Как да го накарам да направи спермограма?

  • 12 408
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39 284
Щом не сте на етап гаджета, значи имате брак.
То ясно, че ще го натириш, ама са си главоболия.

# 46
  • Мнения: 31 647
С кое точно го тормозя? Тормозя свбе си,защото се чудя как най-деликатно да го помоля да направи спермограма. Тормоз ли е че го издържах 1година докато си намери работа,или че осигурих къде да живеем,или че готвя,пера чистя и пазарувам?кое точно е тормоза в случая?
Даваш уж свободно, но в един момент представяш сметка със задължения за плащане. Да, това Е тормоз. Ако не ти изнася, освободи го. Вече си на етапа да се сърдиш при всеки удобен случай. Следващият етап е раздяла. Пристъпи по-бързо към него.
Една дума не съм му обелила по тези въпроси, нищо не съм му натякнала и няма да го направя. Исках да обясня ситуацията,защото почнахте да ме нападате че го тормозя. Веднъж вече сам е решил,че иска да имаме дете,аз не го карам на сила да е с мен.

А защо не си обелила и една дума?
Сама си решила да се поставиш в ролята на чистачка и готвачка. Защо не му връчваш всеки ден парцала? Или да направи салата. Или да сготви. Да пусне пералня, да простре.
Още от самото начало си почнала да го отглеждаш във всяко отношение. Човек е решил,  че това те кефи. И го кара на забавен каданс.
Намерила си муден мъж. И муден в много отношения. Като не ти харесва, защо си с него?
Тормозиш себе си, тормозиш и него.
И като си го издържала една година, пак ли ти готвеше, чистеше и пазаруваше?Той какво правеше? Учеше ли? И аз съм учила. И то редовно, ходила съм на работа и съм чистела и готвила.
Лошо да учи няма. Ама по-добре е да използва наученето, да работи. А не да има едната диплома. Но много хора всъщност за това са в университетите. За едната диплома.
Всъщност и двамата сте едни такива леко меркантилни и дребнави.
Ти го носиш на гърба си, и после представяш сметки за това и онова.
А той те търпи, че да има къде да живее. Пък и хем има и чистачка, готвачка и любовница.

# 47
  • Мнения: X
Стана ми любопитно - как по-точно се "помага" за висше?
а) издържа се човека финансово, докато следва
б) явява се друг вместо него да му вземе изпитите
в) пишат му дипломната (или елементи от нея), защото грам не отбира?

Към авторката - грозно е подобно злобно отношение от жена, особено пък към партньора си. Не знам пред него какво от това показвате, но е достатъчно, че в главата Ви е това. Помислете сериозно за бебето, това не е шега, не обричайте едно дете да живее с разделени родители и то със силно изнервена майка.

Хората са различни - не можете да ги промените. Приемете, че този човек няма да стане по-различен, напротив, единствено още повече ще Ви дразни характера му като има бременност и бебе, просто наистина не знам двойка, при която с бебето отношенията им и живота да са станали по-лесни. Така че или се научете как да живеете с човек с подобен характер в някаква хармония или се откажете. А щом за 5 години не сте се научили, по-скоро второто....


Иначе за спермограмата казахме няколко човека вече И също попитах - какво ще правите ако резултатът от спермограмата е абнормална морфология на по-голям дял от сперматозоидите от нормата, намален брой и виталност на сперматозоидите? Какво точно следва от това според Вас?

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839

Не,не е зададен. Въпроса е как деликатно да го задам? Аз имам списък с изследвания от които да започна като начало,защото ми е ясно че трябва да се провери за проблем и при двамата. Ще започна аз.

За мен, сега е времето да поговориш "деликатно", без въпроси, а като изложиш фактите и нужните действия.
Виждате и двамата, че бебе не се получава.
За да разберете защо, трябва да си направите изследвания- ти за това, това и това, той- за това, това, това, като начало.
Трябва да стане едновеменно, за да се лекувате заедно, ако се налага и да не се протакат нещата.

Ако имате нормална комуникация, не би трябвало да е труден разговора.

# 49
  • Мнения: 71
С кое точно го тормозя? Тормозя свбе си,защото се чудя как най-деликатно да го помоля да направи спермограма. Тормоз ли е че го издържах 1година докато си намери работа,или че осигурих къде да живеем,или че готвя,пера чистя и пазарувам?кое точно е тормоза в случая?
Даваш уж свободно, но в един момент представяш сметка със задължения за плащане. Да, това Е тормоз. Ако не ти изнася, освободи го. Вече си на етапа да се сърдиш при всеки удобен случай. Следващият етап е раздяла. Пристъпи по-бързо към него.
Една дума не съм му обелила по тези въпроси, нищо не съм му натякнала и няма да го направя. Исках да обясня ситуацията,защото почнахте да ме нападате че го тормозя. Веднъж вече сам е решил,че иска да имаме дете,аз не го карам на сила да е с мен.

А защо не си обелила и една дума?
Сама си решила да се поставиш в ролята на чистачка и готвачка. Защо не му връчваш всеки ден парцала? Или да направи салата. Или да сготви. Да пусне пералня, да простре.
Още от самото начало си почнала да го отглеждаш във всяко отношение. Човек е решил,  че това те кефи. И го кара на забавен каданс.
Намерила си муден мъж. И муден в много отношения. Като не ти харесва, защо си с него?
Тормозиш себе си, тормозиш и него.
И като си го издържала една година, пак ли ти готвеше, чистеше и пазаруваше?Той какво правеше? Учеше ли? И аз съм учила. И то редовно, ходила съм на работа и съм чистела и готвила.
Лошо да учи няма. Ама по-добре е да използва наученето, да работи. А не да има едната диплома. Но много хора всъщност за това са в университетите. За едната диплома.
Всъщност и двамата сте едни такива леко меркантилни и дребнави.
Ти го носиш на гърба си, и после представяш сметки за това и онова.
А той те търпи, че да има къде да живее. Пък и хем има и чистачка, готвачка и любовница.

Той е автомонтьор, всякакви ремонти в къщи ги прави той, в момента изкарва повече пари от мен, но пак си е майстор а диплома за това не му трябва. Една година си търси работа по специалността,през това време помагаше в сервиза на приятел, но само помагаше и изкарваше малко пари.

# 50
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Лора, ти познаваш ли изобщо тоя твой мъж?!
Питаш нас как да го накараш на отиде на спермограма?! С диалог, мила.
Ние тоя човек не го познаваме. Реагирал остро. Ами може би и ти така отпочваш разоговора. Не си му разбрала още  настройката.
Ама, аз си мисля, че насила няма да стане.
Ти си някакъв планировчик. Това, което ти искаш с планове не става. Сори. Вселенски закони.
Най-много в един момент да му писне яко от цялото това натягане и нагнетяване, което създаваш като атмосфера, и да останеш сама с плановете си.
Та, както казах, майката му е в диалога. 

# 51
  • Мнения: 71
Стана ми любопитно - как по-точно се "помага" за висше?
а) издържа се човека финансово, докато следва
б) явява се друг вместо него да му вземе изпитите
в) пишат му дипломната (или елементи от нея), защото грам не отбира?

Към авторката - грозно е подобно злобно отношение от жена, особено пък към партньора си. Не знам пред него какво от това показвате, но е достатъчно, че в главата Ви е това. Помислете сериозно за бебето, това не е шега, не обричайте едно дете да живее с разделени родители и то със силно изнервена майка.

Хората са различни - не можете да ги промените. Приемете, че този човек няма да стане по-различен, напротив, единствено още повече ще Ви дразни характера му като има бременност и бебе, просто наистина не знам двойка, при която с бебето отношенията им и живота да са станали по-лесни. Така че или се научете как да живеете с човек с подобен характер в някаква хармония или се откажете. А щом за 5 години не сте се научили, по-скоро второто....


Иначе за спермограмата казахме няколко човека вече И също попитах - какво ще правите ако резултатът от спермограмата е абнормална морфология на по-голям дял от сперматозоидите от нормата, намален брой и виталност на сперматозоидите? Какво точно следва от това според Вас?
Написах доста реферати,защото в началото се опитваше да работи докато учи и нямаше време. Стана инцидент малко преди дипломната, ходене по болници, лечение и т.н. и се наложи да я напиша аз,защото имаше много малко време

# 52
  • Мнения: 71
Лора, ти познаваш ли изобщо тоя твой мъж?!
Питаш нас как да го накараш на отиде на спермограма?! С диалог, мила.
Ние тоя човек не го познаваме. Реагирал остро. Ами може би и ти така отпочваш разоговора. Не си му разбрала още  настройката.
Ама, аз си мисля, че насила няма да стане.
Ти си някакъв планировчик. Това, което ти искаш с планове не става. Сори. Вселенски закони.
Най-много в един момент да му писне яко от цялото това натягане и нагнетяване, което създаваш като атмосфера, и да останеш сама с плановете си.
Та, както казах, майката му е в диалога. 
Аз нищо не натяквам, до сега не съм го ръчкала за нищо. Всичко до сега е било когато той реши, но сега се налага да се действа някак по-експедитивно. Исках съвет как деликатно се започва твмата за спермограмата, не вярвам да има мъж който да се зарадва когато стане дума за качеството на спермата му.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 775
Мъж, който се дърпа от изследвания с риска да забави още повече важна стъпка, не е стока.
Няма емпатия, а егото му е по- голямо от всичко в стаята и от всички проблеми, включително репродуктивните.

