WIZZ AIR - 33

  • 57 863
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 874
Да попитам относно дискаунта:
1. Може ли притежателя да е под 18 години (в случая на 17)?
2. Ако закупя членството за 1+5 и клуба се води на мое име - мога ли примерно да пътуваме четиримата семейно до Лисабон, другия месец да пътувам сам (пак ползвайки отстъпката) до Дубай, а пък следващото пътуване да е с друга приятелка до друга дестинация, но пак да ползваме отстъпките? Simple Smile

Няма никакво значение кои хора ще пътуват. Задължително е само титулярът, а чието име е членството, да е сред пътуващите.
А може ли титулярат да няма навършени 18 години и в някой от случаите да пътува сам с членството 5+1, за да ползва отстъпката или трябва да има поне един човек с него на дадената резервация?

# 16
  • Мнения: 1 122
А може ли титулярат да няма навършени 18 години и в някой от случаите да пътува сам с членството 5+1, за да ползва отстъпката или трябва да има поне един човек с него на дадената резервация?
Никъде в условията им не пише за навършени години. Дори в ЧЗВ кой може да пътува сам и кого да придружава, възрастен се води над 16 години.
ВЪЗРАСТЕН
над 16 години
цена за възрастен
Могат да носят пълна отговорност за дете
могат да придружават група от най-много 10 деца

Та би следвало да не е проблем да се купи членство под 18 години.

# 17
  • Мнения: 874
А може ли титулярат да няма навършени 18 години и в някой от случаите да пътува сам с членството 5+1, за да ползва отстъпката или трябва да има поне един човек с него на дадената резервация?
Никъде в условията им не пише за навършени години. Дори в ЧЗВ кой може да пътува сам и кого да придружава, възрастен се води над 16 години.
ВЪЗРАСТЕН
над 16 години
цена за възрастен
Могат да носят пълна отговорност за дете
могат да придружават група от най-много 10 деца

Та би следвало да не е проблем да се купи членство под 18 години.
Да,  и аз четох за дискаунта и никъде не пишеше за възраст и затова попитах, а относно това дали мога да ползвам отстъпката, когато имам закупено членство 1+5, но пътувам САМО аз?

# 18
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Можеш да пътуваш сама с дискаунт 1+5 на твое име, да!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 025
...
Ако се чекирам директно от приложението на телефона няма нужда да правя ПДФ нали? И  няма нужда да го принтирам?

Да.
Запазете си бордната карта в удобен формат на телефона.

# 20
  • sf
  • Мнения: 10 120
На летището в Мадрид минах само със скрийншот на баркода.

# 21
  • Мнения: 14 411
Да се оплача-вече енти път се случва устройството на Т1 да не разчита бар кода от телефон-добре,че отварят и двата входа иначе-ред на опашката за чекиране!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте!
Вчера закупихме билети Варна-Виена.
Мога ли в следващите дни ако реша да закупя допълнително багаж 20 кг. Още не съм сигурна ...кое, как да го измисля.
И тези които сте пътували с бебе до 2 гд и количка,има ли някакви специални изисквания за количката освен да е сгъваема? Калъф ,нещо?
Също така не се сещам вече, дамската чанта брои ли се за ръчен багаж?

# 23
  • Мнения: 1 774
На всяко летище ли може да се покаже бордната карта на телефона, без разпечатка?

# 24
  • Мнения: 1 122
Здравейте!
Вчера закупихме билети Варна-Виена.
Мога ли в следващите дни ако реша да закупя допълнително багаж 20 кг. Още не съм сигурна ...кое, как да го измисля.
И тези които сте пътували с бебе до 2 гд и количка,има ли някакви специални изисквания за количката освен да е сгъваема? Калъф ,нещо?
Също така не се сещам вече, дамската чанта брои ли се за ръчен багаж?
Винаги може да си купите нещо допълнително (освен ако не се е изчерпало, като приорити например) и то на по- висока цена. Авиокомпаниите (особено нискотарифните) обичат хората да не знаят какво искат- всичко после им струва двойно.
Дамската чанта се брои за багаж.

За всички, които питат за багажа- такава хубава картинка има в първия пост, че децата могат да ви обяснят кое как е...

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 262
Здравейте, моя казус е следния-купих си приори, имам си куфар според разрешените размери,чанта-също,но дамската ми чанта е доста обемна,просто такива си нося.Дали ще имам проблем?

# 26
  • Мнения: 1 122
Казус?!
Имате право на багаж до 10 кг с размери 55х40х23 и дамска чанта (или раница, или друга чанта) с размери 40х30х20.
Кое не е ясно?! В първия пост картинка има, горният (пак мой) отговор е за същото...
На трета чанта право нямате- ако това Ви е казуса!

# 27
  • Мнения: 47 956
Дамската чанта може да е по голяма,но трябва да може да се смачка до размера посочен от Galetta

# 28
  • Мнения: 6 031
Здравейте, моя казус е следния-купих си приори, имам си куфар според разрешените размери,чанта-също,но дамската ми чанта е доста обемна,просто такива си нося.Дали ще имам проблем?
По вашият казус - обемната дамска чанта я сложете в куфара от "приори" - само така е сигурно, че няма да имате проблем. Във всички останали случаи е възможно да ви накарат да приберете чантата или да платите за допълнителен багаж.
Възможно е дамската ви чанта да мине за ръчен багаж, но трябва да отговаря на размерите. В този случай ще бъдете с дамска чанта и куфарче, без допълнителна чанта.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 262
Благодаря за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт