1200лв (на човек) и одобрявам човека.

# 9
  • Мнения: 646
Вярвам в интуицията на родителите. Щом не те пускат значи има причина. С моят съпруг заживяхме заедно и отделно когато бях на 19 завършила, неработеща но студентка. Той говори с нашите за намеренията ни и те се съгласиха, но го и познаваха доста добре. Аз не съжалявам за избора си и все още сме заедно. Завърших и работя по специалноста и се чувствам пълноценен човек. Ти мислила ли си да продължиш да учиш? И дали ще ти позволи човека до теб, има доста въпроси които да си зададеш.

# 10
  • Мнения: 11 445
Моето момиче, мисля че ако послушаш родителите си, някой ден ще си им безкрайно благодарна. Всички сме се бунтували на младини и сме роптали срещу родителите. Чувствали сме се "големи", самостоятелни, подготвени за всичко! Да, ама не! За голяма радост, родителите ни рядко са грешали.....

# 11
  • Мнения: X
В случаят отношенията със родителите не са особено добри/топли , а другият човек е доста добре познат за родителите ми защото сме заедно от година + .. Simple Smile
И аз не бих одобрил, особено ако дъщеря ми е все още на акъла да говори за "пускане".

На 18 не е времето да се работи за "добри пари" и какви ще са тези добри пари? Сервитьорка, 1500 с бакшишите? Това ли ще работите цял живот? Или гаджето ще издържа двойката като почнете и деца да правите? Година + не е много време.

Пълнолетна сте, не Ви трябва разрешение, а преценката на родителите Ви със сигурност е по-точна от Вашата. Просто знаят как ще се развият нещата - прибързано бебе (най-вероятно инцидент при кофти контрацепция или липсата ѝ, възможно е и лигавене в духа "искам малко сладко бебче"), после се оказва че младите родители не са готови за отговорността или поне таткото не е - иска да ходи на купони, да се целува с мацки, да пие с приятелите, живее му се и нормално да му се живее, на маминка също ѝ се живее и изведнъж сервитьорството не е чак толкова мечтана професия, развалят се отношенията, караници, таткото се изнася или още по-лошо... "Голямата" дъщеря се прибира в детската си с още едно дете, което баба и дядо да гледат като свое на зрели/стари години.

Щом това са преценили, със сигурност имат някакви основания. Не знаем какви са, но краткият отговор е, че е в зависимост от човека/момичето/момчето. 


Приятелски съвет - не бързайте толкова, мислете за бъдещето, живейте си младостта. Семейството, битовизмите, децата няма да избягат, дайте си още няколко годинки и тогава. Ако пък искате да сте самостоятелна - в студентски град се живее без родителите Simple Smile Има и квартири там, ако толкова държите да сте с гаджето нон стоп.

# 12
  • Мнения: 22 343
Цял живот ще имаш да живееш с когото решиш.
Да си играеш на семейство на 18г., че дори и малко повече е пълна глупост.
Да не говорим за много други проблеми, които можеш да си създадеш и които bgtatko81 е изброил.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 14 527
    Целта явно е да сте заедно,самостоятелно с гаджето.Родителите ти мислят рационално и явно са преценили,че няма да се справиш на този етап.Заплатата ти ще покрива наема и разходите. Ще имаш нужда от още средства.Определено ще имаш и др.проблеми.Ако се разделите с гаджето или останеш без работа,отново в родния дом????
    Трябва да се замислиш за следване,курсове,вид квалификация.Животът е пред теб...

    Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 12:33 от Viviana91

    # 14
    • София
    • Мнения: 7 980
    Убедена съм, че родителите се изпълват с ужас и от опцията "бебе". Едва ли родителят изпада във възторг от алтернативата дъщерята да се сдобие с бебе, още незавършила училище. Не, че бебето не може да стане и без да живеят заедно, но пък и защо да се поощряват.
    Семейните опити са за хора, приключващи с висшето образование или тези, които няма да учат и са започнали постоянна работа, усвоили са някакъв занаят. За ученичка на 18, по моите представи, е безумие.

    Общи условия

    Активация на акаунт