Да се разделим или да остана, как да постъпя?

  • 10 382
  • 165
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 524
Не е така. На всеки са му омръзвали гаджета, което не значи че с някой друг мъж няма да имаш дълга връзка. Аз вече съм на принципа, че живея днес и сега, планове за 20 години напред нямам и мъж само защото е стабилен и подходящ не бих търпяла, ако не ми е весело с него.

# 151
  • София
  • Мнения: 17 259
А аз мисля, че бих. Много по-важни неща има от веселото. С бившия непрекъснато ми беше весело, то бяха веселби и купони, и излизания, и смях, и секс, и забава. Ама като опреше до отговорностите - сал една Бърди на пангара. Цъ, мерси съм за такава веселба.

# 152
  • Мнения: 7 245
Аз и не търся да ми е весело. Обикновено мъжете, които ми допадат са скучни. Като мен. Завелязала съм, че веселите неща бързо се изчерпват. А за авторката, какво да мисля, вярно на 22, ама човек вече е с оформен характер, ще дойде следващият, и после следващият и тя все няма да е наясно със себе си.

# 153
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 468
Защо пък така решихте? Вие за първия ли се омъжихте?

# 154
  • Мнения: 3 114
Защо пък така решихте? Вие за първия ли се омъжихте?
и какво като и първия, ако е свестен и се разбират. или трябва да го остави и да попадне на някой идиот, само за да не е с първия.

# 155
  • Мнения: 7 245
Не, разбира се. Но с никого не съм живяла дългосрочно, не съм го представяла като сериозен партньор и не съм вземала ипотека. И най- вече, дори и на 18, съм знаела какво искам.

# 156
  • Мнения: 673
Разбирам тези, които казват, че авторката утре и с друг пак по същия начин ще се колебае и ще търси друг, който ѝ е по-интересне. И на мен така ми звучи. Като човек, който е бил сериозен, твърдял, че човека до него е завинаги, та чак родителите му му съдействали. А после изведнъж (и то съвсем близо до ипотеката) се отдалечават с любимия и се оказва, че дори не го обича, а какво остава завинаги. И тя търси свободен живот, където да се почувства добре. Може би авторката не е наясно какво е (според нея) да обичаш. А то не е само тръпка, да си прекарвате весело, да се харесвате. То е нещо повече - да даваш и да си доволен от това. А това да гледаш с любимия в една посока е още по-хубаво. Само че каква е нейната посока? Какво иска тя? А и къде са родителите в тази картинка? Защо те са поощрили тези стъпки на тези години? Защо не са се запитали какви са подсъзнателните причини, поради които дъщеря им иска това? Отговорите на тези въпроси биха дали някаква яснота на нещата кое, как, защо и накъде. Успех ѝ желая на авторката и време е да научи някои неща по трудния начин - тоест - да взима решения и да отговаря за тях, че може и да не са най-правилните, но са нейните.

# 157
  • Мнения: X
Ако имате нужда от развеждане - заповядайте при нас да Ви убедим как това е най-доброто заключение на всяка една връзка Wink

Иначе това, което описвате, ако не е пързалка, пресъздава доста добре манталитета на човек на 20 години - човек на 20 най-често все още не може да поема отговорност за решенията си. Прекалено е импулсивен, но като направи нещо, после изведнъж почва да се терзае, че си е "провалил живота". Това поне го описахте много хубаво - пързалка или не.

Възможно е навсякъде да избие. Аз примерно бях супер, ултра, мега уверен (в 7ми клас!!!) какво искам да правя цял живот, влязох във въпросната специалност и изведнъж - ах, ама не искам това! Много е скучно, ограничаващо, затъпяващо, искам по-креативни неща, по-интересни, по-вълнуващи, по-творчески!!!

Ах, ох, каква поредна футболна драма.

Към 30те минава някъде. Бях попадал и на статии, които обясняваха от неврологична гледна точка какви зони от мозъка на човек продължават да съзряват до към 28г. някъде. Но няма смисъл да ги пускам - няма кой да прочете Simple Smile

Та такова е описаното. Страх от отговорности, очаквания. Нищо сложно.

Бягайте. Бягайте с 200 и от него, и от очакванията на родителите, и от обвързването, и от за(г)робващата ипотека, от всичко. Бягайте и ще мине. Има време да почнете наистина да знаете какво искате и да го защитавате с дълбоката увереност, че стоите изцяло зад решенията си, а не са детински каприз или прищявка от типа на "играя си на семейство на 22".