Горката авторка, загубила си е времето с човек, който я мотае и сега отново иска да я замотае. Затова ще го натири- щото я е моткал, не щото е зла вещица, която иска донор. Според мен е озлобена, щото осъзмава, че са я прецакали. И правилно. Тя си носи глава на раменете, ама в началото сигурно е имала силни чувства и се е оставила.

Много ги жалите тия мъжленца. Зле, добре, това е положението. Няма нужда от прикоткване, от мислене как да му се поднесе (WTF?!), просто му казваш, че еди- кога си трябва да идете за еди- какви си изследвания.  Както жените се подлагат на хиляди изследвания и интервенции, свързани със способността да имат дете, да имат качествени яйцеклетки, така един мъж, който обича жената и иска деца, трябва да скокне на момента за една шибана спермограма. Щото е работа за 5 мин. Ядосах се, противни са ми такива хора.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 14:14 от The Catcher in the Rye

# 54
  • Мнения: 1 540
Лора, казвам го без лошо чувство, но ти на този мъж си му резнала топките тотално. От прекалено обгрижване и жалене си отглеждаш едно мекотело. Не очаквам изведнъж той да се осъзнае. Въпросът е дали ти ще си в състояние цял живот да опъваш каиша и за двама ви.
Иначе относно спермограмата, казваш си директно, чак пък толкова увъртане.
А от друга страна, не те ли тревожи факта, че този мъж може да е с теб само от удобство, това ли искаш и заслужаваш?

# 55
  • Мнения: 71
Мъж, който се дърпа от изследвания с риска да забави още повече важна стъпка, не е стока.
Няма енпатия, а егото му е по- голямо от всичко в стаята и от всички проблеми, включително репродуктивните.

Горката авторка, загубила си е времето с човек, който я мотае и сега отново иска да я замотае. Затова ще го натири- щото я е моткал, не щото е зла вещица, която иска донор. Според мен е озлобена, щото осъзмава, че са я прецакали. И правилно. Тя си носи глава на раменете, ама в началото сигурно е имала силни чувства и се е оставила.

Много ги жалите тия мъжленца. Зле, добре, това е положението. Няма нужда от прикоткване, от мислене как да му се поднесе (WTF?!), просто му казваш, че еди- кога си трябва да идете за еди- какви си изследвания.  Както жените се подлагат на хиляди изследвания и интервенции, свързани със способността да имат дете, да имат качествени яйцеклетки, така един мъж, който обича жената и иска деца, трябва да скокне на момента за една шибана спермограма. Щото е работа за 5 мин. Ядосах се, противни са ми такива хора.
Благодаря ти! Имаш право!

# 56
  • Мнения: 71
Лора, казвам го без лошо чувство, но ти на този мъж си му резнала топките тотално. От прекалено обгрижване и жалене си отглеждаш едно мекотело. Не очаквам изведнъж той да се осъзнае. Въпросът е дали ти ще си в състояние цял живот да опъваш каиша и за двама ви.
Иначе относно спермограмата, казваш си директно, чак пък толкова увъртане.
А от друга страна, не те ли тревожи факта, че този мъж може да е с теб само от удобство, това ли искаш и заслужаваш?
Пак казвам, в момента той носи в къщи повече пари от мен. Аз си върша домакинската работа, а той движи ремонтите

# 57
  • Мнения: X
Няма енпатия, а егото му е по- голямо от всичко в стаята и от всички проблеми, включително репродуктивните.

Горката авторка, загубила си е времето с човек, който я мотае и сега отново иска да я замотае.
еМпатия няма, еМпатия.

Абсолютно, загубила си е времето, да къса с него веднага - всички това казваме! Две мнения просто няма в темата по този въпрос. Да бяга с 200 докато е време, не да правят спермограми.

# 58
  • Мнения: 18 526
Не съм изчела цялата тема, но всеки лекар първо иска спермограма, преди да изследва каквото и да е друго при желание за дете и незабременяване. Като го праща лекар, как така няма да иска да иде??

# 59
  • София
  • Мнения: 17 775
Бгтатко, тая дума съм я писала 100 пъти по темите сигурно, очевидно е, че е.техническа грешка. (м-н,телефон)
Ти си виж как пишеш "безсмислено" (жокер: пише се и със С, не само З) и други подобни. Не знам с какво самочувствие поправяш другите, колкото да се хванеш за нещичко. Но си личи от самолет.

Не знам другите какво й казват, не съм чела мненията. Самото му поведение е червена лампа. Нека кажат жените, при които е имало мъжки фактор и сега си имат дечица, дали мъжете им така са се офлянквали и пак за егото си са мислели. Ама как така аз може да нямам перфектна спермограма. Страх ме е да разбера. Сълза. Ми както жените могат, че и сто пъти по толкова.

Общи условия

Активация на акаунт