Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Ще допълня горния пост,от др.гледна точка.Повечето сме израснали сред добри,любящи и загрижени родители.НО има и техни пълни противоположности,които унижават,малтретират,експлоатират децата си.Има и апатични и незаинтересовани.Дефицитните емоции се търсят навън.Ранните връзки,бракове, бременност са именно от опита на един нещастен млад човек да промени живота си. Често,батака става по-голям,но всеки има право на опити. Например някои деца не приемат решението на родителя за нова връзка,местожителство,среда и т.н.но са принудени да се примирят.
magi,най-важно ти е образованието на този етап.Принцовете-гаджета не са сигурни,но ако си по-спокойна,имаш му доверие и нормална среда за живот, може и да опиташ. Не прави крайни компромиси,ползвай контрацепция и мисли за личната си реализация.Всеки на твоята възраст търси свобода и се стреми към лични изяви и решения. НО ще имаш и грешки и фалове,които по-възрастните прогнозират.Отново ще имаш нужда от тяхната опека,съвети,финанси и грижи.

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Уайт траша не работи.В България типичния уайт траш са наркоманите.Човек който става сутрин и отива на работа макар и за минималното не е  уайт траш.Момичето има амбиции, ако момчето е добро и вървят ръка за ръка ще се справят.Ще се наядат и още как храната в Англия е евтина.
Уайт трашовете не е нужно да са безработни. Уайт траш е и работещ беден, който пие, пуши, търка билетчета, държавата му е виновна и чака да му капнат 'едни 10 бона, да видиш кво ще напрая'.
Социалният отпадък е следствие от кофти пример, кофти възпитание и кофти решения в живота.
Амбиции? Сигурно се шегуваш, та тя иска да живее като съпруга и слугиня. Не че е лошо, но е твърде лесно постижимо за всяка жена с две ръце и два крака, за да е амбиция. А като я завърти животът, слугинажът ще й отнеме толкова много време, че за нищо свястно няма да успее да мисли.
П.п. Още чакам статистика и примери за успеваемост.
ЗНачи 80% от българското население е уайт траш.Забрави да споменеш и панелката.Щото ако не знаеш по форуския стандарт всичко що живее е панелка е уайт траш.
Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
ДА не си и в къщата случайно.

# 47
  • Мнения: 11 253
Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
ДА не си и в къщата случайно.

Ами общоприето е като се съберат двама млади мъжа да поеме домакинската работа, готвенето и чистенето. За 18 годишната си дъщеря всеки това желае - да се събере и заживее с първата си сериозна краткотрайна връзка. Това се отразява чудесно на бъдещето й и има доказан положителен ефект над младите момичета.

# 48
  • Мнения: X
ЗНачи 80% от българското население е уайт траш.
...
Ти как реши , че ще иска да е слугиня?
ДА не си и в къщата случайно.
Както и ти с идеята за безработния боклук изкара всички домакини и инвалиди уайт траш.
Говорим за манталитет все още, или вече почваме махленското надцакване с проценти? 80 може би не, но едно 30 са пияндурници, на които най-голямото им постижение е, че са се клецали некога си и са създали деца, които възпитават, че илядо лева са адски голяма сума пари.
По другото изречение, хайде помисли малко от какъв - ама точно какъв - зор едно момиче на прага на пълнолетието иска да си играе на голяма, зряла и с мъж жена. Дали има добър родителски пример, как е възпитана, какви връзки може да гради.
По-нагоре добре го писаха - родителите могат да предвидят някои фалове. Просто повече житейски опит и наблюдения.

# 49
  • Мнения: 2 109
Само не мога да разбера защо във форума се смята, че ако жена заживее с мъж става слугиня. Бях на 20, когато заживяхме заедно с ММ, ами не съм слугувала. Всъщност той поемаше домакинството, че аз и учех и съвсем нямах време. После се понаучих на някои неща и започнахме да си делим задълженията.
  Докато бяхме в Англия съм виждала доста 18-19 годишни, които идваха да работят там. Справяха се.
 На 18 не са точно деца и за там бих казала, че е странно да живеят на квартира с гадже или съквартиранти. Странно е студенти да живеят с мама.

