Къде в Русе? - 11

  • 46 913
  • 768
  •   1
Отговори
# 195
  • русе
  • Мнения: 643
Аз също мисля че се изплаща еднократна помощ при живородено дете, но какъв е размера не знам  и е за всички не само за социално слаби. Преди 14 години и аз получих такава помощ

# 196
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Благодаря, точно това ми е въпроса. Има общини, които гласуват такива помощи, в Несебър примерно си плащат 2000лв. В Стара Загора също ще заседават за това.


Проверете в най-близкия клон на социални грижи по адрес. Там ще Ви дадат декларация и ще кажат какви документи са Ви нужни.
Мисля, че питането е съвсем друго. Социални грижи изплащат полагащата се по Закон еднократна помощ. Всяка една Община с Наредба определя дали да изплаща такава помощ. Изискването е за постоянен адрес в общината, независимо в кое населено място. Подава зе заявление до Общински съвет и с Решение на сесия се отпуска помощта.
Общински съвет Русе няма такава наредба.
Ее, Несебър е богата Община. Къде сме ние? Още, когато бях бременна с дъщеря ми преди 12 години ги даваха тези пари. За Поморие дори дъм чувала, че дават 5000 лв. Не знам до колко е вярно.

# 197
  • Мнения: 4 841
В Русе общината нямам спомен изобщо да е давала такава помощ. Ние сме беден район.

# 198
  • Русе
  • Мнения: 7 057
В Русе общината нямам спомен изобщо да е давала такава помощ. Ние сме беден район.
Не е давала, защото, както писах нямат приета такава Наредба. Но пък, Община Иваново например дава 200 лв. Двеста, двеста, кой ти ги дава... И еднократна помощ за първокласник дават съгласно Наредбата. Тези пари нямат нищо общо с парите, каито дава Държавата.

# 199
  • Мнения: 919
От толкова писане нищо не разбрах. Община Русе не дава еднократна помощ, а трябва да се ходи до Социални грижи? И колко е еднократната помощ?

# 200
  • русе
  • Мнения: 643
Отиваш в клон на социалните по район на регистрацията ти и питаш там ще ти кажат какви документи да представиш и попълниш, плаща се някаква сума но не голяма еднократно за живородено. По мое време , доста отдавна беше около 300 мисля за двете деца понеже са близнаци.

https://www.lex.bg/mobile/ldoc/2135456128

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 22:35 от AnMary

# 201
  • Мнения: 2 220
Октомври 2018 ми изплатиха 250 лв. еднократна помощ. Ходи се в социалните, които са ви по район, искат акт за раждане.

# 202
  • Мнения: 35 109
И аз имам спомен, че ми изплатиха такава сума Октомври 2017

# 203
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Еднократната помощ при раждане, която се изплаща от държавата за първо дете е 250 лв, за второ - 600 лв., за трето - 300 лв, за четвърто и и всяко следващо е 200 лв. Тези суми се утвърждават от социалното министерство. Другата помощ, за която питаше Деска не се изплаща в община Русе. Няма нищо, което да не се разбира.

# 204
  • Мнения: 1 327
Момичета, да ви питам, имате ли представа Норда дали работи вече и каква е таксата възрастен/ дете?

# 205
  • Мнения: 372
На някой били ли са му кортизонови инжекции за блокаж на нерв? При кого?

# 206
  • русе
  • Мнения: 643
спешно ми трябват цвички ,но да са по евтини, намирам само по 15 лв. Предложения къде в централната част на града да търся ,без Вълшебство там са скъпи.

# 207
  • Мнения: 702
спешно ми трябват цвички ,но да са по евтини, намирам само по 15 лв. Предложения къде в централната част на града да търся ,без Вълшебство там са скъпи.
вървете в обущарския магазин до училище Васил Левски в Дружба 1 (срещу Практис)

# 208
  • Мнения: 35 109
В Дайхман провери ли?

# 209
  • Мнения: 79
Знаете ли работното време на др. Бурмова?

Общи условия

Активация на акаунт