Затова и обикновено давам съвет на хора на тази възраст да не бързат толкова с импулсивните решения, за да не осъмнат на следващия ден след като са реализирали решението си с единственото желание да избягат. От тези решение май само бебчето е една идея по-сигурно като решение, защото бременността препрограмира мозъка на повечето майки да не могат да избягат (еволюционен механизъм вероятно).  Но при татковците подобен механизъм няма, затова става забавно при двойки с дете на по 20-23. Особено в днешно време, когато развод се прави по-лесно от сватба в Лас Вегас, ако изобщо някой си е правил труда да се разкарва до гражданското.

# 158
  • Мнения: 18 524
На мен и с бившия ми беше много весело, затова направих глупостта да го избера сред кандидатите си Simple Smile Имах доста по-подходящи, ама... Simple Smile Към днешна дата мога да кажа, че май по-голямата купонджийка съм била аз от двамата обаче.

И сега съпруга ми ме спечели с това, че ме разсмива. Аз супер сериозни мъже, ако ще й да са много отговорни, не харесвам. Хората сме различни Simple Smile

# 159
  • Мнения: 360
bgtatko81 Аз искам да прочета, ако е възможно Simple Smile

# 160
  • Мнения: X
bgtatko81 Аз искам да прочета, ако е възможно Simple Smile
Скрит текст:
Ето две отправни точки за начало:

това е по-неврологично
Цитат
The human brain doesn't stop developing at adolescence, but continues well into our 20s, ...

The research results revealed that young adult brains were continuing to develop wiring to the frontal lobe; tracts responsible for complex cognitive tasks such as inhibition, high-level functioning and attention. The researchers speculated in their article that this may be due to a plethora of life experiences in young adulthood such as pursing post-secondary education, starting a career, independence and developing new social and family relationships.

това е едно по-популярно интервю, в което се обсъждат поведенческите промени, за които говорех, че продължават не само през юношеските години, а до към 25. Не знам откъде ми е останало в паметта числото 28 за възраст - не откривам конкретната статия, но със сигурност ставаше дума за процеси продължаващи до късните 20 години  - можете да намерите още много материали с ключови думи: impulse control, response inhibition, and sensation seeking + twenties
Цитат
AAMODT: So the changes that happen between 18 and 25 are a continuation of the process that starts around puberty, and 18 year olds are about halfway through that process. Their prefrontal cortex is not yet fully developed. That's the part of the brain that helps you to inhibit impulses and to plan and organize your behavior to reach a goal.

And the other part of the brain that is different in adolescence is that the brain's reward system becomes highly active right around the time of puberty and then gradually goes back to an adult level, which it reaches around age 25 and that makes adolescents and young adults more interested in entering uncertain situations to seek out and try to find whether there might be a possibility of gaining something from those situations.
пс. ако има нужда/интерес - мога да преведа или обясня нещо от цитираното, ако не е напълно ясно.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 21:21 от Анонимен

# 161
  • Мнения: 17 407
Защо да бяга? Сама си го е избрала. Може и да си остане, да поживее на семейни начала, а и да се зажени на тази крехка възраст, не е доживотна присъда.
Точно пък бягайки, не мисля, че би осъзнала какво иска.

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Ще поздравя авторката с една песен, която много харесвам...Wink
https://www.youtube.com/watch?v=5yXSCavX7Ew

# 163
  • Мнения: 62
Съжалявам главно за ипотеката.
Въобще не се чувствам готова за семейство и толкова сериозна връзка ... страх ме е от това, че никой не би ме разбрал и подкрепил, че съм му дала надежди, за което ме съм го лъгала аз изпитвах същото ... не знам как може така да се преобърнат нещата и то за месеци, не знам и как да ги оправя, а така ми се иска да бъда влюбена отново Sad
Щом е толкова прекрасен и толкова те обича не заслужава да живее в лъжа. И ти не заслужаваш. Живей живот, който те прави щастлива:)

# 164
  • Мнения: 261
Малко и от мен - другата страна. Мъж съм на 57 г / смятам се за не баш ограничен.
Според мен момичето просто си иска безгрижният живот , студенти , партита ,сесии ( Разбирайте свободен секс ) безгрижие . 
Оставай го момиче , оставай го за да може да се оправи и той !! Явно те интересува само безгрижният живот . Грижа ти е ипотеката Simple Smile , аз наистина съжалявам приятелят ти - поне по това което си написала

Общи условия

Активация на акаунт