В момента чета... 60

  • 74 072
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 318
Сега се сетих, че заради "Дългата разходка", спрях да чета на Кинг книгите Simple Smile

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 194
Сега се сетих, че заради "Дългата разходка", спрях да чета на Кинг книгите Simple Smile
Защо? Hug

# 257
  • Мнения: 11 318
Сега се сетих, че заради "Дългата разходка", спрях да чета на Кинг книгите Simple Smile
Защо? Hug
Бях някъде на 18 години и четях Кинг. Купувах му книгите. Четях ги на един дъх. Последната книга беше "Дългата разходка ", не успях да я прочета и така спрах Кинг. Общо взето реших, че тя е "виновна" Simple Smile

# 258
  • Мнения: 8 223
Завърших "Момиченцето с всички дарби". Доста въздействаща история за свършека на света се оказа. На моменти си беше много гадничка, а не е като да не съм чела гнусни неща. Хареса ми и че действието се водеше през погледа на всички герои и имаше доста отчетливи разграничения в зависимост от това. Една от добрите книги в този жанр е.

# 259
  • Мнения: 25 571
Сега се сетих, че заради "Дългата разходка", спрях да чета на Кинг книгите Simple Smile
Защо? Hug

Предполагам по причина, противоположна на тази на Cioccolata.  Simple Smile
Ако очакваш поредната вампирска кръвосмразяваща история, а попаднеш на напълно човешка антиутопия, при това с непонятен за теб политически нюанс, естествено е да не ти хареса.
Предполагам само, не ме бийте.  Grinning

# 260
  • Мнения: X
“Дългата разходка” е предшественик на кървавите риалити антиутопии. Както и “Бягащият човек”, как я забравих! Rolling Eyes
Много години след тях излязоха книги като “Игрите на глада” в стил: Играеш до смърт. Това е и една от причините да ги харесвам - сложили са началото на нов жанр, реално.
Но да не превръщам темата в такава за Кинг, че там дискусиите могат да са безкрайни.

# 261
  • Мнения: 315
Аз най-сетне започнах Двор от крила и разруха на С-Дж.Маас, каня се да я прочета още от излизането ѝ , а вече почти бях забравила какво се случи в предишните две книги. За сега ми харесва изключително много и с нетърпение очаквам развръзката , но до сега всяка книга от авторката ми е ставала любима.
Относно С.Кинг ... съм с много смесени чувства.Чела съм "Зеления път" - прекрасна книга , "Пътна мрежа " и "Кери " честно казано ме разочароваха , а "Джойленд"  не ме впечатли с нищо. След тези опити не съм помисляла за друга книга на Кинг ....може би след време бих му дала шанс. Моя приятелка със сходен вкус много беше харесала "Гробище за домашни любимци" и най-вероятно някога ще се престраша да я започна.

# 262
  • Мнения: 1 488
От няколко дни чета "Момичето от Бруклин" на Гийом Мюсо. Първа среща ми е с този автор, но няма да е последна. Повествованието е динамично и интересно. Нямам търпение да стигна до края!

# 263
  • Мнения: 444
От няколко дни чета "Момичето от Бруклин" на Гийом Мюсо. Първа среща ми е с този автор, но няма да е последна. Повествованието е динамично и интересно. Нямам търпение да стигна до края!


Хубав автор е, мисля че ще ти хареса стила му, преди време бях чела от него "Сентръл парк", точно сега не мога да се сетя сюжета, но ми е сред графа любими в библиотеката, значи ми е допаднала Simple Smile препоръчвам я Simple Smile

# 264
  • Мнения: 6 146
Мюсо ми е много любим, но за съжаление изчетох всичко негово.
Аз съм на първа среща с Дъглас Кенеди с неговата Специални връзки, надявах се да се харесаме, но засега /още в началото/ не ми е любов от пръв поглед.

# 265
  • Мнения: 630
Завърших “The Outsider”. Това е третата книга на Кинг, която чета. “Зеленият път” е една от най-любимите ми книги евър, “Джойленд” изобщо не ме впечатли, а тази започна добре, но след средата вече ме отегчаваше безобразно. Тези 500+ страници съм убедена, че можеха да са 300 и нищо нямаше да се изгуби от замисъла на историята. Дадох 3 звезди в ГР заради силното начало.

Ще продължа със “Съпругата помежду ни”.

# 266
  • София, България
  • Мнения: 631
Започнах "Нищо" от Яна Телер, но явно не ѝ е дошъл моментът сега и я оставих.
Снощи започнах "Планината помежду ни", определено ме грабна още с първите страници Simple Smile

# 267
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Препоръчвам с две ръце Ненаписан роман на Чарлс Мартин! Много докосваща книга, до сълзи. Отделно толкова много обичам истории, пълни с четящи хора, с книги, с писане на книги, с любов към четенето.... Абе, прочетете я задължително!

Преполовила съм Укротителят на лъвове на Лекберг и като че ли до момента е много схематично нахвърляна, някак не ми се развиват нито герои, нито действие. Не знам, предполагам нататък ще дойде някакъв съспенс.

# 268
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Започнах тази.Неангажиращо,леко и приятно четиво.

# 269
  • Мнения: 8 223
Корицата изглежда доста вкусна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт