WIZZ AIR - 33

  • 57 901
  • 773
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 692
здравейте, имам резервация за билет отиване и връщане. На отиване съм само с безплатния ръчен багаж.
1. Мога ли, обаче, когато си оформям чек ина за връщане да си добавя малък ръчен багаж за самолета, нищо че на отиване съм го нямала? Мисля си, че мога, но се чувствам по сигурна ако ми потвърдите.
2. Може ли ако имам приоритетно качване да не се кача когато е то, а направо с другите пътници после?
и последен въпрос
3. след като си направя чек ин в сайта, разпечатвам бордната карта и на летището директно тръгвам към паспортен контрол (нямам багаж за оставяне в самолета) нали, без да минавам на гишетата за чек-ин?

# 601
  • Мнения: 1 309
medissa, и на трите въпроса отговорът е "да" ( за първи и трети- със сигурност, за втори- най- вероятно).

п.п. Само на връщане, ако добавите ръчен багаж( 10 кг.), мисля че той отива в багажното, така че ще трябва да минете през лентата, за да го оставите 👍.

# 602
  • гр. София
  • Мнения: 445

2. Може ли ако имам приоритетно качване да не се кача когато е то, а направо с другите пътници после?
и последен въпрос



Може, от личен опит.
А ако за връщане си купиш допълнителния кабинен багаж, пак не е необходимо да минаваш на гишетата преди проверка. Пак личен опит.

# 603
  • Мнения: 1 692
medissa, и на трите въпроса отговорът е "да" ( за първи и трети- със сигурност, за втори- най- вероятно).

п.п. Само на връщане, ако добавите ръчен багаж( 10 кг.), мисля че той отива в багажното, така че ще трябва да минете през лентата, за да го оставите 👍.

Защо да отива в багажното? Не се ли слага в отделението за багаж над пътниците в салона?

# 604
  • Мнения: 1 122
Има 2 варианта за 10 кг- чекиран или priority. Зависи какво ще купите. Ако е priority- ще е с Вас в самолета, ако купите чекиран 10 кг- в багажното.

# 605
  • Мнения: 1 309
Има 2 варианта за 10 кг- чекиран или priority. Зависи какво ще купите. Ако е priority- ще е с Вас в самолета, ако купите чекиран 10 кг- в багажното.
Защо да отива в багажното? Не се ли слага в отделението за багаж над пътниците в салона?
Аз отговорих за багаж 10 кг без приоритет- той отива в багажното.

# 606
  • Мнения: 1 440
Здравейте! Относно онлайн чекирането. Може ли да не принтирам бордната карта на хартия, а да я сваля в ПДФ формат на телефона си и да мина с него? Чета в сайта им, но не мога твърдо да разбера може ли или не.

# 607
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Може.

# 608
  • Мнения: 1 440
Да, всъщност сега виждам в моя профил под опцията за изтегляне, че мога да използвам "дигиталното копие, налично в мобилното приложение на Wizzair".
Т.е. аз трябва ли да сваля тяхното приложение и специално през него да отворя билета на телефона?

# 609
  • София
  • Мнения: 3 035
Да, всъщност сега виждам в моя профил под опцията за изтегляне, че мога да използвам "дигиталното копие, налично в мобилното приложение на Wizzair".
Т.е. аз трябва ли да сваля тяхното приложение и специално през него да отворя билета на телефона?
Не е задължително да изтегляте приложението.
Можете да си запазите в телефона pdf файла с бордната карта.

# 610
  • гр.София
  • Мнения: 94
Здравейте!
Мога ли да направя скрийншот на бордната карта и с него да мина?

# 611
  • Мнения: 78
Здравейте, не съм платила за никакъв багаж и съответно имам право само на ръчен (до 40см) ще ми направят ли проблем ако съм с раница и малка дамска чанта илк трябва да доплащам? Също така как се мери дали багажа отговаря на даденият размер? Защото раницата ми е с към 4 5см по голяма от допустимото

# 612
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Нямаш право и на двете, не рискувай. Може и да те пуснат, но е ворятно и да те спрат. Или пък пробвай да сложиш дамската чанта в раницата, но да не превишава допустимия размер.

# 613
  • Мнения: 78
Нямаш право и на двете, не рискувай. Може и да те пуснат, но е ворятно и да те спрат. Или пък пробвай да сложиш дамската чанта в раницата, но да не превишава допустимия размер.

А те до последния см ли гледат? Не съм пътувала с Wizz досега и нямам никаква представа как стоят при тях нещата

# 614
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Прочети по-горе, този въпрос го бистрим на всяка страница почти.

Общи условия

Активация на акаунт