# 50
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Я не ми набутвай думи..За разлика от теб аз много пъти съм виждала наистина уайт траш.Въобще не става дума за домакини и хора в неравностойно положение.САмо,как още не сте почнали и реднек да ползвате.
Къв и е зора тя си знае.ТИ нр схващаш ли, че рече ли да го направи няма сила която да я спре.Ни майка, ни татко, ни никой.Колкото и да се приказва наумят ли си нещо го правят.Явно не си се сблъсквала пряко с деца на тази възраст.НАЙ-много да им тръшне вратата и да се изпокарат.

# 51
  • Мнения: 11 253
Кремито, ясно е, че ако авторката бе глупава и първосигнална така щеше да направи, развяла тинейджърското знаме "никой не може да ме спре". Но тя пуска тема! Което, дава знак на всички ни, че нещо я гложди и я кара да действа обмислено, а не водена от хормони и непокорство. Достатъчно умна е да не гори мостове за връщане назад.

# 52
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Пълнолетен със работа но нямаш право да напуснеш дома.. нормално ли е според вас?

Здравейте на всички, имам един малък въпрос Simple Smile искам да знам нормално ли е да имаш навършени 18г , да работиш за добри пари и да решиш че си готов да се изнесеш и да излезеш самостоятелно (в случаят със още един човек) на квартира а родителите ти да не те пускат и да правят проблеми?

По закон, във Великобритания, на 18г имаш пълното право да напуснеш дома на родителите си и да отидеш да живееш където си искаш. И преди 18г даже може. Това би трябвало да го знаеш щом живееш в Лондон от 8г и си учила там. Ако не - има Citizen advice bureau, където юристи ще ти разяснят правата ти по-добре от нас.

1200£  хич на са добри пари в Лондон и едвам ми стигаха преди 30 години. Тогава наем на едностаен (one bedroom flat) с включени топла вода, парно, портиер беше към 150-200£ седмичен наем. Сега същото жилище се предлага за 340£ на седмица. 900£ месечен наем в Лондон е джакпот, ама надали.

Не е ненормално да се изнесеш на 18г, ненормално е да питаш в български форум за майки дали да се изнесеш. На 18-19г и аз и майка ми, че и баба ми сме се били изнесли.

Ти не пишеш какви са доводите на родителите ти. Всяко дете е различно. Може би виждат, че не си зряла. Или си им единствено дете и много те обичат. Какво са им доводите?

Ако аз можех да живея у родители в Лондон щях да остана при тях докато мога. Никой не ти пречи да си излизаш, да прекарваш уикенди с гаджето, да пътуваш. Ако гаджето ти беше осигурено със жилище и не се налагаше да плащате наем щеше да бъде малко по-различно, но наемът е голямо перо в Лондон. Живяла съм и съм учила там и ти пиша от опит.

# 53
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Съгласна съм с теб.Аз като родител искам най-доброто, но не винаги става.Нека опита като толкова иска.Нека се поучука.Без да го преживее сама няма как да го разбере.Ако е достатъчно умна ще учи , работи и няма да забременява.Ако беше казала , че се изнася и ще има рууммейтка всички биха я поощрили предполагам.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.

# 55
  • Мнения: X
Много се палите от една пързалка. Цялата информация, която се добави впоследствие (и която не е особено достоверна - чак и брат брокер се появи) не променя предпоставките, с които е пусната темата - родители не одобряват, родителите не харесват младежа, родителите са против.

Няма какво да се обсъжда кой е уайт траш, кой не е, важното е, че се описва ситуация, в която имигрантско семейство успява да се закрепи, да осигури някакъв живот, някакъв стандарт (че даже и къща се споменава, сигурно под наем, че ме съмнява да са купили къща в Лондон), някакво прилично средно образование на детето си, дори хипотетично го приемат някаква специалност в някакъв университет.

А въпросното детенце иска единствено да се изнесе на мизерна квартира заедно с приятелчето си мангалче, хванато в български сайт за запознанства, че да нямат вечерен час и да не ги следят как си ходят по стаите и какво вършат там. И за какво е целият зор? Освен да правят семейство и деца, докато тя работи като сервитьорка или баррррристаааа, че и учи, а той ги издържа като автомонтьор или строителен работник. Ще стане ама друг път.

Изобщо не е въпроса до класово деление, до професии, до това дали човек трябва да си гледа образованието или да мачка чаршафите с първия срещнал, който му е завъртял главата.

Въпросът е зорлем човек да се принизи, да плюе на усилията на родителите си да изплуват и да дадат на детето си по-силно начало и да си блъска главата в стената, за да докаже, че е здрава и няма да се строши. Каквото и да си говорим - всички или поне много от нас са минали на този период на бунт точно около 20г. И после сме разбрали, че поне към онзи момент родителите ни като цяло са знаели по-добре в повечето случаи.

Ако някое дете е сираче или с родители алкохолици, баща насилник и т.н. и т.н. - да ходи ако трябва и на 16 да бяга.

Но моля Ви се, не насърчавайте пързалките на тийнфорума като се карате кой в случая имал право и кой не. Ясно е кой има цялата информация необходима, за да прецени каква е ситуацията и това са родителите.

Не забравяйте, че утре Вашето дете ще чете тази тема и ще попива мъдростта на "леличките" и ще я съпоставя срещу съветите на собствените си родители.

Още ми е пред очите онова момиче - младо, бяло, симпатично, което се беше хванало с някакъв ромски талибан с брадище, все едно вчера се върнал от сражения на ИДИЛ... И плачеше типичния за форума вопъл "отношението му се промени след като забременях/родих".

Няма уайт треш, блек треш и апър мидъл клас - съветът винаги трябва да е "върви при родителите си и тях слушай", стига да не са пълни боклуци, да малтретират детето си и т.н., а ако са такива, с това трябва да се започне подобна тема, не с "мама и тати ни мъ пускът", което е толкова наивен начин на говоре, че и 3 годишното ми би се изразило по-сложно сигурно.

# 56
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.
Уау.Ами що да не.Кое му е ненормалноти питам аз?Масово се спи в отделни спални и си е напълно нормално нещо за семейни двойки.

# 57
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Пхаха. Не, не е нормално. Освен, ако не са вече на 70 години.

# 58
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Невена, и като си се изнесла на 18г, си цъфнала и вързала. Не знам дали най-добрите съвети за съвместен живот с мъж, биха били от жена, която гони мъжа си от стаята, защото сама й било добре.

Ама аз и преди да се изнеса си живеех сама в апартамента на мама.

Поживей 15-20г с един и същи мъж, след като си живяла дълго сама или с разведена майка да видим дали няма да го гониш понякога от стаята! С мъжа сте заедно по поне 16-20 часа в денонощието.

За мене изнасянето млада беше много положителна стъпка, за която нито аз, нито семейството ми съжаляваме. Научих се да се оправям сама, научих и усъвършенствах езици, поживяхме в градове, където мечтаех да живея. Даже се научих да се пера и да си готвя, което иначе нямаше как да стане.

Свекърът и свекървата, баба ми и дядо ми, майка ми, винаги са си имали отделни стаи. В малкото ни жилище с две разнополови деца засега нямаме такава възможност.

Тя е писала, че ще вземат едностаен. Ако и се седи сама ще може да иде в хола или  спалнята.

Аз не съм авторитет и авторката не е длъжна да ме слуша. Тя си има глава на раменете и родители, при които винаги можете же да се върне без да се качва на самолет.

бг-татко, повечето българи, които се установиха в Лондон 1990-2000г си купиха къщи на изплащане.

# 59
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Виж сега бг татко.Като се каже купил това не означава, че е платена кеш.Означава че се изплаща .

Общи условия

Активация на акаунт