Отговори
# 990
  • Мнения: 4 378
Това е брутално и чудовищно. Благодаря ти, че така блестящо защити тезите на болшинството участници в темата.

Брутално и чудовищо, че деца на чужденци не се крадат.
Брутално и чудовищно, че деца в риск се премахват от рисковата среда вкъщи.
Брутално и чудовищно, че в Норвегия биенето на деца е незаконно.
Брутално и чудовищно, родителите трябва да избягват неглижирането на децата и че трябва да развият родителски умения вместо да прибягват към насилие над децата.

Наистина брутално и чудовищно, когато ти и болшинството в темата сте за:
-деца да се крадат
-деца да не се премахват от рискова среда вкъщи
-деца да се бият съвсем законно
-децата да се неглижират и вместо да се отглеждат от родители с родителски умения, да се бият

Най-после ми се изясни. Не на стратегията, да на статуквото.

# 991
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
....че няма двоен стандарт...

Има, има - сега прочетох статията към документалния филм "Norway’s hidden scandal" на Би Би Си. Оказва се, че онзи психиатър-педофил е бил самотен баща на две деца и въпреки че е осъден педофил, Барне-то са заключили, че е добър баща и децата не са му отнети. Цитирам:
Скрит текст:
Inez and other parents who’ve lost children are also surprised by a family court decision that the disgraced expert can keep custody of his own young children.

“I’m at a loss for words, for the outrage,” she says, “knowing other parents who have had lesser allegations and have lost children.”


Човекът бил осъден на 22 месеца затвор Grinning

Представяте ли си?

А Барне разрушава семейства, извежда ревящи деца, разделя ги от родителите им завинаги!

# 992
  • София
  • Мнения: 596
От различни статии оставам с трайното впечатление, че в скандинавските страни социалните служби имат расови и етнически предпочитания към децата, които отнемат. НЕ Е ВЯРНО Като цигани, мюсюлмани, африканци и подобни не са тяхна таргет група. НЕ Е ВЯРНО Много по-голям "шанс" за ново семейство имали славяните и изобщо хората от бялата раса, както и персийците... НЕ Е ВЯРНО не знам дали това отговоря на въпроса /въпреки, че не е зададен към мен/ за двойния стандарт, но според мен това е причината.
Също така интересна информация за мен представлява конфискуването на деца - туристи...за които, специално за Норвегия четох, прилага същите местни закони въпреки, че не са нейни граждани, нито са пребиваващи в страната, но по една или друга причина са били обект на внимание от страна на социалните за краткия си престой на почивка. НЕ Е ВЯРНОТова, ако е вярно може да бъде класифицирано само и единствено като е похищение, каквото всъщност си е.
Освен това след като тази социална система действа в страните им от години, по каква причина продължава да има толкова висок процент отнети деца, който дори се покачва....? Не били трябвало дейността им в годините да е довела до висока превенция сред обществото им и то да се е "самодисциплинирало" в отглеждането на децата си по "правилния" според социалния им модел начин...?
Модела им не е нищо друго освен съвременно еничарство. НЕ Е ВЯРНО Затова няма положителни резултати от него в обществата им. Няма и да има.
https://sieminehn.wordpress.com/2014/12/13/9-4919/




Съдейки по това, което си написала горе, съм убедена, че източниците ти са фейк нюз или ако предпочиташ - източници с много, много съмнително и пропагандно качество. Позволих си да напиша ''не е вярно'' след всяко такова твърдение. Пуснах като на шега в Гугъл въпрос и получих следния линк в отговор: https://www.quora.com/Is-it-true-that-Norway-is-taking-away-chil … tourists-unfairly Мисля, че господинът с ненорвежко име е обяснил много добре ситуацията.

Процентът не е висок. Расте, но е в пряка връзка с високата имиграция от рискови страни. Повече семейства и деца в риск води до по-честа намеса на службите, по-висока престъпност, по-чести злоупотреби със социални и други държавни помощи, и т.н.

Изобщо пускаш едни линкове за доказателства, които в най-добрия случай са направени нашега, а в най-лошия с цел да заблудят хора като теб, които им се връзват.
Благодаря Ви, че сте го пуснали. Ще прочета всички отговори по-обстойно, но на пръв поглед ми се струва, че са доста противоречиви. Като цяло ми прави впечатление, че тези, които са писали, че живеят в Норвегия защитават в по-голяма степен социалната система. Освен това всеки от тези хора изказва мнение също като нас. А то е субективно. Не твърдя, че това, което пускам е неопровержимо доказателство, защото не съм разследващ журналист. Но негативните странични ефекти и отзвуци от тази порочна система са твърде много и при това от различни източници, а самата тя е твърде съмнителна в своята дейност, поради което не мисля, че страната ни има нужда от такава, за да подобрим качеството на живот на нашите деца. Също така не считам, че линковете са опит за шега. По коментара Ви съдя, че вероятно не сте изгледали конференцията на Габриеле Куби.
Най-доброто, което можем да направим като държава е да насочим стратегията към онези деца, които са в риск от социално изключване, бедност, от малцинствата. Проблема, че тази т. нар . Стратегия е насочена към всички деца, а не само към описаните и от самото й съдържание, защото аз съм я чела, става видно, че поставя в тази роля всички деца.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 17:57 от INA BAMBINA

# 993
  • Мнения: X
Брутално и чудовищо, че деца на чужденци не се крадат.
Е, те го наричат извеждане от рискова среда, каквото и да значи това. Но по същество си е кражба на деца на чужди граждани.
Брутално и чудовищно е.
И има двоен стандарт. Защото, както се казва в поста, колкото и да се кълнеш, че не си биеш детето, няма да ти го върнат. Но ако кенийка се закълне, че не тя лично е организирала обрязването на дъщеря си, детето въобще не се извежда от семейството.

# 994
  • Мнения: 12 278
Брутално и чудовищо, че ...

 За мен е брутално и чудовищно държавата да изземва изцяло родителските права и отговорности, като запазва единствено за себе си правото да определя какъв е "най-добрият/висшият/best интерес на детето" и с какви методи трябва да бъде постиган. И тук изобщо не говоря за пренебрегване и малтретиране /което тъй или иначе е обект на нормалното законодателство/.

Ей затова трябва всичко да има абсолютно точна дефиниция.

# 995
  • Мнения: X

Само се чудя, кое налага въвеждане на подобна Стратегия имаме стара, нали? Защо се опитват да ни убедят, че подрастващото поколение има нужда от защита, при условие, че подобни варварски практики не са широко разпространени из нашите ареали, физическото насилие като възпитателен метод отдавна не се използва, децата ни в огромната си част растат свободни, обгрижвани, ничии права не виждам да са нарушени.

Старата е 10-годишна, трябва да се поднови. Друг е въпросът какво трябва да има в нея. Защита може да значи много неща  - защита е мерки, които да борят преждевременното отпадане от училище, защита е обвързването на образованието с нуждите на икономиката, включително за нуждите на по-технологичното общество , за да не се бълват безработни неграмотни среднисти и безработни висшисти - т.е. децата да имат подготовка и необходимите умения наистина да си намерят място. Защита е и материалното подпомагане на многодетни семейства. И т.н. И за тези работи наистина трябва стратегия. Докато насилието е по-скоро в сферата на прилагането на действащите закони.
Тук сте напълно права и не мога да се на съглася, предполагам и всички останали. Но имаме и страшни пробойни и в здравната ни система, в частност към децата с редки болести, животозастрашяващи, с  физически и ментални увреждания, и всякакви, които изискват скъпо струващи лечения, не виждам да се работи в тази насока, там стратегии правят ли се? Наливат ли се пари или точно обратното се прави, какъв ресурс се използва за подобряването на тази сфера за децата?

Всъщност това е групата на уязвимите членове на нашето общество, обаче така вече нарекоха ромите, та ще стане голямо объркване.

# 996
  • Мнения: 12 278
Всъщност това е групата на уязвимите членове на нашето общество, обаче така вече нарекоха ромите, та ще стане голямо объркване.
Mirella, излишно е да се заяждаш, разбира се, че и това е уязвима група и няма никакво объркване, от това, че има различни уязвими групи с различни потребности. Част от пенсионерите, например, също са уязвима група от бедност. Никой няма да се обърка, че са обект на стратегия за деца, само защо са определени като "уязвими".

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 18:34 от Vapor

# 997
  • Мнения: X
Питам се къде са бляли предобре платените соцработници от Югендамта?

https://www.bild.de/regional/frankfurt/frankfurt-aktuell/mannhei … 0091418.bild.html

Повече от година дете, дадено уж за негово добро в приемно семейство, е било систематично тормозено, държано гладно, къпано със студена вода и бито от приемната майка. С мълчаливото съдействие на приемния баща. В началотосамо. По-късно и той почва да шамаросва нещастното дете.

И какво се получава?
Родителите нямат право да си шамаросват децата, но приемните родители, щедро платени от нас данъкоплатците, могат.
Този случай е разкрит, обаче колко деца още търпят мъки и побой?

Вейпър, изобщо не се заяждам, споделям мнение.
Това, че не ти харесва на теб, все още не означава, че се заяждам.

# 998
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Питам се къде са бляли предобре платените соцработници от Югендамта?

https://www.bild.de/regional/frankfurt/frankfurt-aktuell/mannhei … 0091418.bild.html

Повече от година дете, дадено уж за негово добро в приемно семейство, е било систематично тормозено, държано гладно, къпано със студена вода и бито от приемната майка. С мълчаливото съдействие на приемния баща. В началотосамо. По-късно и той почва да шамаросва нещастното дете.

И какво се получава?
Родителите нямат право да си шамаросват децата, но приемните родители, щедро платени от нас данъкоплатците, могат.
Този случай е разкрит, обаче колко деца още търпят мъки и побой?

Точно това е един огромен проблем на въпросната система от приемни родители. Биологичните се гледат под лупа, а приемните минават някакъв курс ... и се счита, че са обучени, пИрфектни родители.

Аз затова питах в предните постове, как можем да нямаме доверие на биол. родители, защото са хора, а да имаме на приемните родители и на държ. чиновници доверие - те също са хора.


И ако вземем да сравняваме предимствата и недостатъците на тази с-ма, може да излезе, че накрая сме на минус - големи разходи, корупция, злоупотреби ... и накрая пак нещастни деца.
Да, със сигурност има много случаи, при които е абсолютно редно децата да бъдат извеждани. Но това трябва да бъде някаква супер крайна мярка, когато са изчерпани всички останали средства.

# 999
  • Мнения: 12 278
Вейпър, изобщо не се заяждам, споделям мнение.
Това, че не ти харесва на теб, все още не означава, че се заяждам.

Терминът "уязвими групи" най-общо казано се отнася до групи хора, които по някакви признак /било то възраст, етнос, увреждане/ имат равни права с другите, но имат различни бариери да ги осъществяват, да водят самостоятелен и независим живот, да участват в трудовия пазар, да бъдат пълноценни граждани.

Възможно е изборът на дума да ти се струва неудачен, но това не значи, че болшинството хора не я разбират или ще бъдат объркани. Поне не разбирам как си формирала такова мнение, затова го приех като заяждане. Извинявай, ако греша.

# 1 000
  • Мнения: X
Вейпър, изобщо не се заяждам, споделям мнение.
Това, че не ти харесва на теб, все още не означава, че се заяждам.

Терминът "уязвими групи" най-общо казано се отнася до групи хора, които по някакви признак /било то възраст, етнос, увреждане/ имат равни права с другите, но имат различни бариери да ги осъществяват, да водят самостоятелен и независим живот, да участват в трудовия пазар, да бъдат пълноценни граждани.

Възможно е изборът на дума ти се струва неудачен, но това не значи, че болшинството хора не я разбират или ще бъдат объркани. Поне не разбирам как си формирала такова мнение, затова го приех като заяждане.

Благодаря за разяснението!
Би ли споделила къде точно е определено за какво се отнася терминът  "уязвими групи"?
Щом е термин, явно спада към определен вид специфичен, професионален речник.
Та, къде се употребява този термин?

