В момента чета... 60

  • 74 072
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 153
Вени, тази и аз съм я набелязала Simple Smile Сега чета Всичко мое - първият случай на инспектор Стубьо от Ане Холт. Много интересна, напрегната, чете се на един дъх. После ще чета Гоблин на Джош Малерман, нямам търпение да я започна.

# 271
  • España
  • Мнения: 342
Прочетох Изчезването на Стефани Мейлър от Джоел Дикер, вървеше ми по- бавно от другите му книги, даже на места ми доскуча малко. Сега започвам Последните дни на нашите бащи от същия автор.

# 272
  • Мнения: 630
”Съпругата помежду ни” ще ме побърка. Не стига, че сякаш имам дежа вю с “Момичето от влака”, ами и май не чета оригиналния превод. Някои изречения са толкова странни, че няма как да са отпечатани така. Знам, че често редакторската работа е отгоре-отгоре, ама чак пък толкова. “Ако тя забременее, той сигурно лично ще скове креватче и ще чучне вътре плюшено мече.” Кой използва такива глаголи? Мисля да я намеря на английски, че така не се издържа, ама ми се искаше да чета на български, че по цял ден работя на английски Pensive

# 273
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
Аз бях така с "Жената на прозореца". Имаше някакви странно преведени неща, отделно и разни технически грешки. В момента съм на "Тебеширения човек". Не съм с големи очаквания съдейки по коментарите ви, но да си минава от реда. Оставих "Под купола" за по натам. Стреснаха ме първите няколко страници. Карта на града с местополежение и наименование на сгради и списък с героите, който хич не беше кратък. Представих си се как чета и постоянно отгръщам на предните страници и това ми подейства стресиращо. Grin

# 274
  • Мнения: X
Лолита, не се плаши от "Под купола". Да, има много герои и план на града, но бързо се свиква с това и повествованието грабва. Освен това, този план е част от фабулата, не е просто каприз на Кинг.
Дай шанс на книгата до 50-а страница и ако дотогава не те увлече - Sign Closed Lock With Key

# 275
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
Да, сигурна съм, че не е случайно при него. Може би затова се отказах. Но ти благодаря за мнението, задължително ще й дам шанс.

# 276
  • София
  • Мнения: 6 210
Довърших снощи "Един аристократ в Москва" на Еймър Тауълс. Много приятен роман, хареса ми и го прочетох с приятно чувство на задоволство. С исторически привкус, нотка носталгия, щипка аристократизъм, топли човешки взаимоотношения, на моменти тъжен, на моменти весел... Книгата ми допадна и с приятния стил на автора, който пише леко и увлекателно.

# 277
  • Мнения: 6 146
Лолита, няма да ти се налага да отгръщаш. В началото е пълна мешавица, но после се избистрят кой какъв е. Мислех си, че ще я влача един месец предвид обема, но щом я глътнах за седмица ...
Колкото до Дъглас Кенеди ... Прекрасен автор, пише обсебващо - ту се смееш, ту недоумяваш как пише за жените, по-добре от самите. НО за мен лично доста е пресолил манджата в Специални връзки. Люшка се в някакви крайности, които не ми понясят добре, затова и малко тегаво ми върви, дори бях на път да я оставя снощи.

# 278
  • Мнения: 10 685
Вени, виж колко хубави ревюта си могла да пишеш, когато не става въпрос за вътрешни световe Wink

Аз нямам много време напоследък за четене, но напредвам с "Мълчанието на белия град". Харесва ми, макар, че имам сериозни забележки относно воденето на разследването  Joy То от толкова криминални книги станах половин криминалист Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени, виж колко хубави ревюта си могла да пишеш, когато не става въпрос за вътрешни световe Wink
В интерес на истината, тази книга до голяма степен е за вътрешния свят Wink. Обаче не мога много ясно да се обоснова, защото не ми се ще да разкривам елементи от сюжета Sweat Smile и това е причината да наблегна на моето усещане Simple Smile.

# 280
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъй като Вени чете в моя "коридор", всички нейни мнения са ми полезни.
Аз съм потопена в "Устоите на земята" и се радвам, че е толкова много страници. Засега не ми е доскучала нито за миг, 1/5 съм от книгата.

# 281
  • Мнения: 6 346
"Устоите на земята" ми хареса много, а и другите две книги от трилогията (третата повече от втората).

Аз си чета "La cola de la serpiente" на Падура и ми се струва, че това му е най-забавно написаната книга от всички, които съм чела досега. Не си спомням да е имало толкова хумор в предишните, макар че може просто да съм забравила. Хуморът е основно около провала на социализма в Куба и пиянските изпълнения на Конде. Стилът като цяло ми харесва много. Криминалната страна малко издиша според мен, но мисля, че и идеята на Падура не е тези книги да бъдат типични криминалета, а по-скоро са криминални истории на фона на разказ за кубинската реалност.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 009
Чета "Дамска детективска агенция 1" от Ал.М.Смит. Много приятна книжка, върви ми много леко и научавам доста интересни факти за живота в Африка. Добре ми идва след "Зеления път" на Кинг, 2-3 дни ходих като ударена от мокър парцал и не можех да подхвана друга книга. 

# 283
  • София
  • Мнения: 22 923
Колежката се опитва да издири " Планината помежду ни", но без никакъв резултат, някакви идеи къде може да се открие?

# 284
  • София
  • Мнения: 700
sea.sea, дай имейл и ще ти я изпратя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт