Какво мислите за този тип мъже?

  • 9 243
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Аз съм мъж на 31г. и през двайсетте си години имах дълга връзка с жена, с която се разделих преди 3г. Бих казал, аз поначало съм добре възпитан и образован мъж, помагам с домакинството, не пия и не изневерявам, не съм конфликтен и дадох най-доброто то себе си в тази връзка. Причината беше хлътването й по друг мъж, с която тя отказа да прекрати отношения. Раздялата беше бърза и именно заради това ме хвана доста неподгтовен, тъй като планирахме сватба и бебе след няколко месеца, тъкмо си намерил работа с по-удобен график да помагам с бебето и т.н.

След като се разделихме, вече нямаше смисъл да стоя на тази работа и си намерих доста по-добре платена. И така вече 3г. нямам сериозна връзка, върху която да работя за семейство. Някак свикнах със свободата си, с начина си на живот и не мога да намеря човека, на който да се доверя. Добре е да уточня, че харесвам живота си повече от преди, тъй като поради повечето свободно време пред мен се отвориха повече социални и професионални въможности.

Повечето свободни жени, които познавам и ми допадат в диапазона 27-32 и имам контакт с тях също не изпитват потребност да има сериозни връзки, а тези с които имах краткотрайни връзки дадоха много лоши индикации още в началото - екстремна безотговорност, ревност или манипулативност. Разбирам, че на 30г. всички носим някакъв багаж от миналото си, но не харесвам крайностите и тези кратки връзки ме разочароваха като цяло.
Просто явно нямах късмет с връзките, затова реших да се откажа от моята мечта да имам семейство.  Не съм женомразец или пък нещо такова, просто загубих интерес. И така вече една година без да изпитвам особена празнота.

Наскоро една колежка, с която станахме по-близки покрай един проект и тя започна да ми прави явни намеци, че и допадам и дори след фирменото парти искаше да преспи с мен у нас, защото не й се давали пари за такси до тях, тъй като живее в един от най-крайните квартали на София. Говори ми как скоро тя щяла да разкара приятеля си, тъй като не бил амбициозен и по цял ден пушел трева, как искала сериозна връзка  с някой като мен. Съвсем по човешки й обясних, че първо, това все пак тя все още си има приятел и второ, разказах й подробно всичко горенаписано защо не търся вече сериозни връзки.

Изглежда, че е споделила разговора ни с останалите колежки и дочух, че едва ли не женското съсловие на работа ме "осъждало" за избора ми, че съм решил вече да не търся партньор и да нямам семейство. На мен ми стана неприятно, защото това е нещо лично все пак, което съм и го съобщил на 4 очи. По-неприятното обаче е, че след това повечето колежки, с които имах приказка някак си се отдръпнаха от мен, въпреки, че не съм направил нищо лошо.

Интересно ми е да разбера какво вие мислите за мъже, които са направили такъв избор и имате ли нещо против тях?




# 1
  • Мнения: X
Не разбирам защо е споделила на всички, много грозно.
Не разбирам и защо другите са се отдръпнали, всички ли са очаквали да се наместят в леглото ти🤷‍♀️, пък и от къде на къде ще те съдят, щом се държиш добре с тях?!
Мисля, че си отчаян и изискваш прекалено много, няма перфектни жени, нито мъже,изобщо перфектни хора няма.Най - добре опитай да се отделиш от тази крайност и не го мисли, като края на изобщо всички връзки. Живота не свърша, като станеш на 30г,споко!
Сега е точния момент да се оглеждаш и да търсиш,а не да се отказваш.

За мнение.. Аз бих гледала дали мога да разчитам на теб, като приятел, а не дали ще искаш семейство или жена. Това не е моя работа все пак, как ще си живееш живота си е твоя работа,бих поговорила с подобен човек и ако мога да му помогна бих, но няма как да го съдя за подобен личен избор. .

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 265
На 31 години е много рано да се отказваш от мечтата си за семейство и деца.
Просто все още не си срещнал твоята половинка.




# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Интересно ми е да разбера какво вие мислите за мъже, които са направили такъв избор и имате ли нещо против тях?
Нищо лошо не мисля и нищо против тях нямам. Всеки има право да живее и нарежда живота си, както смята, че е най-добре за него. Стига, разбира се, да не подвежда други хора.

# 4
  • Мнения: X
Темата, дори да се окаже пързалка, ми е доста интересна.
Не си сам, аз лично познавам хора, предимно мъже, които също са се отказали от идеята за семейство и деца. А аз (жена на 32) също влизам в кюпа.
Не е някакво твърдо решение, просто никой от нас към момента не успява да намери човека за себе си.
Не е заради високи критерии. Не е заради прекалено лош характер. Не е заради някакъв романтичен идеализъм. Не е от мързел или бездействие.
Всъщност всички ние в даден момент имаме някакви отношения. Но просто не ни се получава. Започваме връзки, траят няколко месеца докъм 2-3 години и някак усещаме, че това не е Онова. Че сме наистина добри приятели, отлично се разбираме, напасваме се, бихме станали чудесни родители, но... не и заедно.
И някак сме се примирили, че въпреки че минаваме 30 (някои и 40), човекът за нас може би така и няма да дойде. И това не е нещо лошо, просто е... никакво. Дори не е тъжно.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 09:22 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 920

Интересно ми е да разбера какво вие мислите за мъже, които са направили такъв избор и имате ли нещо против тях?
Този избор ще се промени в момента, в който се срещнеш с подходящата жена.