Ако действително експерти са решили, че ромите са такава група- уязвима, ще го приема, дори и да не ми се струва удачно като формулировка, защото има доста манипулативна конотация.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 5 883
А, ама ббс и билд сигурно и те фейк нюз разпространяват според застъпничките.
Да си дойдем на думата каква всъщност стратегия за децата ни се предлага.
Даже не искам да ги коментирам тия ненормалници.

# 1 002
  • Мнения: 4 378

Благодаря Ви, че сте го пуснали. Ще прочета всички отговори по-обстойно, но на пръв поглед ми се струва, че са доста противоречиви. Като цяло ми прави впечатление, че тези, които са писали, че живеят в Норвегия защитават в по-голяма степен социалната система. Не твърдя, че това, което пускам е неопровержимо доказателство, защото не съм разследващ журналист. Но негативните странични ефекти и отзвуци от тази порочна система са твърде много и при това от различни източници, а самата тя е твърде съмнителна в своята дейност, поради което не мисля, че страната ни има нужда от такава, за да подобрим качеството на живот на нашите деца. Също така не считам, че линковете са опит за шега.

Аз визирах най-вече първия отговор на Bryce Miller от април 2018. Много добре е обобщил човека. Другите не съм ги чела, защото за мен той изчерпа темата. Не следя кой къде живее, аз съм живяла много години там и познавам доста добре системата, нравите, начина на мислене, обичаите. Мога и да си намеря информацията, която ми трябва, на техния език. Затова и нямам нужда от пропагандните линкове със съмнително качество или другите фейк нюз.

Черен сапфир, ти дори собствените ти постове не четеш, какво остава за моите.

# 1 003
  • Мнения: X
Черен сапфир, ти дори собствените ти постове не четеш, какво остава за моите.

Дрън-дрън.

# 1 004
  • София
  • Мнения: 596
Това е брутално и чудовищно. Благодаря ти, че така блестящо защити тезите на болшинството участници в темата.

Брутално и чудовищо, че деца на чужденци не се крадат.
Брутално и чудовищно, че деца в риск се премахват от рисковата среда вкъщи.
Брутално и чудовищно, че в Норвегия биенето на деца е незаконно.
Брутално и чудовищно, родителите трябва да избягват неглижирането на децата и че трябва да развият родителски умения вместо да прибягват към насилие над децата.

Наистина брутално и чудовищно, когато ти и болшинството в темата сте за:
-деца да се крадат
-деца да не се премахват от рискова среда вкъщи
-деца да се бият съвсем законно
-децата да се неглижират и вместо да се отглеждат от родители с родителски умения, да се бият

Най-после ми се изясни. Не на стратегията, да на статуквото.

Внушавате на аудиторията НЕВЕРНИ неща! Не вменявайте, че родителите, който са против скандинавската социална система, значи са против своите деца! Това е инсинуация от Ваша страна! Никой особено държавата в лицето на българските институции не може да оспорва авторитета на родителите, колкото и да Ви се иска явно. Аз съм родител и считам себе си за човек с достатъчно голям капацитет за да отглеждам децата си без намесата на държавата. Ако Вие имате съмнения за себе си и искате да бъдете контролирана и шпионирана, това е друго нещо. Считам, че трябва да има референдум по въпроса за да се види, колко от родителите ще прегърнат  Стратегията доброволно. А не съмнителни организации с чуждо финансиране да определят дневния ред на родителя. Ако държавата наистина милее за децата си, ще увеличи детските надбавки и помощи, безплатни учебници до 12 кл. и т.н. Майчинството ще бъде две години платено на 90 процента от трудовото възнаграждение и ще раздава материални бонуси, безлихвени кредити и прочие  при раждане на дете от български етнос, за да стимулира раждаемостта, а не демографския колапс. Вместо това тя иска да се изживява като партията - майка и да диктува на гражданите си как да живеят и да възпитават децата си, сякаш са малоумни индивиди без критично мислене и им трябват инструкции. Мисля, че вече живяхме в такова време преди 20 години.

Общи условия

Активация на акаунт