Къде в Русе? - 11

  • 46 889
  • 768
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 919
Здравейте, имате ли телефона на ветеринарката от улица Борисова. Мисля, че клиниката беше Любимец, но телефона упоменат в гъгул ми дава грешка.

Здравейте, моля да ми препоръчате някой от ветеринарите за подстрижка на куче.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 21:40 от AnMary

# 181
  • Мнения: 760
Здравейте, някой знае ли къде в Русе мога да намеря учебник или книга по солфеж ? Искам да придобия начални познания и ще ми трябва учебник. В интернет видях един, но той е за по-напреднали. В момента се занимавам с пеене в свободното си време, но мисля по-нататък да си купя музикален инструмент.

# 182
  • Мнения: 35 109
Библиотеката не е ли вариант??

# 183
  • Русе
  • Мнения: 96
Здравейте,

Някой да знае добър салон за ламиниране + ботокс и оцветяване на мигли в Русе?

# 184
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Здравейте!
Имам нужда от наистина добър козметик, който не изцежда порите механично, а предлага богат набор от щадящи процедури за почистване и освежаване на лице. И понеже съм капризна, разгледах мненията в русенската група във ФБ и от предлаганите и обсъжданите варианти, никой не ми допадна - нула информация по страниците им, съмнителни или стари публикации, или просто не видях това, което търся. Та, ако имат и сайтове, в които да им прегледам козметичните процедури, би било прекрасно Simple Smile
Имам нужда и от хирург или пък от онко-хирург, няма идея. Но ми трябва специалист, който да отстрани бенка. Не искам касапи, ако ще и в София да е, ще ида.
Благодаря предварително Simple Smile

# 185
  • Русе
  • Мнения: 7 793
Катя от Фетиш и д-р. Илиева-Иванова от Медика. Онкохирург е и последно точно това ми прави. Ще водя и голямото си дете за същото при нея.
А Катя винаги се е съобразявала с клиентите и с нуждите на всяка една кожа.

# 186
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ели, а прави ли биопсия на бенката? Хоспитализират ли за подобна манипулация?
Благодаря за информацията! Hug

# 187
  • Русе
  • Мнения: 7 793
След изрязването я пращат за хистологично. И да, хоспитализират. Няма клинична пътека за тази манипулация. Карат по друга. Тръгнах си веднага след нея и после ходих само за превръзки и конци.

# 188
  • Мнения: 1 397
Здравейте, община Русе дават ли еднократна помощ за първо, второ, трето дете ?

# 189
  • Мнения: 11 969
Да, дават.

# 190
  • Мнения: 1 397

Mama Ru може ли подпобности ?

# 191
  • Мнения: 11 969
Проверете в най-близкия клон на социални грижи по адрес. Там ще Ви дадат декларация и ще кажат какви документи са Ви нужни.

# 192
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Проверете в най-близкия клон на социални грижи по адрес. Там ще Ви дадат декларация и ще кажат какви документи са Ви нужни.
Мисля, че питането е съвсем друго. Социални грижи изплащат полагащата се по Закон еднократна помощ. Всяка една Община с Наредба определя дали да изплаща такава помощ. Изискването е за постоянен адрес в общината, независимо в кое населено място. Подава зе заявление до Общински съвет и с Решение на сесия се отпуска помощта.
Общински съвет Русе няма такава наредба.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 21:09 от viki_1974

# 193
  • Мнения: 4 841
В Русе изплащат еднократна помощ за живородено дете. С акта за раждане на детето се ходи в социалните по район. Иначе мисля има еднократна помощ за раждане, която се полага само на жени, които са на социално майчинство.

# 194
  • Мнения: 1 397
Благодаря, точно това ми е въпроса. Има общини, които гласуват такива помощи, в Несебър примерно си плащат 2000лв. В Стара Загора също ще заседават за това.


Проверете в най-близкия клон на социални грижи по адрес. Там ще Ви дадат декларация и ще кажат какви документи са Ви нужни.
Мисля, че питането е съвсем друго. Социални грижи изплащат полагащата се по Закон еднократна помощ. Всяка една Община с Наредба определя дали да изплаща такава помощ. Изискването е за постоянен адрес в общината, независимо в кое населено място. Подава зе заявление до Общински съвет и с Решение на сесия се отпуска помощта.
Общински съвет Русе няма такава наредба.

Общи условия

Активация на акаунт