# 6
  • Мнения: 4 610
Авторе, не се отказвай. Според мен ако се влюбиш истински ще пожелаеш отново да имаш семейство. Явно още не се е появила жена, която да събуди такива чувства в теб. Звучиш ми много интелигентно, пожелавам ти успех!
А, по въпроса ти: явно колежките не са те ценили като човек щом по разказ от трети човек се отдръпват от теб. И то за нещо, което не ги засяга пряко.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 283
Аз нямам против този тип мъже, но трябва достойно още в началото да се каже, за да няма наранени. Верояно многоо от жените все пак мислят за семейство и деца (и това е напълно нормално), особено в тази възраст (около 30-те) и затова са се отдръпнали. Виждали са в теб все пак някаква илюзия, че е  възможно да се получи нещо и когато такова изказване изкочи наяве те инстинктивно се отдръпват (защо да си губя времето). Аз например си имам дете и не искам връзка с мъж с цел съвсместно съжителстване и семейство и го казвам в началото - е, няколко пъти и мъжете бягат. Просто е заложено в човека, особено пък при жените. Ако бях на тази възраст, без семейство и аз щях да се отсръпна, защото не бих искала да си губя времето да влагам емоции в човек, който не иска същото като мен. Не те упреквам, авторе, просто ти обяснявам женската гледна точка.  А, че онази жена е постъпила много грозно е така - просто спри да комуникираш с нея. Такъв човек изобщо не ти трябва в обкръжението ти - само и чисто като познат дори.
А ти не бързай все пак с тези изказвания - след 2 години като срещнеш правилната жена много бързо ще си промен иш мнението. Освен това се знае, че мъжете по-късно съзрявате Simple Smile (майтап, разбира се, но наистина още си много млад)

# 8
  • Мнения: 580
Всеки има право на избор. За да не иска някой семейство, за мен си е самодостатъчен. Всички сме различни и имаме различни потребности. След 1-2 години може да срещнеш жена, която да те накара да искаш семейство. Може и никога повече да не пожелаеш. Това не променя личността ти. Ако все пак започваш дори връзка е редно да споделяш намеренията си.

# 9
  • Мнения: X
Тъжно е. Разбирам да сте на по 50г,а вие на по 30г и вече няма смисъл.. Добре, защо работиш, защо създаваш, защо трупаш, защо се бориш да имаш дом, да, сега живееш в него, после?Ние не сме вечни и всичко, което трупаш сега на кой ще го оставиш? Сега се чувстваш доволен от себе си, създаваш кариера, но след това. . няма да ти пука за тази кариера, щом не си оставил нищо повече.
Не ме разбирайте, че едвали не ви съдя, на всеки по различен начин му се развива живота, но просто не се отказвайте щом сте го искали и мечтали, само защото сте попаднали на двама-трима , с които не сте се напаснали. Напротив, това са уроци за да оцениш "перфектния" за теб самия. 🙂Оглеждайте се бе, може и пред очите ви да са тия вашите хора.

# 10
  • Мнения: 15 960
Ако някой твърди това, но постоянно се пробва в краткотрайни връзки, не му вярвам, че го мисли сериозно. Просто някак се застрахова, че като го отхвърлят, и ще се оправдае с "ама аз и без туй не искам сериозни отношения".
Тези,  които наистина са го решили, въобще не започват връзки - познавам такива. И нямам нищо против тях.
Всъщност ако някой е с такава мисъл, е редно да го обявява в началото на връзка, за да не губи времето на другия, и той да си знае, че го използват само за забавление.

# 11
  • Мнения: X
използват само за забавление.
Връзка без деца също се гради на взаимно уважение. Не е казано да е чук и бег.
Ето, пример от самата тема. Една жена, която не уважава партньора си и го напуска. Втора, която се опитва да изкръшка. Други, които пригласят на втората. Тези жени, дори 5 деца да имат от партньора си, самите те не са стока, а връзката е взела-дала, без уважение.

# 12
  • Мнения: 1 780
Нищо не мисля, аз също не исках деца. Просто се влюбих в мъжа ми, той искаше и така. Сега естествено искам даже и второ, но това е друга тема.
Идеята ми е, че това си е твоя работа. И явно не си го решил категорично, явно все пак искаш, щом толкова те вълнува мнението на другите по темата.

# 13
  • Мнения: 19 818
Щом се чувстваш добре в момента в това състояние, няма значение кой какво мисли и казва. Вслушвай се и се вглеждай не в хорските приказки и очи, а в себе си. Твоят живот и твоят душевен баланс си е твой и касае единствено теб.

А тези "колежки" са прости кокошки, пускай ѝ ги да "пътуват" и да не ти пука. Плюс тази дето собствения си живот не гледа, тръгнала твоя да споделя с другите. Толкоз ѝ акъла. Всеки има право на своя избор на живот,, особено когато не вреди на никого.

# 14
  • Мнения: X
Прекалено много приказваш и се изливаш пред хора, на които не им влиза в работата. Колежката си я отхвърлил сексуално, след като се е самопредложила на тепсия, и сега те е изкарала психар пред останалите кокошки... Тези излияния ги прави само пред жени, с които мислиш да си в несериозна връзка и за тях конкретно си сигурен.

На отчаяние и защита на егото ми лъхат тези приказки, а не на убеденост. Щом не ме искат и аз не ги искам пък! Даже ето, не ги искам пръв... Просто живей, срещай се с хора без да се ограничаваш така глупаво.

Общи условия

Активация на акаунт